SPOR

'Fenerbahçe, Göztepe maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle TFF'ye itiraz edecek' iddiası!

Fenerbahçe'nin Göztepe maçında Alpaslan Öztürk'ün kullandığı penaltı vuruşunda kural ihlali olduğu gerekçesiyle TFF'ye gideceği iddia edildi.

Hakem kararları ile gündeme oturan Göztepe-Fenerbahçe maçında ev sahibi takımın kullandığı ikinci penaltı vuruşunda kural ihlali yapıldığı iddiası sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Fenerbahçe Kulübü, Göztepe'nin gol olarak sayılan ikinci penaltısında Altay Bayındır'ın kalesini terkeden ve penaltıyı kullanan Göztepeli Alpaslan'ın da topa vurmadan önce durarak kural ihlali yaptığını savundu. Ancak hakem Abdulkadir Bitigen vuruşu geçerli sayıp, golü verdi.

KURAL NE DİYOR?

IFAB kural kitabında da bu pozisyon için, "Penaltı sırasında hem kaleci hem de penaltıyı atan oyuncu kural ihlali yaparsa ve penaltı gol olursa; gol iptal edilir, golü atan oyuncuya ihtar verilir ve rakip takım lehine endirekt serbest vuruş verilir" deniliyor.

İTİRAZ KABUL GÖRÜRSE MAÇ TEKRAR EDİLEBİLİR

Fenerbahçe de bu pozisyon için kural ihlali itirazı yapmaya hazırlanıyor. Kural ihlali itirazının kabul görmesi halinde Göztepe - Fenerbahçe maçının tekrar edilmesi gündeme gelebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
bence kalan lig maclarini oynamayalim yenilince surekli k. gibi aglayacaz diyerek basvursunlar tum maclarda galip sayilma talebinde bulunsunlar. yakışır feneybahceye meziyeti bozuk
EY FB NEYİN? PEŞİNDESİN.ATTIĞINIZ GOLÜN AYNISI TIPKISINI GÖSTEPE ATTI OFSAYT GEREKÇESİYLE İPTAL EDİLDİ. O PENALTI HARİÇ VERİLMEYEN 2 PENALTISI DAHA VAR GÖZTEPENİN. BUNLAR GÖZ ARDI EDİLDİ VARA RAĞMEN. YOKSA FARK YERDİNİZ. HAKEMİ TEBRİK EDECEĞİNİZ YERDE KINIYORSUNUZ. PENALTI POZİSYONUNDA KALECİ ALTAY ÖNE ÇIKTIĞI BAL GİBİ ORTADA.AYRICA TOPA VURULMADAN ÖNCE CEZA SAHASI İÇİ DOLUVERDİ.BURADAN YOLA ÇIKARAK DA PENALTININ TEKRARI DENİLEBİLİRDİ. KISACASI HAKEMLER SİZİ İYİ İDARE EDİYOR..BENCE HAKEMLERE TERS DÜŞMEYİN.
gene başladınız yahu tekrar edilse o 1 puanıda alamayacaksınız mızıkçı fener her puan kaybı sonrası tekrarını istiyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler