YURTHABER

Çete savaşlarında akıl almaz yöntemler

Adana'da iki çete arasındaki husumette akıl almaz yöntemler kullandı.

Çete savaşlarında akıl almaz yöntemler

Adana'da iki çete arasındaki husumette akıl almaz yöntemler kullandı.Çetelerden biri kaçırdıkları kişiye el öptürdü, diğer çete de intikam amacıyla, elini öptüren kişinin ailesini kaçırıp, etek giydirmeye çalıştı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Çukurova ilçesi Süleyman Demirel Bulvarı'nda Selam Y. liderliğindeki çeteye yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda çete lideri ile birlikte 16 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların emniyette yapılan sorgulamalarında, bir başka çeteyle aralarında husumet olduğu ortaya çıktı. Bu konu üzerinde yoğunlaşan polis, Selam Y. liderliğindeki çetenin husumet içinde olduğu ve kısa bir süre önce adam kaçırma ile silahlı çatışma yaşadıkları Ali E.G. liderliğindeki çeteye da eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Çete lideri Selam Y. ve adamları tarafından darp edilen H.U.'nun, Ali E.G.'den yardım istediği ve Ali E.G.'nin kendilerine polis süsü vererek karşı çetenin adamlarından V.E. ile A.T.'yi kaçırdıktan sonra işkence yaptıkları, ardından da H.U.'nun elini öpmeleri karşılığında salıverdikleri belirlendi.

İddialara göre A.T. de, intikam almak amacıyla H.U.'nun eşi ve çocuklarını kaçırıp, H.U.'ya "Eşini ve çocuklarını görmek istiyorsan etek giyip geleceksin ve 'Ben kadınım' diyeceksin" diye tehdit ettiği belirlendi.

Her iki çete arasında bu olayın ardından silahlı çatışmaya kadar varan husumet çıktığı öğrenildi. Polisin düzenlediği operasyonlarla iki çete arasındaki çatışmanın büyümesi engelledi.

Polis, liderliğini Ali A.G.'nin yaptığı çeteye yönelik operasyonda da 6 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlılar, emniyetteki sorgulamaların ardından 'suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak, adam kaçırma, tehdit, kişi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.