YURTHABER

Demirel'in Şapkasını 29 Yıldır Saklıyor

Ayhan ACAR/BARTIN, Bartın'daki sanayi sitesinde oto kaportacı olan, 1983- 1996 yılları arasında DYP Bartın il yönetiminde yer alan Yılmaz Kalafat,

Demirel'in Şapkasını 29 Yıldır Saklıyor

Ayhan ACAR/BARTIN, Bartın'daki sanayi sitesinde oto kaportacı olan, 1983- 1996 yılları arasında DYP Bartın il yönetiminde yer alan Yılmaz Kalafat, merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 28 Eylül 1986'da yapılan milletvekili ara seçimleri öncesinde Bartın'a geldiğinde tanıştığını söyledi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki miting öncesi Demirel ile konuşma fırsatı bulduğunu ve kendisinden şapkasını istediğini anlatan Yılmaz Kalafat, "Bana, 'mitingden sonra sana vereyim' dedi. Ve miting bittikten sonra bana şapkasını hediye etti" diye konuştu.
MÜZEYE VERECEK
Şapkayı 29 yıldır evinde sakladığını ve hiç kullanmadığını belirten Yılmaz Kalafat, Demirel'in vefatını öğrenince büyük üzüntü yaşadığını söyledi. Şapka ile birlikte Demirel'in 1986'da Bartın'a geldiğinde otomobiliyle miting alanına halkı selamlayarak giderken çekilen fotoğraflarını da saklayan Kalafat, şöyle konuştu:
"Bu şapka ve fotoğraflar o günden hatıra kaldı. 29 yıldır bu şapkayı evimde saklıyorum. Hiç kullanmadım. Ölüm haberine çok üzüldüm. O bizim babamızdı. Biz çok üzüldük. Önümüzdeki aylarda Isparta İslamköy'e giderek bu şapkayı oradaki müzeye vermeyi düşünüyorum."

Demirel'in Şapkasını 29 Yıldır SaklıyorDemirel'in Şapkasını 29 Yıldır SaklıyorDemirel'in Şapkasını 29 Yıldır Saklıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın