Enes Batur, Kerimcan ve Danla Bilic'e dava açtılar

Sosyal medya fenomenleri Kerimcan Durmaz, Enes Batur ve Danla Bilic'e "çocuklara kötü örnek oluyorlar" gerekçesiyle Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği tarafından dava açıldı.

Enes Batur, Kerimcan ve Danla Bilic'e dava açtılar

Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocukların üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri anlattı ve Kerimcan Durmaz, Danla Bilic ve Enes Batur'a karşı birlik olma duyurusu yaptı.

Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocuklar üzerinde yaptığı olumsuz etkileri anlatarak, bunun için harekete geçilmesi için yetkililere ve ailelere çağrıda bulundu. Nacar, “Çocuklarımız bizim bireyler olarak, anne baba olarak sahip çıkmamız gereken gençlerimiz. Bunlar artık örf ve adetlerimizden uzaklaşmaya başladı.

Sosyal medya ve dijital çağ hayatımıza girdiğinden beri, bunların olumlu yönde etkilerini değil, olumsuz yönde etkilerini almaya başladık. İşte bunlardan biri fenomenler. Vazgeçilmez fenomenler. Fenomenlerden birisi olan Enes Batur'a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım” diye konuştu.

‘SİZE BİRİLERİNİN DUR DEMESİ LAZIM'

Nacar sözlerini şöyle sürdürdü: “Kerimcan kim, Enes Batur kim? Dolayısıyla Murat Övüş diye beyefendi çıkmış bilmem ne kelimeler kullanıyor. Danla Bilic aynı şekilde. Bir peynir lafı yaptı bir tuvalet lafı yaptı hep küfürler. Size birilerinin dur demesi lazım. Elinizi çocuklarımızın üzerinden çekin ve para uğruna harcamayın.

Sekiz yaşında bir erkek çocuğu Kerimcan’ı izleyerek ruj sürebiliyorsa, bu çocuğun ilerisini düşünün. 18 yaşın altındaki çocukların bu paylaşımlara dikkat etmesi lazım.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
hay allah razı olsun ya,çok şükür,inşallah bir sonuca bağlanır...
bence sen önce çocuğunun elinden tableti telefonu al.
tanımıyorsun dış görünüşüne göre yargılamayı seçiyorsun o adam nerden bilecek koskoca türkiyede beni 8 yaşında birisi izliyor olabilirmi adam senin çocuğunu mu düşünecek bak senin dedim o adamın değil sen önce çocuğuna sahip çıkacaksın
bence çocuktan önce senin elinden de almalılar
ilgisiz bir baba olduğunu gösterir o çocuğun ruj sürmesi tamamen ebeveynlerinin dikkatini çekmek olduğunu düşünemeyecek kadar bilgisiz ve eğitimsizsiniz herkes şanslı doğmuyor ama dağdaki çoban çalışarak kendini bir yerlere getirebiliyorsa o babanında çocuğum için neler yapabilirim diyerek kendini geliştirmesi gerekiyo chp nin adı çıkmış dokuza inmez sekize bir akp li olarak da chp li ler içinde aynı durum geçerli akp nin adı çıkmış dokuza inmez sekize zaten bu çatışmayıda başlatan bu niye düşüncelere saygı duymayan bir toplumuz senin kötü örnek oluyor dediğin insanı ne kadar tanıyorsun
@sprglvs28 Tebrikler bizden bir adet plaket beyin kazandınız. Bunuda chp ye bağladınız ya...
Çok doğru tespit ve de doğru bir karar... Bunlarla da kalmamalı, youtube de milyonlar kazanmak için çocukları ve gençleri kullanan bu tarz saçma sapan videolar paylaşan bu kişiler ve diğerleri hakkında da yaptırım uygulanmalı ve bu kanallar en kısa zamanda kapatılmalı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler