Tavuk Haberleri

En lezzetli tavuk tarifi! Bu sırrı sadece kendinize saklamak isteyeceksiniz

Tavuğu pişirmenin onlarca farklı yolu var. Tavuk pişirirken en sık yapılan hata tavuğu fazla pişirerek kurumasına neden olmaktır. Özellikle tavuk pişirirken siz de kurumasına neden olan hatayı yapıyorsanız bu tarif tam size göre! TikTok’ta yer alan Callmebelly adlı kullanıcı milyonlarca izlenen videosunda büyük sırrını paylaştı.

Yemek 24-09-22 18:52

Sanıldığı kadar zor değil! Kızartmaların yağ çekmemesi için bunları uygulayın

Kızartmalar sağlıksız olmasına rağmen lezzeti nedeniyle sıklıkla tüketiliyor. Her mevsimde sevilerek tüketilen kızartmaların lezzetini ve dokusunu etkileyen en büyük sorun oldukça yağ çekmesi. Kızartmaların yağ çekmemesi için basit adımlara sadık kalmak gerekiyor. Bu basit uygulamalar ile kızartmalarınız eskisi gibi yağ çekmeyecek.

Yemek 23-09-22 14:59

Tavuk ile çocuğun yürekleri ısıtan dostluğu! İzleyenleri gülümsetti

Ağrı’da okul ödevlerini yaparken bir yandan da arkadaşlık yaptığı tavuğa ders anlatan küçük kız gülümsetti.

Haber 21-09-22 16:21

Masterchef tikka masala soslu tavuk tarifi! Tikka masala soslu tavuk nasıl yapılır?

TV8 ekranlarında yayınlanan Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüriliği yaptığı program MasterChef’te 6 Eylül Salı günü yarışmacı adaylardan tavuk kullanarak çeşitli yemekler yapılması istendi. Tikka masala soslu tavuk tarifi de verilen leziz yemekler arasındaydı. İzleyiciler bu nefis tavuk için internet üzerinden 'Tikka masala soslu tavuk nasıl yapılır?' 'Tikka masala soslu tavuk tarifi nedir?' gibi sorular arattı. İşte Tikka masala soslu tavuk tarifi...

Yemek 07-09-22 09:54

Masterchef tavuk şinitzel tarifi! Tavuk şinitzel nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır?

TV8 ekranlarında yayınlanan Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüriliği yaptığı program MasterChef’te 6 Eylül Salı günü yarışmacı adaylardan tavuk kullanarak çeşitli yemekler yapmaları istenecek. Bu yemekler arasında bulunan tavuk şinitzel tarifi yayınlanan fragmanda ilgi çekti. Tavuk şinitzel nasıl yapılır? merak ediyorsanız bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Yemek 07-09-22 08:25

Ağzınıza bile sürmeyin! Severek yediklerimiz bağırsak kanseri riskini artırıyor

Yediğimiz yiyecekler sağlığımızı doğrudan etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Uzmanlar her fırsatta sağlıklı beslenmenin önemini vurguluyor. Marketten alınan zararsız gördüğümüz yiyecekler göründüğü kadar masum değil! Yediğimiz birçok yiyecek bağırsak kanseri riskini artırıyor.

Haber 05-09-22 11:51

Masterchef tavuk pilav nasıl yapılır? En lezzetli tavuklu pilav tarifi malzemeleri ve yapılışı

Tavuklu pilav nasıl yapılır sorusu bugün masterchef seyircileri tarafından sıklıkla sorgulanacak. Masterchef Türkiye'de ilk eleme gecesinde Şeyma elenmişti. Bugün Masterchef'in yeni bölümünde 2. kaptanlık oyunu oynanacak. Şefler kaptanlık oyunu için yarışmacılardan sokak lezzeti olan tavuk pilav yapmalarını istedi. Tavuklu pilav tarifini denemek isteyen kişiler tavuk pilavın en lezzetli ve tam tarifini internette sorguluyor. Peki, Masterchef tavuk pilav nasıl yapılır? İşte tavuk pilav tarifi...

Yemek 29-08-22 14:48

Zonguldak'ta gıda zehirlenmesi şüphesiyle 31 kişi tedavi altına alındı

Zonguldak'ta gıda zehirlenmesi şüphesiyle 31 kişi tedavi altına alındı

Yurthaber 22-08-22 01:19

20 bin tavuk telef oldu! Toplu olarak toprağa gömüldüler...

Olay, Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşandı. Bir tavuk çiftliğinde 35 günlük sürece gelen 20 bin tavuk, hava temizleyicisi fanının arızalanması nedeniyle sıcaktan telef oldu. Telef olan tavuklar çiftlikten alınarak toplu olarak toprağa gömüldü.

Haber 20-08-22 19:50

Sakın tekrardan ısıtmayın! Resmen zehir saçıyor, Isıtılınca zehirleyen yiyecekler nelerdir?

Her gün yemek yapmak zorlayıcı olabiliyor. Bu sebeple birçok insan yemeklerini haftalık yapıp günlere bölerek ısıtıyor. Ancak bazı yemekler var ki ısıtılması zehirlenmenize yol açabiliyor. Isıtılınca zehirlenmenize yol açacak yiyecekleri tazeyken yiyip bitirmeniz gerekiyor.

Yemek 16-08-22 10:55

Mersin'de dana etli diye satılan sucuğun tavuk etinden yapıldığı belirlendi

Mersin'de "dana etli" diye satılan sucuğun tavuk etinden yapıldığı belirlendi

Yurthaber 10-08-22 15:31

Tavuğu servet yumurtladı! Kümese girdiğinde gözlerine inanamadı

İngiltere’de yaşayan tavuk yetiştiricisi Annabel Mulcahy, her sabah olduğu gibi tavuklarının kümesine gitti. Ancak Mulcahy’ı bu kez milyarda bir görülebilecek bir sürpriz bekliyordu. Tavuklarının yumurtalarını toplayan kadın bir tanesinin diğerlerinden farklı olduğunu anladı. Tamamen küresel formdaki yumurtanın değerinin binlerce dolar olması kadını sevince boğdu.

Trend 10-08-22 10:23

Balıkesir'de 11 kişinin tavuk dönerden zehirlendiği şüphesi

Balıkesir'de 11 kişinin tavuk dönerden zehirlendiği şüphesi

Yurthaber 08-08-22 23:48

MasterChef Fride Rice (Kızarmış pilav) nasıl yapılır? Fried Rice hangi ülkenin yemeği? Fried Rice tarifi ve malzeme listesi

MasterChef ana kadro düelloları tüm hızıyla devam ediyor. 4 Ağustos Perşembe akşamı yayınlanan bölümde yarışmacılardan Fried Rice yani kızarmış pilav yapılması istendi. Fried Rice tarifini merak eden seyirciler kızarmış pilav tarifini sorguluyor. İşte Fried Rice tarifi ve malzeme listesi...

Yemek 05-08-22 11:06

Beyaz ete Çin dopingi! 1 yılda tam yüzde 353 arttı

Çin'e beyaz et ihracatı haziran itibarıyla yıllık bazda yüzde 353 artarak 61 milyon dolara yükseldi. Bu kapsamda daha da artırılmak istenen ihracat için bürokratik çalışmalarla yeni pazarların açılması, serbest ticaret anlaşması yapılması gereken ülkelerin belirlenerek gümrük vergilerinin sıfırlanmasını sağlamak üzere bakanlıklarla görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Finans 02-08-22 08:06

Kurban Bayramı öncesi indirim sevindirmişti! Kırmızı ete zam geldi, beyaz et ise...

Kurban Bayramı'ndan önce kırmızı ete gelen indirim vatandaşı sevindirmişti. 20 gün sonra ise kırmızı ete zam yapıldı. Karkas etin kilosuna gelen 10 liralık zam etiketlere hemen yansıdı. Kıymanın kilosu 145 liraya, kuşbaşının kilosu 175 liraya çıktı. Kırmızı etin aksine beyaz et fiyatlarında ise düşüş devam ediyor.

Finans 29-07-22 19:02

Bursa'da çok miktarda tarihi geçmiş tavuk ele geçirildi

Bursa'da çok miktarda tarihi geçmiş tavuk ele geçirildi

Yurthaber 27-07-22 17:31

MasterChef Buffalo Soslu Kanat (Buffalo Wings) nasıl yapılır? Buffalo Soslu Kanat malzemeleri neler?

Buffalo Soslu Kanat (Buffalo Wings) tarifi, MasterChef'in yeni bölümünün ardından merak konusu oldu. Tadıyla lezzet şöleni yaşatan bu tarifi evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Peki MasterChef Buffalo Soslu Kanat (Buffalo Wings) nasıl yapılır? Buffalo Soslu Kanat malzemeleri neler? İşte detaylar...

Yemek 27-07-22 01:15

Horoz gibi öten tavuk görenleri şaşkına çeviriyor! Tavuk olduğunu unuttu

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde horoz gibi öten tavuk şoku yaşanıyor. Çünkü bir tavuk, tavuk olduğunu unutup horoz gibi ötmeye başladı. Görenlerin büyük şaşkınlığa uğratan tavuğun sahibi İshak Tuna, sabahları tavuğun horoz gibi ötme sesiyle uyanmaya başladıklarını söyledi. Horoz gibi öten tavukların uğursuzluk getirdiği, kesilmesi gerektiği söylense de Tuna, her şeye rağmen tavuğu besleyeceklerini belirtti.

Haber 20-07-22 17:33

Kahramanmaraş'ta çiftlikte çıkan yangında 60 bin tavuk telef oldu

Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan: - "40 bin koli yumurtamız da zarar gördü"

Yurthaber 06-07-22 14:26

Kendinize bu kötülüğü yapmayın: Tavuk ve sütü aynı anda tüketmeye kalkmayın

Tavuk ve süt ayrı ayrı lezzetli ama dikkatsizce hazırlandığında tehlikeli olabilecek iki farklı besindir. Uzmanlar çeşitli rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmamak için bazı yiyecekleri birlikte yeme konusunda uyarılarda bulunuyor. Bunlar da biri de süt ürünleri ile tavuğu birlikte veya peş peşe tüketmemektir. Eğer süt ve süt ürünlerini tavukla birlikte tüketirseniz yaşayacaklarınız muhtemelen şu şekilde olacak!

Haber 06-07-22 11:19

Düzce'deki tavuk çiftliği işletmesi 195 bin hayvanı selde kaybetti

Çiftliğin sorumlu müdürü Ercan Arı: - "İlk başta su küçük kümeslerimize geldi, onları kurtarmaya çalışırken bir anda tüm alanı bastı, kendi canımızı kurtarmanın derdine düştük" - "8 kümesimizin alt katları tamamen gitti. Devletimizden bu konuda destek bekliyoruz"

Yurthaber 02-07-22 11:03

Yerli etlik damızlık tavuk Anadolu-T beyaz et sektörüne kazandırıldı

Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsüne bağlı Etçi Damızlık Tavuk Islahı İşletmesince üreticilere yavru olarak verilmeye başlanan "Anadolu-T" ile Türkiye'nin yıllık damızlık tavuk ihtiyacının yaklaşık yüzde 10'unun karşılanması hedefleniyor - Projenin yürütücülerinden Ziraat Yüksek Mühendisi Emrah Oğuzhan: - "Uygun bir rasyonla yemlenmesi durumunda 42'nci günde yaklaşık 3 kilogram canlı ağırlığa ulaşıyor. Bu süreçte de yaklaşık 5 kilogram yem tüketiyor"

Yurthaber 01-07-22 11:14

Satın aldığı tavuğun içinden çıkanı görünce hayatının şokunu yaşadı! Mide bulandıran görüntüyü sosyal medyada paylaştı

Van’da bir vatandaşın satın aldığı tavuğun içinden çıkan şoke etti. Van’da yaşayan bir vatandaş, aldığı tavuğun içinden kurt çıkmasıyla adeta şaşkına döndü. Söz konusu tavuğun satın alındığı firmadan ise şikayet üzerine yapılan açıklamada, “Yapılan incelemeler sonucunda şikayete konu ürün dondurulmuş olup, herhangi bir kokuşma ve kurtlanma mümkün değildir” denildi. Tavuğu satın alan vatandaş, fotoğrafları sosyal medya hesabından da paylaştı. İşte detaylar...

Haber 13-06-22 17:58

Verdiği zararı bilseniz bir daha asla yapmazsınız! Çiğ tavuktaki ölüm tehlikesi

Başta ülkemizde olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mutfaklarda meyve ve sebzelerin bol suda yıkanması rutini etlerde de uygulanıyor. Meyve ve sebzelerin aksine etlerin yıkanmaması gerekiyor. Özellikle tavuk, yıkandığı zaman saatli bombaya dönüşebilir. Çiğ tavuk yıkandığı zaman zehirlenme riski artıyor.

Haber 02-06-22 10:54

Fiyatlar arttı! Tavuk ihracatı askıya alındı

Güneydoğu Asya ülkesi Malezya, yerel gıda arzını korumak ve iç piyasadaki fiyatları dengelemek için tavuk ihracatını askıya aldı. Ayda ortalama 3,6 milyon tavuk ihraç eden Malezya, söz konusu ürünlerin büyük bir kısmını güney komşusu Singapur'a gönderiyordu.

Finans 01-06-22 17:18

Tavuğu pişirmeden önce neden yıkamamalı?

Pek çok kişi hijyen kaygısıyla tavuğu pişirmeden önce yıkama yoluna başvurabilir. Oysa çiğ tavuğu yıkamak gıda zehirlenmesi riskini artırır.

Haber 30-05-22 13:37

Şeytanın aklına gelmez! Çikolatalı sütün ve hamburgerin içinde ne var?

Hazır gıdalarla ilgili çok büyük söylentiler dolaşıyor. Bazılarının gerçekçi gelen yönleri olsa da bazılarına inanmak mümkün olmasa da insanlar inanmaya devam ediyor. Çikolatalı süt, hazır satılan kızarmış tavuk, çürümeyen hamburger, meyveli jöle ve daha fazlası... Mutlaka bunlardan bazıları sizin de kulağınıza gelmiştir. Ancak bunların ne kadarı doğru?

Haber 17-05-22 11:14

Artık mangalda yapmayacaksınız: Soslu tavuk kanat tarifi!

Tavuk kanadını seven çok seviyor. Tavuk kanadı için hiç üşenmeden mangal yapan binler var. Soslu tavuk kanat tarifini denedikten sonra artık mangal yakmanıza hiç gerek kalmayacak. Tavuk kanadının eşsiz lezzeti, tavuk kanadına çok yakışan sosu ve yemeklerin olmazsa olmazı baharatlarla harmanlayarak sofranıza inanılmaz bir lezzet ekleyebilirsiniz. İşte soslu tavuk tarifi...

Yemek 12-05-22 10:08

Yumurtadan çıkan şaşırttı! Akıllara durgunluk veren olay

Kocaeli'de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kandıra ilçesinde bir kümeste dört bacaklı civciv dünyaya geldi. İki bacağı üzerinde durabilen civciv, görenleri şaşkına çevirdi.

Haber 06-05-22 19:45

Gören dehşete kapıldı! Çiğ et, tavuk ve balık yiyerek besleniyor

Amerikalı blogger son 166 gününü sadece çiğ et yiyerek geçirdi. Çiğ et, tavuk ve balık yiyerek günlerini geçiren adamın takipçileri gördükleri karşısında dehşete kapıldı. Yaptığının çılgınlık olduğunu söyleyen fenomeninin takipçileri adamı bu besleme şeklinden vazgeçmesi konusunda baskı yapmaya çalışıyor.

Haber 28-04-22 11:15

Yol arkadaşı tavuğuyla sokak sokak gezerek sahipsiz hayvanları besliyor

Bolu'da kendi imkanlarıyla aldığı mamalarla onlarca sahipsiz kedinin karnını doyuran Neşegül Öztürk'e, taşıma çantasında yanından ayırmadığı tavuğu "Nazlı" da eşlik ediyor - Neşegül Öztürk: - "Son nefesime kadar, elimden geldiğince beslemeye devam etmek istiyorum"

Yurthaber 09-04-22 11:19

Liseliler tavukçuluğu anatomisinden yemlemesine kadar öğreniyor

Malatya'da Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okuldaki kanatlı hayvan atölyesinde teorik ve uygulamalı eğitim görüyor - Okul müdürü Şükrü Doğan: - "Öğrencilerimiz burada kanatlı hayvanların yemlenmesi, bakımı, hastalıklarla mücadelesi ve aşıları gibi eğitimler alıyor"

Yurthaber 30-03-22 11:06

Bolu'da kamyonda çıkan yangında yüzlerce tavuk telef oldu

Bolu'da kamyonda çıkan yangında yüzlerce tavuk telef oldu

Yurthaber 27-03-22 12:54

Soslu tavuk but nasıl yapılır? Soslu tavuk but malzemeleri neler?

Akşam yemeğine çok yakışan soslu tavuk hem nefis tadıyla hem de besleyiciliğiyle sıklıkla tercih ediliyor. Peki soslu tavuk but nasıl yapılır? Soslu tavuk but malzemeleri neler? Soslu tavuğu ilk kez yapacaklar için tarifi ve malzemeleri derledik. İşte soslu tavuk tarifi...

Yemek 24-03-22 23:06

Pratik, tadına doyulmayacak tarif: Tavuk Girdap! Tavuk girdap nasıl yanılır, malzemeleri neler?

Kolay ve pratik bir hazırlanışı olan tavuk girdap tadına doyamayacağınız bir tarif. Menünüzü zenginleştirecek olan bu tarif derisiz tavuk göğsü, pastırma, sarımsak tozundan hazırlanıyor. İşte tavuk girdap malzemeleri ve tarifi...

Yemek 18-03-22 18:29

Derin yağda kızartmayın: Fırında çıtır tavuk tarifi

Özellikle alışveriş merkezlerine gidildiğinde hem büyüklerin hem çocukların tatmak istediği yemeklerden biri çıtır tavuk! Bol baharatlı enfes lezzetiyle çok sevdiğiniz çıtır tavukları evde de yapmaya ne dersiniz? Hem daha uygun fiyata mal edebileceğiniz hem içindeki ürünlerden emin olabileceğiniz bir tarifle sizlerleyiz...

Yemek 24-02-22 18:29

Hem yeşilliklerde hem de etlerde herkes bu hatayı yapıyor! Zehirlenmenize ramak kaldı

Sağlığınıza özen gösteriyorsanız bu gerçekleri de bilmeniz gerekiyor. Her mutfakta olan yeşil yapraklı sebzeler ve et ürünlerini yanlış hazırlayarak hastalanabilir, zehirlenebilir hatta ölebilirsiniz! Bu yüzden yemek hazırlamaya başlarken sebze ve et ürünlerini lavaboya getirmeden önce iki kere düşünmek isteyebilirsiniz. Çünkü uzmanların ciddi uyarıları var!

Haber 23-02-22 06:49

Meksika mutfağı ve Türk mutfağını buluşturan lezzet: Çıtır tavuklu burrito tarifi

Tortilla'nın içine farklı malzemeler koyularak sarılan Burrito, Meksika mutfağının en meşhur yemekleri arasında. Biftek veya tavuk gibi farklı et çeşitleriyle yapılan bu tarifin çıtır tavuklu hali de çok leziz. Avokadolu sos ile çıtır çıtır kızarmış tavukların tortilla ekmeğinin içinde buluşması lezzet şölenini ortaya çıkarıyor. Haydi, detaylara...

Yemek 22-02-22 10:52

Yoğun talep üzerine kurdu... Şimdi paraya para demiyor! Koli koli satıyor

Kırıkkale'de yoğun talep üzerine köye tavuk çiftliği kuran bir yetiştirici, günlük binin üzerinde tavuklarından ürettiği yumurtayı marketlere satarak paraya para demiyor. Günde ortalama binin üzerinde yumurta elde ediyor. Gezen tavuk yumurtasının kolisini 35 liradan zincir marketlere pazarlıyor. Süs tavuklarının tanesini ise 20 liradan müşterilerine satıyor.

Finans 18-02-22 14:44

Tavuk kıymasından köfte sevenlere: Mercan kebabı tarifi

Türk mutfağı, birbirinden farklı kebapları ile dünyaya ün salmaya devam ediyor. Bunlardan biri de tadına doyamayacağınız Mercan kebabı. Çıtır çıtır ağızda dağılan kebap, lezzetiyle deneyenleri kendine hayran bırakıyor. Mercan kebabı, az malzeme kullanarak lezzeti bol bir akşam yemeği çıkarmak isteyenler için harika bir öneri. Tavuk eti bu haliyle oldukça lezzetli oluyor. Tarifi kesinlikle denemelisiniz.

Yemek 18-02-22 12:44

Sağlığınızı korumak için şunlara dikkat: Et, balık, tavuk çözdürürken yapılan yanlışlar

Birçok kişi aldığı et, balık ve tavuk ürünlerini bütün olarak ya da porsiyonlara ayırarak buzlukta donduruyor. İhtiyaç dahilinde buzlukta ürünlerin bulunması kuşkusuz ki pratik bir çözüm sunuyor. Fakat dondurduğunuz et, balık ve tavuk ürünlerini çözdürürken çok dikkat etmelisiniz. Çünkü hatalı yapılan çözdürme işlemi sonrası bu ürünler bakteri üretmeye başlıyor.

