Alessandra Ambrosio kimdir?

Alessandra Ambrosio kimdir?

Emekli Victoria’s Secret meleği, ünlü top model Alessandra Corine Ambrósio 11 Nisan 1981 tarihinde Brezilya Erexim’de dünyaya geldi.

İtalyan ve Polonya kökenli ebeveynlerin kızı Alessandra 11 yaşındayken kulaklarını düzeltmek için estetik ameliyat geçirdi. 12 yaşında modellik dersleri almaya başladı. İki yıl sonra Brezilya'daki Elite Model Look'un finalistlerinden oldu ve Elit Model Yönetimi ile sözleşme imzaladı. Elle ve Vogue dergilerinin kapağına çıkan model Gucci, Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Christian Dior gibi birçok ünlü markanın reklam kampanyalarında yer aldı. Uluslararası dergilerin kapağına çıkan Ambrosio Prada, Chanel, Dolce & Gabbana, Givenchy gibi ünlü giyim markalarının defilelerinde yürüdü.

2000 yılında ilk kez iç giyim markası Victoria’s Secret’in için podyuma çıktı ve uzun yıllar marka için çalıştı. 2004’te Victoria’s Secret Pink koleksiyonunun ilk baş modeli oldu. 2017’de marka için podyumlarda son kez yürüdü. Ambrosio, 2010’da Forbes'un en yüksek ücretli modeller listesinde beşinci sırada yer aldı. Jamie Mazur ile evliliğinden iki çocuğu vardır.

Alessandra Ambrosio Haberleri