YURTHABER

Düzce’de Atletizm Cumhuriyet Kupasına Büyük Katılım

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupasına büyük...

Düzce’de Atletizm Cumhuriyet Kupasına Büyük Katılım

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupasına büyük katılım sağlandı. Cumhuriyet Atletizm kupasına 303 sporcu katıldı.

Atletizm Düzce İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupasına il genelindeki okullar katılırken, kupada toplamda 303 sporcu yarıştı. Genç erkeklerde 59, genç kızlarda 19, yıldız kızlarda 46, yıldız erkeklerde 72, küçük kızlarda 47 ve küçük erkeklerde 60 sporcu yarışmalara katıldı.

Düzce Şıralık Spor Kompleksinde düzenlenen Atletizm Cumhuriyet Kupasını Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran da izledi. Şiran yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın kupaya bu denli katılım göstermesi bizi aşırı derecede memnun ediyor. Düzce’den milli atlet çıkarma hedefimizi gerçekleştireceğimizi görebiliyorum. Tüm beden eğitimi öğretmenlerimizi desteklerinden dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Atletizm Cumhuriyet Kupası'nda ilk yarışma küçük erkeklerde yapıldı. Küçük erkeklerde takım sıralamasında Eskimengencik Okulu birinci, Yığılca Orhan Gazi YİBO ikinci ve Cumayeri Kanuni İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Küçük erkeklerde bireysel dereceye girenler ise Göksel Çakır birinci, Kerim Sezgin ikinci, Melih Özçelik üçüncü oldu.

Küçük Kızlar kategorisinde ise Eskimengencik Okulu birinci, Yığılca Orhan Gazi YİBO ikinci, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Bireysel derecelerde ise Elif Çetin birinci, Çiğdem Salihoğlu ikinci, Merve Aydın üçüncü oldu.

Yıldız Kızlar takım sıralaması; Eskimengencik İlköğretim Okulu birinci, 100. Yıl İlköğretim Okulu ikinci, Kanuni İlköğretim okulu üçüncü oldu. Bireyselde Ebru Yılmaz birinci, Esra Yılmaz ikinci ve Yıldız Baran üçüncü oldu.

Yıldız Erkeklerde Hikmet Akın İlköğretim Okulu birinci, Çakırlar İlköğretim okulu ikinci ve Eskimengencik İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Bireyselde Oktay Üçel, Alperen Çodur ve Enes Çelik ilk 3 sırayı paylaştı.

Genç Kızlar takımlarda; Cumayeri ÇPL birinci, Yığılca ÇPL ikinci ve Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi üçüncü oldu. Bireyselde ise Nuray Doğancıoğlu birinci, Meryem Korkmaz ikinci ve Yağmur Kurt üçüncü oldu.

Genç Erkeklerde ise Çilimli ÇPL birinci, Cumayeri ÇPL ikinci ve Yığılca ÇPL üçüncü oldu. Bireysel sonuçlarda ise Hasan Keskin birinci, Ramazan Tanrıkulu ikinci ve Ekrem Mercan üçüncü oldu.

Atletizm Cumhuriyet kupasında dereceye giren sporculara Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran kupa ve madalyalarını takdim etti.