SPOR

Atiker Konyaspor 5 maçlık cezanın onanmasına tepki gösterdi

Konyaspor Kulübü, Turkcell Süper Kupa maçında yaşanan saha olayları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından kendilerine verilen 5 maçlık cezanın TFF Tahkim Kurulu tarafından onanmasına tepki gösterdi.

Atiker Konyaspor 5 maçlık cezanın onanmasına tepki gösterdi

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Beşiktaş ile Samsun'da oynanan Süper Kupa karşılaşması sonrasında yaşanan ve kendilerinin de asla tasvip etmediği olaylar neticesinde PFDK'nın kulübe verdiği cezanın hukuk dışı olduğu savunuldu.

Süper Kupa karşılaşması organizasyonunun TFF tarafından yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Güvenlikle ilgili önlemleri alma sorumluluğu TFF'ye aittir. Hal böyleyken, saha ve seyirci olaylarının sorumluluğunun tamamı kulübümüzün yanı sıra Samsun'a gitmeyip karşılaşmayı evinde ekranlardan izleyen yüz binin üzerindeki Konyaspor Passolig kartı sahibi taraftarımıza yüklenmiştir." denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Saha ve seyirci olayları nedeniyle TFF Tahkim Kurulunun hukuk dışı aldığı bu kararın kasıtlı/taraflı olduğu ve her şeyden önemlisi camiamıza karşı iyi niyet taşımadığı anlaşılmaktadır. Kurulun tarafsızlığı bu karar özelinde tartışılır hale gelmiştir. Bu kurum stadyum girişlerinde gerekli/yeterli önlemlerin alınmasını sağlayamadığı için, maç sırasında tribünlerde meşaleler yakılmış ve sahaya yabancı maddeler atılmıştır. Sonuç itibarıyla gerçek sorumlular yerine kulübümüz orantısız şekilde cezalandırılmıştır. Gerekli önlemleri alamayan ve olayların birinci derecede sorumluları ise bu vesileyle ödüllendirilmiştir. Tahkim Kurulu ile PFDK'nın medyada kulübümüz aleyhine başlatılan linç kampanyasını ve sonrasında yaşanan gelişmeleri gözardı etmediği verilen cezanın onanmasıyla alenen ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla tarafsızlık ilkesine gölge düşürülmüştür."

Bu olayların hemen ardından Süper Lig'in ilk haftasında Trabzonspor ile deplasmanda karşılaştıkları maçta yaşananlara vurgu yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Taraflı tarafsız herkesin fikir birliği içinde olduğu tek konu, bu müsabakada da kulübümüzün büyük bir haksızlığa uğradığıdır. Kısacası kurulun onadığı kararla Türk futbol tarihinin bütün sorunlu, sıkıntılı, utanç verici maçlarının hesabı tek kalemde Atiker Konyaspor'a kesilmiştir. Örnek teşkil etmesi ve caydırıcılığı düşünülerek camiamıza bedel ödettirilmeye çalışılmaktadır. Tarih, bu hukuk dışı kararla, hem Atiker Konyaspor'umuzun 68 günde aldığı iki kupayı, hem de bu başarıyı cezalandırmaya çalışanları mutlaka yazacaktır."

Atiker Konyaspor'un yakın zamanda önünün farklı sebeplerle kesilmeye çalışılabileceği savunulan açıklamada, "Ancak biz camia olarak kenetlendiğimiz sürece karşımıza çıkabilecek her türlü engeli aşabilecek güçteyiz. Başarılarımız tarihte yerini altın harflerle almıştır, diğer konular bir bütün olduğumuz sürece gelip geçecektir. Netice itibarıyla Atiker Konyaspor'umuz 5 maç seyircisiz oynama ve toplamda 350 bin lira para cezası almıştır. Böylelikle Türk futbolu kurtulmuş, geçmişteki daha acı ve çok daha büyük olayların üzeri de böylelikle örtülmüştür. Bu orantısız cezayı camiamıza reva görenlere hayırlı uğurlu olsun." görüşlerine yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
şşek gibi çekeceksiniz cezanızı herşeyin bir bedeli var çirkef huhucusporlular
@efekentli_0984 gün gelir sende bakarsın aynı şekilde bir olaya maruz kalabilirsin değil mi kıt akıllı
Pasolig sahibi her Konyasporlu taraftar tff'ye tazminat davası açmalıdır.Konyaspor kulübü hakkını daha üst mercilerde aramalıdır.Tff yaşanan olayların hesabını vermek yerine hesap sormaktadır.Bir Beşiktaşlı olarak söylemim Konyaspor'un aldığı ceza kesinlikle kabul edilir değildir.
başkanınız fetöcü çıktı ligten düşmediğinize dua edin. şehitlerin kemikleri sızlıyor fetöcü hainler
@gicikneo ya sporun içinede siyaseti soktun ya diyeceğim şu:allah seni ıslah etsin.
bu federasyon her federasyonda olduğu gibi bjk-fb ve gs ye teslim olmuştur. biz bu üç büyüklerin olmadığı bir süperligde oynamak istiyoruz. Konyaspor dan oyuncu almayan ve ilk fırsatta konyasporu ezmekte tereddüt etmeyen bir federasyon yetkilileri layık oldukları makamlara gelsinler.
@race08 sen hakikaten ne söylediğini bildiğin yok. kupa maçında çirkefliği yapan konya taraftarı değil federasyondur. bjk ve konya samsunda misafirdir.önlemleri alması gereken federasyondur. orada olayı yapan bir kaç kendini bilmez suç ortaklarıda federas yondur.yani federasyon olayın görünen kısmında değil ama basit bir muhakemeyle içinde olduğu aşikardır.minareyi çalmışlar ama kı lıfını hazırlayamamışlardır. ve son açıklanan milli takım kadrosu Konyaspor düşmanlığının federasyonda ne denli büyük olduğunu orta ya koymaktadır. son olarakbu faaliyetleri yapanlara ve göz yumanlara yazıklar olsun
@kizilderili_2014 BEŞİKTAŞ FENERBAHÇE VE GALATASARAY OLMAZ İSE TÜRKÜYE DE FUTBOLU KİMSE İZLEMEZ.GEÇEN SENE RİZE MAÇINDAN SONRA FUTBOLCULAR BİRLEŞİP GAZETECİ DÖVDÜLER.OLAYA KARIŞANLARA ADAMINA GÖRE DAVRANIP 1 İLE 5 MAÇ ARASI CEZA VERDİLER.EĞER BU OLAYI BEŞİKTAŞ YAPSAYDI HEMEN FEDERASYON BAŞKANI ESKİ BJK BAŞKANI DİYE KIYAMETİ KOPARIRDINIZ.HEM KUPA MAÇINDA TÜM ÇİRKEFLİĞİ KONYA TARAFTARI YAPMASINA RAĞMEN OLAYLARA BİR TEK BJK TARAFTARI KARIŞMAMASINA RAĞMEN BJK BİR MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ALDI.
üç büyüklerin tutsağı federasyon istifa.
inşallah bir gün gelecek bjk-gs ve fb nin olmadığı bir süper lig seyredeceğiz.
Diğer Haberler