Yemek 14-02-22 13:33

Piliç Topkapı nasıl yapılır? Piliç Topkapı tarifi nedir? Piliç Topkapı hangi yöreye ait?

Piliç Topkapı tarifini duyan var mıdır bilmiyoruz ama bir kere tadınca kesinlikle unutamayacağınız lezzetlerden birisidir. İsmiyle ilk önce dikkat çeken Piliç Topkapı tadıyla da sofranın baş tacı olacaktır. Piliç Topkapı, farklı lezzetler peşinde koşanlara göre bir yemektir. Gelin Piliç Topkapı tarifine ve nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Yemek 10-02-22 20:57

Sosyal medyadan paylaşım yaptıkça talep yağıyor! Tanesi 500 dolar...

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Selçuk Sencar, ailesi ve yakınlarının güvercin, keklik gibi hayvanlara meraklı olmasının etkisiyle küçük yaştan itibaren bu hayvanları hobi amaçlı besledi.Sencar, özelliklerine göre 10 ila 500 dolardan satışa sunduğu hayvanlarının tamamını Afrika'dan Uzak Doğu'ya, Orta Doğu'dan Arap Yarımadası'na kadar 20'den fazla ülkeye ihraç ediyor. Yılda yaklaşık 8 bin süs horozu yetiştiren Sencar, Sosyal medyadaki paylaşımlarının artıkça taleplere yetişemediğini belirtti

Finans 17-01-22 12:49

Artvinli 88 yaşındaki Emine nineden Karadeniz usulü çözüm! Tavukları bakın nasıl besliyor

Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan 88 yaşındaki Emine Akkaya, iki katlı evinin bahçesinde uzun süredir tavuk besliyor. Küçük yaştan itibaren tavuk bakmayı alışkanlık edinen Akkaya, yaşı ilerleyince kümese gidip gelmekte zorlanmaya başlayınca çözümü Karadeniz usulü yöntemde buldu. Emine nine evinin balkonundan kümese uzattığı boru yardımıyla evden dışarı çıkmadan istediği saatte tavuklarını besleyebiliyor.

Haber 01-01-22 12:24

Kocaeli'de akılalmaz hırsızlık! Şişteki kızgın tavuğu çaldılar: Sonunda bu hale geldik

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde iki genç, pişme fırınının içinden tavuk çaldı. O anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken dükkan sahibi şaşkına çeviren hırsızlık olayıyla ilgili konuştu. Fatih Uzun, "Bugüne kadar dışarıya çıkardığımız mallardan yağ çaldırdık, un çaldırdık, pekmez çaldırdık. Bunları normal karşılıyordum ama kızgın tavuk çalınması beni gerçekten ürküttü. Bu hale geldik sonunda" dedi.

Haber 17-12-21 13:56

Köy tavuğu satışları patladı! 4 kiloluk tavuk 30 liradan satılıyor

Denizli'de köy tavuklarının fiyatı markette satılan tavuklara göre yüzde 50 daha ucuz olunca satışları patladı. Markette tavuk etinin kilosu 30 liraya satılırken, köylüler doğal yemlerle besledikleri tavukları 30 ila 50 liradan satılıyor.

Haber 15-12-21 13:43

Bir zam haberi daha! İhracat arttı, beyaz et fiyatları yüzde 30 arttı

Türkiye’den İran’a beyaz et ihracatın artması ve vatandaşın beyaz ete talebi, beyaz et çeşitlerinden olan tavuk göğsünün fiyatını yüzde 30 arttırdı. Esnaf, küçük işletmecinin zincir marketlerden daha ucuza tavuk eti sattığını söyledi.

Finans 09-12-21 16:56

Uzak Doğu mutfağının yıldız ürünü sofranıza geldi! Zencefilli ballı tavuk tarifi

Uzak Doğu mutfağının yıldız ürünü olan tavuk, farklı sos ve karışımlarla harmanlanarak benzersiz bir lezzete dönüşüyor. Farklı damak tatlarını tek bir noktada yakalamayı başaran zencefilli ballı tavuk tarifini sizinle paylaşacağız. Son derece pratik bir yemek olan bu tarifi birlikte hazırlamaya ne dersiniz? Hadi başlayalım!

Yemek 09-12-21 10:12