Yağ Haberleri

En inatçı kirleri bile siler atar! Fırın temizliği için ihtiyacınız olan tek malzeme

Mutfakta yer alan ürünlerin sık sık temizlenmesi gerekiyor. Temizliğin aksatılması kirlerin dirençli hale gelmesine neden oluyor. Özellikle fırın camı biz fark etmesek bile zamanla yağlanıyor. Bu yağların birikmesi hem hijyen hem de görsellik açısından istenmeyen durumlar yaratıyor. Ancak her evde bulunan tek malzeme ile en inatçı fırın kirlerini bile çıkarabilirsiniz.

Kadin 31-10-22 15:08

Tavalarınızdaki yağı hiç ovalamanıza gerek kalmayacak! Bir anda tertemiz olacaklar

Yemek yapmak ne kadar zevkli olsa da ardında kalan mutfak ürünlerini temizlemek bir o kadar can sıkıcı oluyor. Özellikle tavalarda kalan yağları ve kirleri çıkarmak çok zorlu olabiliyor. Tavadaki kiri çıkartırken tavaya zarar vermekten korkuyorsanız tüm kiri tek hamlede çıkaracak temizlik hilesini deneyebilirsiniz.

Kadin 21-10-22 14:44

Araştırmalar şaşırtıyor: Günde yenilen yarım yumurta bile ölüm riskini artırıyor

Yumurta uzun süre tok tutmasıyla bilinen kemikleri güçlendiren kahvaltıların vazgeçilmez besini olarak görülüyor. Özellikle büyüme çağında çocukların ve sporcuların sıklıkla tükettiği yumurta oldukça seviliyor. Uzmanlar yumurta yemenin faydalarından bahsetse de bazı araştırmalar yarım yumurtanın bile ölüm riskinizi artırdığını buldu.

Haber 18-10-22 07:55

Çorba yaparken fark etmeden yapılan bu hatalar çorbanın tadını mahvediyor!

Çorba yaz aylarında fazla içilmese de baharın gelişiyle beraber çorbaların önemi artmaya başlıyor. İçimizi ısıtan çorbalar ağır yemeklerden önce en uygun tercih olarak görülüyor. Çorba yapımının basit olduğu düşünülse de bu aşamalarda yapılan ufak hatalar çorbanın tadını mahvedebiliyor.

Yemek 14-10-22 15:42

Sakın kalan yağları lavaboya dökmeyin! Tek adımda en az atıkla kalan yağlardan kurtulun

Yağlı kızartmaların ardından kirli yağı lavaboya döküyorsanız hem lavabonuzun sağlığını bozuyor hem de çevreyi kirletiyorsunuz. Lavaboya dökülen yağlar uzun zaman içerisinde giderlerin tıkanmasına neden oluyor, çevre kirliliğe neden oluyor. Bu kirli yağları direkt çöpe dökmeden kurtulma yolunu düşünüyorsanız çözümü basit!

Kadin 12-10-22 09:14

Yağlarınızı cayır cayır yakıyor! Kilo vermek için yemeklerinize bir kaşık eklemeniz yeterli

Alınan kilolar sadece görünüşü değil sağlığı da etkiliyor. İdeal kilodan uzaklaşmak kalp krizi ve felç riskini artırıyor. Daha hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermek için egzersiz yapmanın yanı sıra yenilen yiyeceklere de dikkat etmek gerekiyor. Bazı gıdalar var ki kilo vermenizi çok daha etkili hale getiriyor. İşte göbek yağlarından kurtulmanızı sağlayacak o mucizevi besinler...

Haber 09-10-22 09:42

Balık pişirirken en sık yapılan yanlışlar: Balıklarınız çöpe gitmesin! Daha lezzetli olması için yapmanız gerekenler basit

Balıklar sonbaharın gelmesiyle birlikte sofralarda yer almaya başladı. Balık pişirmenin çeşit çeşit yöntemleri bulunuyor. Balığı pişirirken yapılan basit yanlışlar balığın tadını oldukça etkiliyor. Balığınızı lezzetli yapmak için aşağıdaki hatalardan uzak durmanız gerekiyor.

Yemek 28-09-22 12:11

Sanıldığı kadar zor değil! Kızartmaların yağ çekmemesi için bunları uygulayın

Kızartmalar sağlıksız olmasına rağmen lezzeti nedeniyle sıklıkla tüketiliyor. Her mevsimde sevilerek tüketilen kızartmaların lezzetini ve dokusunu etkileyen en büyük sorun oldukça yağ çekmesi. Kızartmaların yağ çekmemesi için basit adımlara sadık kalmak gerekiyor. Bu basit uygulamalar ile kızartmalarınız eskisi gibi yağ çekmeyecek.

Yemek 23-09-22 14:59

Ayçiçek yağı tüketmek istemeyenler için hem uygun fiyatlı hem sağlıklı en iyi mısır yağları

Sıcak yemeklerde ve salatalarda sıkça kullanılan yağlardan biri olan mısır yağı, mutfaktaki en büyük yardımcınız olabilir. Hem faydalı ve hem lezzetli olan mısır yağını satın almadan önce en kalitelisini araştırıp bulmak gerekir. Sizler için en iyi mısır yağı markalarını bir araya getirdik. "Mısır yağının faydaları nedir?" ve "Mısır yağı nerelerde kullanılır?" gibi soruların yanıtlarını bulacağınız bu ürünlere mutlaka bakmalısınız.

Yemek 19-09-22 15:46

Son zamanların en beğenilen ve tercih edilen mutfak ürünlerinden 2'si 1 arada yağdanlıklar

Hoş tasarımı ve kolay kullanımıyla yaşamınıza altın dokunuş yapacak bir ürünle karşınızdayız: Son zamanların en beğenilen ve tercih edilen mutfak ürünlerinden biri olan 2'si 1 arada yağdanlıklar. Sofralarda mutlaka bulunması gereken bu yağdanlıkları yakından tanımak için gelin detaylara geçelim.

Yemek 13-09-22 11:14

Paranız cebinizde kalacak! Yemeklik yağı tekrar tekrar kullanmanın pratik yolu

Yemeklik yağ her evde bulunan temel gıda malzemesidir. Düzenli olarak yemek yapıyorsanız, yemeklik yağı veya kızartma yaptıktan sonra kalan yağı muhtemelen döküyorsunuzdur. Ancak yemeklik yağı doğru şekilde atmadığınızda hem evinize hem çevrenize büyük zarar verirsiniz. Yemeklik yağı doğru şekilde atmak çok önemli. Adım adım yemeklik yağı güvenli bir şekilde atmanın yolları.

Yemek 10-09-22 07:07

İçinden çıkanlara inanamayacaksınız! Tahta kaşıkları temizlemek için yapmanız gerekenler

Tahta kaşıkları mutfakta en sık kullanılan araç gereçler arasında bulunuyor. Sağlık için çok daha iyi olduğu düşünülen tahta kaşıkların temizliği yeterli seviyede yapılmayınca sağlığı tehdit ediyor. Temiz sandığınız kaşıkların içerisinden çıkan kirler şaşırmanıza neden olabilir. Tahta kaşık nasıl temizlenir? merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Kadin 08-09-22 10:16

Sakın almayın! Daha sağlıklı diye yiyorsunuz ama sağlığınızı tehdit ediyor

Uzmanlar beslenmenin sağlık üzerindeki etkilerini her seferinde belirtiyorlar. Sağlıksız beslenme hastalıklara yol açan etkenler arasında üst sırada yer alıyor. Daha sağlıklı besleneceğinizi düşünerek aldığınız az yağlı ürünlerin de sağlığınızı tehdit ettiğini biliyor muydunuz? Az yağlı olarak aldığınız süt ürünlerini yemeden önce bir kez daha düşünün.

Haber 26-08-22 11:15

Bu yiyecekleri mutfağınıza bile sokmayın! Demans riskini artırıyor...

Hatırlama, düşünme, akıl yürütme gibi bilişsel işlevlerin kaybına yol açan demans hastalığı, zamanla karakteri de değiştirir. Araştırmalarda demans hastalığınını tetikleyen nedenler arasında tüketilen besinler gösteriliyor.

Haber 20-08-22 20:02

Hiç yağ çekmiyor! Leziz mayasız pişi tarifi, Pişi nasıl yapılır?

Sıcak kahvaltı denilince ilk akla gelenler arasında pişi bulunuyor. Çocukluktan itibaren sevilerek yenilen pişi nefis tadıyla günün her saatinde yenilse de özellikle kahvaltılarda tercih ediliyor. Pratik yağ çekmeyen pişi tarifi arıyorsanız bu tarif tam size göre!

Yemek 15-08-22 11:27

Burdur'un lavanta gibi ayçiçeğiyle de turist çekmesi hedefleniyor

Isparta Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Mahmut Toprak: - "Oluşturulan ayçiçeği alanlarını çok güzel bulduk. Estetik ve görsel açıdan harika, bize çok güzel fotoğraflar sunuyor"

Yurthaber 14-08-22 11:03

Türk profesör, PRP yöntemini bir üst seviyeye çıkaran PvRPyi dünyaya duyurdu

Prof. Dr. Eray Copcu, kandan elde edilen plazma ile hücre yenilenmesini hızlandıran PRP yönteminin bir üst versiyonu niteliğindeki PvRP'yi geliştirdi - Prof. Dr. Eray Copcu: - "Paris'teki kongrede literatürde ilk defa tanımlanmış olan 'trombositten çok zengin plazmayı' (PvRP) tanıttık. Çok basit bir kit ile normalin 25 katı kadar trombosit elde edebileceğimizi gösterdik."

Yurthaber 05-08-22 11:34