YURTHABER

Aynı kızı seven iki genç ölüme birlikte gitti

Malatya Yeşilyurt'ta Alper Kızılkaya ile Adıgüzel Volkan Çoban, aynı ağacın dalında aynı iple asılmış olarak bulundu.

Aynı kızı seven iki genç ölüme birlikte gitti

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Gündüzbey Beldesi'nde lise öğrenimini yarım bırakan 17 yaşındaki Alper Kızılkaya ile aynı yaştaki Adıgüzel Volkan Çoban, dün gece bir ağacın dalında aynı iple asılmış olarak bulundu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta profil fotoğraflarını, 'öldü' yazısıyla değiştirerek iki arkadaşın, aynı kızı sevdiği ve bu nedenle birlikte intihar ettikleri sanılıyor.

AYNI İPLE İNTİHAR ETTİLER(FOTO GALERİ)

Okulu bıraktıktan sonra kasap olan babasının yanında çalışan Adıgüzel Volkan Çoban ile bir çiftçinin çocuğu olan Alper Kızılkaya'nın, Gündüzbey Beldesi'ndeki havuz mesire alanının yanında dün gece saat 22.30 sıralarında yakınları ve güvenlik güçleri tarafından ağacın dalına bağlanan ipin iki ucuna asılı bulundu. Sağlık ekipleri iki gencin olay yerinde öldüklerini belirledi. Polis, cesetlerin üzerinde yaptığı incelemede Çoban'ın cebinden babasına hitaben ‘Hakkınızı helal edin’ yazılı veda notu buldu.

Soruşturmada ilk elde edilen bilgilere göre ikisi de lise eğitimlerini yarım bırakan gençleri birlikte intihara götüren süreç, şöyle gelişti: Arkadaşlıkları fazla eski olmayan Alper Kızılkaya ile Adıgüzel Volkan Çoban yolları, üniversiteye hazırlık için dershaneye giden bir genç kızı sevmeleriyle kesişti. İkisi de aynı kızı seven Kzılkaya ve Çoban, son 15 gün içinde beldede çok sık birlikte görülmeye başladı.

EN SON ÇAY OCAĞINDAYDILAR Beldedeki bir çay ocağında dün oturarak arkadaşlarıyla şakalaşan iki genç, akşam saatlerinde beldeye 7 kilometre uzaklıktaki Malatya kent merkezine giderek bir ip aldı. Daha sonra gençlerden Alper Kızılkaya babasını telefonla arayarak, "Baba hakkını helal et. Bir daha görüşemeyeceğiz" dedikten sonra telefonu kapattı.

Önce oğlunun evden kaçmaya çalıştığını zanneden baba, Malatya kent merkezinde oturan yakınlarını arayarak otagarı kontrol etmesini istedi. Bundan bir sonuç çıkmayınca Kızılkaya ailesi çocuklarını beldede aramaya başladı ve ardından güvenlik güçlerine haber verdi. Saat 22.30 sıralarında beldenin mesire yerinde iki gencin ağaç dalına asılı cesetleri bulundu.

Olay yerinde üstüne basılacak taş, sandalye gibi herhangi bir şey bulamayan polis, gençlerin ağaca çıktıktan sonra yüksekteki bir dala, ipi ortadan bağladıktan sonra uçlarını boyunlarına bağlayıp aynı anda kendilerini boşluğa bırakarak intihar ettikleri kanaatine vardı. Polis iki gencin yakınları ve arkadaşlarının ifadelerine başvurdu.

Soruşturma devam ederken, gözler birlikte intihar eden Adıgüzel Volkan Çoban ile Alper Kızılkaya'nın sosyal paylaşım sitesindeki hesaplarına çevrildi. Alper Kızılkaya'nın aynı günün sabahında Facebook hesabına 'Hepinizi çok seviyorum' yazdığı görüldü. Kızılkaya ve Çoban'ın ölmeden 2 saat önce profil resimleri yerine ‘öldü’ yazdıkları saptandı.

Adıgüzel Volkan Çoban’ın profil resimlerinin birinde ‘Bir gün ölürüm sevgilim sana doyamadan/ Bir çelenk hazırla hiç ağlamadan/ Tabutumda isterim yeşile kara/ Bir gün düşerse yolun mezarlığa/ Otlara sarılmış bir mezar ara/ Dök göz yaşlarını zorla da olsa/ Çünkü orada bir ölü var tam 17 yaşında' yazılı bir mezar taşı fotoğrafını dikkati çekti. Çoban yine Facebook'ta bu yazının da kendi mezar taşına yazılmasını istediği görüldü.

Malatya Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından Çoban ve Kızılkaya’nın yakınları tarafından iki gencin cenazesi alındı. Hafız Camii'nde birlikte kılınan cenaze namazından sonra, Çoban ve Kızılkaya'nın cenazeleri belde mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Gündüzbey Belediye Başkanı Hüseyin Selçuk, olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
keşke intahar etmeseydiler en azından cennete gitme ihtimalleri olurdu.Allah yardımcıları olsun.
Cenneti sana bırakmışlar...sen gidersin artık tabi bu kafayla gidebilirsen....
İNTİHAR ETMEK BÜYÜK GÜNAHLAR KATEGORİSİNE GİRER GÜNAHI NEYSE ONU ÇEKER YİNE CENNETİNE GİRER.
collateral77 , sen bilmeden konusuyon kardeşim.bu konudaki hadis ve ayetleri okursan görürsün...bu arkadasımız doğru diyor,ALLAH affetsin
bence bir kız için ölüme gitmeye değmez
aldığın nefeste,baktığın heryerde onu görüyorsan onu yaşıyorsan değer!
Bu konuda hemfikiriz.Tek bir varlık için canı ölüme atabiliriz; O canı bize bahşeden Rabbimiz için..Gerisi cahiliiktir, gerisi hikayedir..
bi kız için ölmeye deymez ama onlar için değer..
bir kız için ölen salaklara bitarafımızla gülüyoruz. :):):):))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın