Openai Haberleri

Bu iddia çok konuşulur: Saati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdılar

Sohbet robotu ChatGPT geçtiğimiz haftalara damga vurmuştu. Şimdi ise ChatGPT'nin arkasındaki yapay zeka geliştirme şirketi OpenAI hakkındaki dikkat çeken bir iddia gündem oldu. Şirketin, ChatGPT için saati 2 dolara Kenyalıları çalıştırdığı öne sürüldü. Bir dergide yer alan iddiaya göre OpenAI’da saati 2 dolar gibi düşük ücretle çalışan Kenyalılar, ChatGPT'deki kötü içerikleri tarıyor.

Haber 20-01-23 16:46

ChatGPT kimin, OpenAI'yi kim kurdu? OpenAI ChatGPT yapay zekâ botu kim tarafından geliştirildi, sahibi kim?

Teknolojik gelişmeleri kaçırmayan kişilerin odak noktasında bulunan ChatGPT, bir yapay zekâ ve sohbet robotu olarak nitelendirilebilir. OpenAI tarafından oluşturulduğu bilinen ChatGPT, Google'a alternatif olarak gösterilen yazılımlar arasına girmiştir. Birçok bağışçısı olduğu görülen OpenAI, 2015'te kurulan ve günümüzde de yapay zeka araştırmaları ile çalışmalarının hayata geçirildiği bir şirkettir. Günümüze damga vuran ChatGPT yapay zekâ robotunun geliştiricisi kimdir?

Haber 16-12-22 16:36

ChatGPT çılgınlığı büyürken, onun yüzü gülecek! Dudak uçuklatan rakam...

Sohbet robotu ChatGPT internet dünyasını kasıp kavuruyor. Google'ın rakibi olarak gösterilen, sorulan sorulara yanıt vermeye çalışan, karşınızda sanki bir insanmış gibi de yanıtlar veren, hatta kod yazabilen bu yapay zeka ve türevleri önümüzdeki yıllarda çok konuşulacağa benziyor. Ancak son haftalarda ilgi odağı olan ChatGPT'nin sahibi olan OpenAI'nin ise önümüzde yıllarda yüzü gülecek gibi duruyor. Bu konuda dudak uçuklatan bir rakamın olduğu önemli bir haber çıktı!

Haber 16-12-22 12:07

ChatGPT'yi deneyenler hayrete düşüyor! Her şeye bir cevabı var ama... Kişilerin işlerini riske atabilir, işlerini kaybetme noktasına getirebilir

Dünya, ürkütücü derecede cevaplar verebilen yeni sohbet robotu ChatGPT'yi konuşuyor. ChatGPT, yaptıkları ile yüz binlerce kişinin ağzını açık bırakırken, İstanbul Arel Üniversitesi'nden, yapay zeka ve big data konusunda çalışmaları bulunan akademisyen İrem Yeniceler Kortak, Mynet'e özel açıklamalar yaptı. Kortak, Şu an yaptıklarıyla bile oldukça şaşırtan ChatGPT'nin bugününü ve yarınını değerlendirerek "Kişilerin işlerini riske atabilir, işlerini kaybetme noktasına getirebilir" dedi.

Haber 09-12-22 10:07

Diğer Haber Etiketleri

ChatGPT görenleri hayrete düşürdü! Yetenekleri akademisyenleri bile şaşırtıyor: Birçok kişiyi işsiz bırakabilir

Elon Musk'ın kurduğu OpenAI vakfının son chatbot'u (sohbet robotu) ChatGPT görenleri hayrete düşürdü. Yazma yeteneği, karmaşık görevlerde yaptıkları ve kullanım kolaylığıyla övülen yeni sohbet robotu akademisyenleri bile şaşırtıyor. ChatGPT sonrası profesörlerin, programcıların ve gazetecilerin sadece birkaç yıl içinde işsiz kalabileceği söyleniyor.

Haber 05-12-22 16:41

Akıllara durgunluk veren olay! Yapay zeka kendi dilini icat etti: Araştırmacılar kesin nedenini bilmiyor

OpenAI'nin DALL-E2 adlı yapay zeka sistemi meraklılarını ürküttü. Bilgisayar bilimi alanında doktora öğrencisi olan Giannis Daras'a göre yapay zeka kendi dilini icat etti. Yapılan denemelerde hiçbir dilde anlamı olmayan kelimeleri oluşturduğu görüldü. Bu durum birçok kişiyi şaşkına çevirdi. Araştırmacılar ise kesin nedenini bilmiyor.

Haber 08-06-22 17:06