SPOR

Futbolcular idmana çıkmadı! 'Harçlığımız yok'

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirsporlu futbolcular, takım olarak antrenmana çıkmama kararı alındığını belirleterek, bazı futbolcuların ev kiralarını ödeyemediğini bazı futbolcuların ise ceplerinde harçlık dahi olmadığını açıkladı.

Futbolcular idmana çıkmadı! 'Harçlığımız yok'

TFF. 1. Lig’de zor bir süreçten geçen Eskişehirspor’da sular durulmuyor. Futbolcular kendilerine ödeme yapılmadığı için akşam antrenmanına çıkmadılar. Konuyla ilgili toplu olarak açıklamalarda bulunan futbolcular, uzun süredir maaş alamadıklarını ifade etti.

Tesiste sıcak su bile olmadığını vurgulayan futbolcular, "Tüm Türkiye'nin bildiği gibi Eskişehirspor kulübü zor zamanlardan geçiyor. Kongreden sonra verilen sözlerin maalesef tutulmadığı kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Yabancı futbolcularımızın ev kiralarının ödenmediği ve evlerinden çıkarılmak üzere olduğu, otomobillerinin kiralama şirketleri tarafından alındığı, genç futbolcu kardeşlerimizin de ceplerinde harçlık dahi olmadığını belirtmek isteriz. Tesis çalışanlarımız uzun süredir maaşlarını alamamakta. Kimisi kirasını kimisi de kredi borçlarını ödeyememektedir. Tesiste zaman zaman yemek çıkmadığını, antrenman sonrası duş almak için sıcak su olmadığını hatta maçta giyecek yedek formamız dahi olmadığını belirtmek isteriz” dedi.

"ANTRENMANA ÇIKMAMA KARARI ALDIK"

Antrenmana çıkmayacaklarını belirten Eskişehirli futbolcular, “Bu kadar olumsuz şartlarda takımın antrenman ve maça hazırlanması kolay olmuyor. Personelimizin de artık dayanacak ekonomik gücü kalmamıştır. İş ahlakımızdan ve Eskişehirspor sevdamızdan dolayı bütün olumsuzluklara rağmen biz futbolcular ve tesis çalışanlarımız bütün iyi niyetimizle kulübü ayakta tutmak için çabalıyoruz. Dışarıya her şey dört dörtlükmüş gibi bir izlenim verilmekte ama hiçbir şey söylenildiği gibi değil. Bunu kamuoyuna göstermek adına, maalesef bir tepki göstermek zorunda kaldık. Futbolcular ve tesis çalışanları olarak, bugün antrenmana çıkmama kararı aldık” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
BAŞKANINIZ YEMİŞ PARALARI LEYLAYLA...?!!!..
gelirleri arttırmak için üyeler şehrinizden başka şehirlerde de olmalı bunu engelleyen birr yasa yok bildiğim neden GS-FB BJK Trabzon gibi diğer kulüplerimizde dahil her birisinin farklı şehirlerde oturan üyeleri olmasın şehrin nüfusu 1 milyon olabilir ama takımı 2 milyon kişi neden desteklemesin İzmir de neden Eskişehir kulübünün üye kaydı yapan bürosu olmasın aynı şey diğer kulüpler içinde geçerli hem ürün sayısı da daha iyi denetlenir kulüpler en azından hem yeni gelir kapısına kavuşmuş olur hemde gittiği her şehirde maçlarında destekleyenleri ona göre olacaktır
Vay ES ES,im Vay.Bu halleremi düşecekti.Utanın,Şehrin Valisi,Büyükşehir Bld Bşk.Odunpazarı ve Tepebaşı Bld.Bşk.Hiçmi sorumluluk hissetmiyorsunuz.Yazıktır günahtır.Şanlı ES ES,i bu hallere sizler düşürdünüz.Kütahyaspor,Bal liginde idi.Kapanmak üzere idi Şu andaki Bld.Bşk.Alim IŞIK el attı kulübe,Kapanmaktan kurtardı,ve takım şu an grubunda namağlup Lider.Eskişehir,deki sanayi kuruluşları,bir silkelenin ve ES ES,edestek olun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler