YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Çeşmeyi açıp su içen inek görenleri şaşırttı

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde besicilik yapan Zekeriye Duyu7nun ineklerinden birinin çeşmeyi açıp su içmesi görenleri hayrete düşürdü.

Çeşmeyi açıp su içen inek görenleri şaşırttı

Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde besicilik yapan Zekeriye Duyu7nun ineklerinden birinin çeşmeyi açıp su içmesi görenleri hayrete düşürdü.

Ceyhan İlçesi'nde besicilik yaparak geçimini sağlayan Zekeriye Duyu'nun ineklerinden birinin susayınca çeşmeyi kendisinin açtığı ortaya çıktı. Evinden yalnız başınayken ineklerinden birini çeşmenin başında su içerken bulan Duyu, durumdan şüphelenip ineği takibe aldı. İneğin boynuzu ile çeşmeyi açıp su içtiğine şahit olan besici, büyük şaşkınlık yaşadı. Bunun bir tesadüf olduğunu düşünen Zekeriya Duyu, çeşmeyi kapattı ancak işin peşini bırakmadı. Aynı inek bir süre sonra çeşmenin açma kapatma yerini kafası ve boynuzuyla çevirerek suyu yeniden açıp içmeye devam etti.

Duyu, hayvan besleyerek geçimini sağladığını ve çok sayıda ineği olduğunu belirterek, "Bu ineğin çeşmeyi açmasına ben bile inanamadım. Çeşmenin olduğu yer sürekli ıslak olunca önce çocuklara sordum suyu siz mi açık bırakıyorsunuz diye ancak onlar kendilerinin açmadığını söyledi. Bunun üzerine kimin çeşmeyi açtığını öğrenmek için bir süre çeşmeyi izledim. Benim ineklerden biri geldi çeşmeyi açtı ve su içmeye başladı" dedi.

Çeşmeyi açıp su içen inek görenleri şaşırttı | www.mynet.com/video

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler