SPOR

Fatih Terim'den flaş ayrılık açıklaması!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 1-0 kaybettikleri Beşiktaş maçı sonrası Ocak ayında takımdan bazı isimleri göndereceğini açıkladı. Terim, "Bazılarına son şansları verdik" ifadesini kullandı.

Fatih Terim'den flaş ayrılık açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-0'lık Beşiktaş yenilgisi sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu. Terim, Ocak ayında bazı isimleri takımdan göndereceklerini de söyledi.

İşte Fatih Terim'in açıklamaları...

"Oyunu değerlendirmeden önce Galatasaray'ı değerlendirelim. Gerek bireysel olarak, gerek takım olarak her şeyin farkındayız. Taktik, oyuncu tercihleri, hepsinin farkındayız. Bunları değiştirmeye de çalışacağız. Bir yerden başlarsak, o eşiği geçeriz diye oyuncu ısrarım var. Bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz ama maalesef bazı şeyler olmuyor. Onun da mesajlarını küçük küçük veriyorum. İsyanım bundan. Kimseye bir kabahat bulmak istemiyorum. Ben varken, sorumlu benim, öyle bir sıkıntı yok.

BİRİNİN CANI YANIYORSA, BENİM CANIM YANIYOR
Galatasaray gibi oynamamız için uğraşıyorum. İlk yarı ilk 10 dakika iyi değildik. İkinci yarı hiçbir şey yokken gol yiyoruz ve buna da cevap veremiyoruz. Galatasaray gibi oynamak için Galatasaray gibi mücadele etmeliyiz. Bunu biliyoruz. Çarşamba - Pazar oynadığımız için bazı şeylere engel olamıyoruz. Mağlup olduğumuz için üzgünüz. Lig devam ediyor. Gerek Şampiyonlar Ligi'nde gerek Süper Lig'de böyle oynamaya inşallah devam etmeyeceğiz. Böyle oynamaya devam edersek, çok sıkıntılar olabilir. Düşünebiliyor musunuz, Şampiyonlar Ligi'nde kim çıkarsa çıksın demeyen Fatih Terim var. Demek ki bazı şeyleri görüyoruz ama çok şeyi söyleyemiyoruz. Bedel ödeyen varsa benim. Birinin canı yanıyorsa, benim canım yanıyor. Bedeli ödemeye devam ediyoruz.

BAZILARINA SON ŞANSLARI VERDİK
Değişmesi gerekenleri değiştireceğiz. Burada herkes için söylüyorum bu değişimi. Galatasaraylılar olarak bu kadar süre böyle oynamaya alışkın değiliz. Burada bir sıkıntı varsa bunu ben kendim alıyorum. Hata benim zaten. Israr eden benim. Böyle oynatan benim. Ama takım halinde de, bireysel bazda da Fatih Terim'in takımına benzemiyor. Dediğim gibi, son şansları bazılarına verdik. Ocak'a kadar bizimle tabii ki olacaklar ama ısrarım, eşiği geçmek için demek ki geçemiyoruz.

RAKİBİMİZE YENİLDİK, KOCA BEŞİKTAŞ'A YENİLDİK
Ocak ayına kadar bu sıkıntıyı çekeceğiz. Muhakkak ki bunun iki yolu var. Bir tanesi kompanse edecek oyuncular varsa, değişiklik. Hangi sistem ve hangi takımla oynarsanız oynayın; işin temeli değişmez. Önce Galatasaray, sahada Galatasaray gibi oynamalı. Biraz sıkıntı çekeceğiz ama biz hiç yarıda bırakmadık, pes etmedik. Rakibimize yenildik, koca Beşiktaş'a yenildik. Biz kayıplarımıza üzgünüz. Biz o Galatasaray gibi oynamadığımız için üzgünüz. Bir kabahatli arıyorsanız karşınızdayım.

EKSİK REAL MADRID VE ESKİK PSG'YE YENİLDİĞİMİZ İÇİN DE ÖZÜR DİLERİM
Elimizde şu anda bu kadro var ve her oyuncumuzdan faydalanmak zorundayız. Ben testi kırılmadan da konuştum, o yüzden çok rahatım. Konunun Beşiktaş ya da Gençlerbirliği maçlarıyla alakası yok. Eksik Real Madrid ve eksik PSG'ye yenildiğimiz için de özür dilerim.

BİZİ ZOR BİR SÜREÇ BEKLİYOR
Hata yaptık. Önce ben görmüyorum. Tedbir almaya çalışıyorum. Biz bireysel ve taktiksel olarak görüyoruz. Bu değişikliğin Galatasaray'a zarar vermesini istemiyorum. O eşiği atlasak takımla beraber daha rahat gidebiliriz. Önümüzde bizi bekleyen zor süreci inşallah atlayacağız. Siz hedef olarak beni alın, oyuncuları bırakın. Çünkü ben alıyorum, ben oynatıyorum. Gereken bilgi de tecrübe de zaten biz de var, biz de zaten bunun için varız.

LEMINA'DAN MEMNUNUM, OPERASYONLARI OCAK'TA YAPIYORUZ
25 gündür sakatlığı olmasına rağmen Lemina'dan memnun olduğumu söyleyebilirim ve memnun olmadığımın da yüzüne söylerim. Bu takımda son şampiyon takımın 5-6 oyuncusu var ama artık bunları çok düşünmenin zamanı değil. Memnun olmadıklarımızı da memnun olabileceğimiz duruma getireceğiz inşallah. Ocak ayını bekliyoruz ve biz genelde operasyonları da Ocak ayında yapıyoruz.

BELHANDA, HAGI VE SNEIJDER İLE MUKAYESE EDİLMELİ Mİ?
Belhanda, Hagi ve Sneijder ile mukayese edilmeli mi? Önce bunu sormak lazım. Belhanda'nın ayrı bir yeteneği var, ayrı özellikleri var. Belhanda'nın çenesi kırıldı, biraz tatsızlık yaşandı, bunların hepsi onun için handikap. Artık biz tek tek bakmıyoruz, herkese toplu bakmaya çalışıyoruz. Bu yabancı kuralı varsa, 11 yabancı ile de çıkarsanız, çıkmazsınız da. Benim Türk futbolcularına bakış açım çok açık. Belki bazılarına haksızlık etmiş olabiliriz ama bundan sonra daha fazla göreceksiniz, belki 17-18 yaşındaki futbolcuları da sahada göreceksiniz.

SENEYE YENİ BİR TAKIM KURMAK ZORUNDAYIZ
Biz oynamaya çalışıyoruz, mücadele etmek istiyoruz, baskılı oynamak istiyoruz. Ben oyuncularımdan maksimumu almak istiyorum ve ona göre plan yapıyorum. Demek ki ben yanıldım ama daha işin çok başındayız. Ümit ediyorum ki düşündüklerimi yapabilirim. Seneye de yeni bir takım kurmak zorundayız, bu arkadaşların bazıları gidecek ya da hepsi gidecek. Biz günbegün ve Ocak'a kadar sonra da Mayıs'a kadar böyle devam etmek zorundayız. Allah yardımcımız olsun. Bir şeyler değişecek, emin olabilirsiniz.

BABEL, BABEL GİBİ OLDUĞUNDA BİZE ÇOK FAYDASI OLACAK
Ryan Babel çok yetenekli bir futbolcu ve bugün eski bir Beşiktaş oyuncusu olarak sürekli "yuhalama" altında oynamak kolay değil. Ne oynarsa oynasın, bugün Babel'i çıkartmayı hiç düşünmedim. Hele hele son topu Andone'ye verebilse... O da herhalde atmak istedi. Ümit ediyorum ki, Babel, Babel gibi olduğunda bize çok faydası olacak. Babel'in de hakkı var, sürekli oynuyor, aylardır hiç durmuyor ama daha iyi olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
ya bırak hocam ya şöyle amatör takimlara yenilmek cok ayip ya
Fatih hoca o egonuda al git yeter ya yeter ????????????????
fatih terim efendi senin son şansın çoktan geçiyor başkanında takımı perişan ettiniz gidin artık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler