Akbank Haberleri Ve Son Dakika Akbank Haberleri

Akbank Haberleri Ve Son Dakika Akbank Haberleri

Akbank, 30 Ocak 1948 yılında Adana’da kurulmuş bir Türk bankasıdır. Banka aralarında Hacı Ömer Sabancı'nın da aralarında bulunduğu bir grup Kayserişi iş adamı tarafından bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuştur. Yıllar içinde Türkiye’nin en büyük bankalarından biri haline gelen Akbank’ın adıda Adana ve Kayseri illerinin baş harflerinin birleşiminden oluşmaktadır. İstanbul’da ilk şubesi 14 Temmuz 1950 tarihinde Sirkeci’de açılan bankayı kurucu ortaklar 1962 yılına kadar yönettiler. 1962’de Sabancı Ailesi bankaya hakim oldu.

Akbank Haberleri

Akbank'a sürdürülebilir finansman alanında 3 önemli ödül

Akbank Genel Müdür Hakan Binbaşgil: - "Türkiye’de sürdürülebilir finansman alanında uzun vadeli taahhüt veren ilk mevduat bankası olarak, bu yıl Global Finance tarafından bu alanda ilk kez verilen ülke ödüllerinde 'Sürdürülebilir Finansmanda Türkiye’nin En İyi Bankası' seçilmemizi çok anlamlı buluyoruz"

Yurthaber 27-06-2022 12:16

Akbank'tan gençlere ihtiyaç kredisi

İlk ihtiyaç kredisini Akbank'tan kullanan gençler, sadece bu kredilerinde değil, bankadan 3 yıl boyunca kullanacakları tüm ihtiyaç kredilerinde tahsis ücreti ödemeyecek

Yurthaber 23-06-2022 12:28

Axess'e ilk kez başvuranlar, popüler e-ticaret sitelerinde 500 TL'ye varan indirim kazanıyor

Axess'e ilk kez başvuranlar, popüler e-ticaret sitelerinde 500 TL'ye varan indirim kazanıyor

Yurthaber 15-06-2022 14:06

"Cüzdanım nerede?" sorusu Juzdan’la tarihe karışıyor

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: - "Müşterilerimiz dijital dünya ile daha çok etkileşimde oldukça e-ticaret alışverişleri ve mağaza içinde dijital ödemeler hızla artıyor. Türkiye'de dijital ödeme payının bugün yüzde 30’lara yükseldiğini görüyoruz"

Yurthaber 13-06-2022 14:46

Akbanklılar ve sevdikleri için Akbanklı Ailem Akademisi kuruldu

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa: - "Akbanklılar ve sevdiklerinin birçok konuda online kaynaklara ulaşabilmesi, atölye ve seminerlere katılarak farklı uygulamalardan birlikte yararlanabilmesi için Akbanklı Ailem Akademisi'ni hayata geçirdik"

Yurthaber 09-06-2022 14:11

Akbank’tan SGK emekli maaşını taşıyan müşterilere yönelik promosyon kampanyası

Banka SGK emekli maaşını Akbank’tan alan müşterilere 3.500 TL’ye varan promosyon imkanı sunacak

Yurthaber 01-06-2022 13:20

Metaverse ve elektrikli araç yatırımlarına büyük ilgi

Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler: - "Günümüz şartlarında tematik fonlar yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Daha önce yatırımcılarımızı sağlık, alternatif enerji, turizm ve blockchain gibi temalar ile tanıştırmıştık"

Yurthaber 05-05-2022 13:09

Akbank'tan 8 milyar 49 milyon TL net kar

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: - "2022’nin ilk çeyreğinde ekonomimize sağladığımız kredi desteğini 462 milyar TL’si nakdi olmak üzere toplam 568 milyar TL seviyesine çıkardık"

Yurthaber 27-04-2022 18:43

Akbank, Bursalı KOBİ’lerle iftarda bir araya geldi

Akbank, Bursalı KOBİ’lerle iftarda bir araya geldi

Yurthaber 27-04-2022 12:37

Akbank, we.trade platformundaki ilk işlemini gerçekleştirdi

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz: - "Bu teknoloji ile sağlanan güvenilir ortamda müşterilerimize dış ticarette hızlı, kolay ve şeffaf dijital bir deneyim sunuyoruz"

Yurthaber 21-04-2022 13:19

AKBANK FAİZSİZ KREDİ FIRSATI! Akbank faizsiz kredi şartları nelerdir? Akbank faizsiz kredi başvurusu için neler gereklidir?

Akbank faizsiz kredi şartları gündemde yer alıyor. Akbank faizsiz kredi başvuru şartları, nakit ihtiyacı olan pek çok vatandaş tarafından araştırılmaktadır. Akbank başlattığı yeni kampanya ile en az 1000 TL en fazla da 7.500 TL olmak üzere 12 aya kadar varan vadeli faizsiz kredi imkanı sunacağını duyurdu. Bu haber üzerine vatandaşlar Akbank faizsiz kredi şartlarını araştırmaya başladı. İşte haberin detayları!

Haber 20-04-2022 12:27

GittiGidiyor'dan 75 TL’ye varan Axess chip-para kampanyası

30 Nisan 2022’ye kadar geçerli olan kampanyadan Axess, Wings, Free, Akbank kart, ticari kart sahipleri ile bu kartlara bağlı ek kart ve sanal kart sahipleri yararlanabiliyor

Yurthaber 16-04-2022 11:12

Akbank faizsiz kredi nasıl alınır? Akbank 7.500 TL faizsiz kredi alma şartları nelerdir?

Akbank faizsiz kredi nasıl alınır? Akbank 7.500 TL faizsiz kredi alma şartları nelerdir? Akbank'ın duyurduğu kampanyaya göre, mobil uygulama üzerinden Akbank'lı olan müşterilere faizsiz kredi veriliyor. Sıfır faizli kredi sadece yeni müşterilere sağlanıyor. Minimum kredi miktarı ise 1.000 TL olarak belirlendi. Peki; Akbank 7.500 TL faizsiz kredi nasıl alınır?

Finans 12-04-2022 15:02

Akbank ve İklimsa'dan güneş enerjisi panellerinde "sürdürülebilirlik" odaklı iş birliği

Anlaşma kapsamında Akbank, "çatı GES" kurulumlarının finansmanında özel ürün ve fiyatlar sunarak düşük karbon ekonomisine geçişi hızlandıracak ve müşterilerinin uçtan uca ihtiyaçlarının karşılanması için İklimsa ile EPC iş birliği yapacak

Yurthaber 11-04-2022 13:10

Akbank "Rol Model Akbanklı Kadın Programı"nı başlattı

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa: - "Biz kurum olarak kadının iş hayatındaki ve toplumdaki yerinin güçlendirilmesini önemsiyor ve daha görünür olması gerektiğine inanıyoruz. Bu yolda atılan her adım daha kapsayıcı bir gelecek için cesaret veriyor"

Yurthaber 09-04-2022 11:48

Son dakika haberi: Emeklilere maaş zammı sonrası ek gelir imkanı! Milyonları ilgilendiriyor son güne dikkat

Emekli ve memur zamlarının belli olmasından sonra yeni yılda emeklileri yakından ilgilendiren gelişmeler de yaşanıyor. Son dakika bilgisine göre milyonlarca emekli, yetim ve dulu yakından ilgilendiren promosyon kampanyası başladı. Yeni yılda emekli promosyon ücretleri 3 bin liraya kadar çıktı. Bankaların tamamı promosyon ücretlerini güncelledi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 09-01-2022 10:07

Akbank ile NatWest Markets Plc arasında iş birliği anlaşması

Banka, Türkiye'nin ilk sürdürülebilirlik bağlantılı FX hazine işlemleri anlaşmasıyla sorumlu bankacılık, insan ve toplum, ekosistem yönetimi ve iklim değişikliği alanlarındaki hedeflerine ulaşmak için önemli bir adım daha attı

Yurthaber 06-01-2022 12:33

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: 'Piyasalardaki hareketlilik büyük oranda dengelendi'

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı dövize endeksli Türk lirası mevduatları ile ilgili değerlendirmede bulundu. Binbaşgil, mevduat alışkanlıklarını değiştirebileceğini belirterek, "Bu ürünün, dolarizasyonu azaltan ve uzun vadeli kaynak yaratımını destekleyen olumlu etkileri olacağını öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 24-12-2021 15:32

Akbank, KGF ve EBRD iş birliğiyle kadın KOBİ'leri destekliyor

Akbank KOBİ Bankacılığı Pazarlama Bölüm Başkanı Melis Özdeğirmenci: - "Hem teminat sorununa çözüm getiriyoruz hem de finansman ihtiyacı karşılandıktan sonra ihtiyaç duyulan mentörlük, danışmanlık ve eğitimleri ücretsiz veriyoruz" - EBRD Finansal Kurumlardan Sorumlu Türkiye Başkanvekili Arthur Poghosyan: - "(Kadınlara) Partner bankalarımız aracılığıyla toplamda 600 milyon avroluk yeni finansman sağlayacağız"

Yurthaber 23-12-2021 12:32

Gençler, "Şehrin İyi Hali" konserinde bu sene Tuğkan'la buluşacak

Gençler, "Şehrin İyi Hali" konserinde bu sene Tuğkan'la buluşacak

Yurthaber 14-12-2021 12:29

Akbank çöktü mü? Akbank mobil uygulamada erişim problemi!

Akbank’ın mobil uygulamasına giren kullanıcılar, uygulamanın çöktüğünü belirtiyor. Akbank’ın mobil uygulamasında herhangi bir işlem yapmaya çalışanlar, “Sadece geçici bir süre hizmet veremiyoruz” uyarısıyla karşılaşıyor.

Finans 07-12-2021 16:04

Akbank Cebe POS ile kurumsal markalar da ödemelerini dijitalleştiriyor

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: -"Gratis ile birlikte hayata geçirdiğimiz çözüm ile ödemeler için müşterilerin kasaya gitmelerine gerek kalmadan reyonda hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlıyoruz"

Yurthaber 07-12-2021 11:14

Akbank'tan KOBİ’lere özel e-ticaret data analitik uygulaması

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz: - "Usersdot’ın Akbank’a özel hazırladığı 'Datadot Satıcı Uzmanı' paketi, pazaryerlerinde satış yapan KOBİ’lerin uzun uğraşlar sonucu yaptıkları veya yapmaya fırsat bulamadıkları kontrolleri, ölçümlemeleri otomatikleştirip analiz ve anlık uyarılarla KOBİ’lere kolaylık ve iş hacimlerinde artış sağlıyor"

Yurthaber 25-11-2021 12:00

Garanti, Yapı Kredi ve Akbank mobil uygulamaya neden girilmiyor? Banka uygulamalarında erişim problemi

Türkiye’de faaliyet gösteren Garanti BBVA bankasının mobil uygulamasında erişim sorunu yaşanıyor. Aynı sorunun Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası'nda da olduğu belirtiliyor. Garanti, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası ve diğer banka müşterileri, mobil cihazlarından uygulamalara girişte problem yaşıyor.

Finans 23-11-2021 16:02

Akbank, tüm kartlarını çevreye duyarlı malzemeye dönüştürüyor

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: - Türkiye'de yine bir ilki gerçekleştirdiğimiz için çok heyecanlıyız. Axess, Wings, Akbank Kart, Free tüm bireysel ve ticari kartlarımızı müşterilerimize artık geri dönüştürülmüş kart plastiği, kağıt ve zarfı ile sunacağız"

Yurthaber 23-11-2021 12:03

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Keler’den kur ve faiz açıklaması

Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler, dövizin fiyat hareketine uzun vadeli bakmak gerektiğini belirterek, "Ekonomik göstergelere bakmalıyız. Bunlar nedir; alım gücü paritesi, ülkeler arası faiz ve enflasyon farkı, merkez bankasının açıkladığı reel efektif döviz kuru endeksi… Bu seviyelere göre baktığımızda, aslında kurun olması gereken yerlerden çok uzak olmadığını söyleyebilirim." dedi.

Finans 17-11-2021 17:49

Akbank'tan emeklilere özel promosyon

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz: - "Yıl sonuna kadar SGK emekli maaşını Akbank'a taşıyan emeklilerimize 750 TL'ye varan promosyonla birlikte 1.750 TL'ye varan ek promosyon sunuyoruz"

Yurthaber 16-11-2021 11:11

Akbank, EBRD ve IFC ile 4 yeni iş birliği anlaşması imzaladı

Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu: -"Dünyada ve ülkemizde pandeminin yarattığı olumsuz ekonomik etkiler devam etse de bu etkilerin azaltılmasında bankamıza düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz"

Yurthaber 11-11-2021 11:49

Akbank, we.trade ağına katıldı

Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal: - "Geleneksel dış ticaret yöntemlerinin yanı sıra, müşterilerimizin uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artıracak blockchain teknolojisi ile desteklenen finansman ürünlerini we.trade platformu aracılığı ile sunmayı hedefliyoruz" - we.trade Innovation DAC Başkanı Agnes Joly: - "Uluslararası itibarı, dış ticaret finansmanına verdiği destek ve inovasyon iştahıyla Akbank, Türkiye'nin önde gelen banka ve ticaret ortaklarından biridir. Akbank'ın bu adımı, we.trade'in değer önerisinin, iş modelinin ve iş ortaklarına sunduğu avantajların uygunluğunun da bir kez daha doğrulanmasıdır"

Yurthaber 04-11-2021 12:26

Akbank'tan 9 ayda 7 milyar 344 milyon TL konsolide net kar

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: - "Toplam mevduatımız 350 milyar TL'ye, aktiflerimiz ise 590 milyar TL'ye ulaştı. Yüzde 20 düzeyinde gerçekleşen güçlü konsolide sermaye yeterlilik oranımızla reel sektörün büyümesine ve gelişmesine destek olmayı sürdürdük"

Yurthaber 26-10-2021 18:44

Akbank’tan sürdürülebilirlik temalı ikinci sendikasyon

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: - "Türk bankacılık sistemine olan güveni tazeleyen bir sendikasyon işlemine daha imza atmaktan gurur duyuyoruz"

Yurthaber 20-10-2021 09:58

Akbank müşterileri, sosyal yatırımlarda 2 milyar TL'ye koşuyor

Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler: - "Yatırım müşterilerimizin yüksek ilgisi sayesinde daha ilk yılında 2 milyar TL gibi önemli bir hacme ulaşmasını beklediğimiz sürdürülebilir yatırım bakiyemizin, 2030 yılı için belirlediğimiz 15 milyar TL hedefimize rahatlıkla ulaşabileceğini düşünüyoruz"

Yurthaber 19-10-2021 15:01

Akbank’tan "Çatı GES Yatırım Kredisi"

Akbank Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal: - "Bankacılık sektöründe sürdürülebilir finansman alanında somut hedef veren ilk mevduat bankası olarak 2030 yılına kadar ülkemize 200 milyar TL sürdürülebilir kredi finansmanı sağlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz" - "Kredi portföyümüzün iklim değişikliğine olan etkisini 2030 yılına kadar azaltma hedefimiz de var. Bu ürünümüz ve iş birliklerimiz ile hedeflerimize ulaşmak için önemli bir adım daha atıyoruz”

Yurthaber 13-10-2021 13:27

İşte Türkiye’nin yüzyıllık markaları

Akbank, Deloitte, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU ve Yüzyıllık Markalar Derneği’nin birlikte yürüttüğü ‘Yüzyıllık Marka Olmak’ araştırması tamamlandı. “Yüzyıllık marka olmak nasıl mümkün?” sorusuna yanıt veren araştırma, markaların kuruluş ve logo hikayelerinden dijital dönüşüme bakış açılarına kadar yüzyılı aşan yönetim süreçlerindeki dönüm noktalarını ortaya koyuyor.

Finans 12-10-2021 12:14

Akbank ve Mükellef'ten girişimcilere şirket kurma desteği

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz: - "Mükellef ile girişimcilerimiz, sıfırdan şirketlerini kolaylıkla kurup sonrasında online ön muhasebe programı, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Serbest Meslek Makbuzu hizmeti gibi tüm finans süreçlerini dijital olarak yönetebilecek"

Yurthaber 29-09-2021 14:23

Kozmetik devi Gratis'in adının anlamını duyan şoke oluyor! İşte markaların ilginç anlamları

Gratis'ten Beymen'e... Pek çoğumuzun tanıdığı dünyaca ünlü markalar, isim koyma serüvenleriyle duyanları şaşırtıyor. İşte markaların ilginç anlamları...

Haber 16-09-2021 16:12

"Gelecek için Sürdürülebilir Finans Programı" başvuru süreci başladı

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce: - "Bu program ile paydaşlarımızın değişen ihtiyaçlarını yeniden ele almayı, sürdürülebilir modellere geçiş için yaratıcı finansman çözümleri geliştirmeyi yaygınlaştırmak istiyoruz"

Yurthaber 15-09-2021 14:15

Toslayanlar, Help Steps ile daha sağlıklı ve daha duyarlı

Tosla kullanıcıları, Tosla uygulamasından alacakları kodla Help Steps uygulamasına kayıt olup gün içinde attıkları adımları yardıma dönüştürüyor

Yurthaber 24-08-2021 11:37

Akbank, Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan kaynak sağlayan ilk Türk mevduat bankası oldu

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu: - "Bu anlaşma neticesinde 100 milyon dolarlık, 7 yıl vadeli yeni kaynağı ülkemize kazandırmaktan çok mutluyuz"

Yurthaber 17-08-2021 13:03

İşte Garanti, Akbank, Halkbank, Ziraat sıfır otomobil kredisi faiz oranları ve ödeme planları!

Kredisiz, sıfır otomobil almak artık pek çok kişi için hayal. Bu nedenle yeni bir araç almak isteyenler, genellikle bankaların yolunu tutuyor. Haberimizde sizler için bankaların sıfır araçlara uyguladığı kredi faiz oranlarını bir araya getirdik.

Finans 10-08-2021 12:15

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar! Akbank, Garanti, ING, Ziraat, İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları

Pandemi sonrası birçok vatandaş, geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı. Pek çok kişi yeni bir iş bulana kadar ihtiyaç kredisi çekerek geçinmeye çalışıyor. Sizler için bankaların kredi faiz oranları ve ödeme planlarını araştırdık.

Finans 09-08-2021 17:30

Emekliye 2000 TL promosyon! Halkbank, Akbank, Garanti, İş Bankası, TEB ne kadar promosyon veriyor?

Temmuz ayında enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emekli maaşlarına zam yapıldı. Yapılan zammın ardından bankalar müşterilerine yüksek promosyonlar sunarak emekliliğe ek gelir imkanı tanıdı.

Finans 03-08-2021 13:00

Borcu olanlar dikkat! Yarın son gün...

Kredi ve kredi kartı olan milyonları ilgilendiren borçların ötelenmesi ile ilgili yarın son gün. Ticari veya bireysel kredi fark etmeksizin, kredi kartı ve artı para borçları da bu kampanyaya eklendi. Akbank, yaptığı açıklamada, borç ertelemesiyle ilgili detayları paylaştı.

Finans 30-07-2021 09:47

Dev banka duyurdu! Borcu olanlar dikkat: Son günler…

Akbank kredi kartı ve kredi borcu olan müşterileri için düğmeye bastı. Yapılandırma süreci devam ediyor. Bankaya borcu olan müşterilerinin 31 Temmuz'a kadar yapılandırma yapabileceği vurgulandı.

Finans 29-07-2021 10:36

Akbank’tan yılın ilk yarısında 4 milyar 134 milyon TL konsolide net kar

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil: - "2021’in ilk yarısında ekonomimize sağladığımız kredi desteğini 307 milyarı nakdi olmak üzere toplam 373 milyar TL seviyesine çıkardık" - "Bankamız, 1 milyar 466 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 4 milyar 134 milyon TL konsolide net kar elde etti"

Yurthaber 28-07-2021 19:09

Ziraat Bankası'nın uygulaması çöktü mü? İki gündür çalışmıyor

Ziraat Bankası'nın mobil uygulamasına erişim sorunu yaşanıyor. Banka müşterileri, "Geçici süre için işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" uyarısıyla karşılaşıyor. Öte yandan Ziraat Bankası'nın sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama geldi.

Finans 16-07-2021 11:24

Akbank'tan gönül alma kampanyası! 31 Temmuz'a kadar ücretsiz olacak

Geçtiğimiz hafta yaşanan büyük kesinti sonrasında Akbank'tan gönül alma kampanyası geldi. Düşük faizle mağdur vatandaşlara 30.000 ve 100.000 TL arası verilecek olan Akbank'ta ayrıca 31 Temmuz'a kadar tüm bankacılık işlemleri de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Finans 14-07-2021 13:53

Dikkat son gün 31 Temmuz! Hangi banka MTV'ye kaç taksit yapıyor?

Araç sahibi olanlar, MTV borçlarının ikinci taksitini temmuz ayı itibarıyla ödemeye başladı. Bankalar aracılığıyla ödenecek tutarı taksitlere böldürüp ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz. Ancak 31 Temmuz tarihine dikkat!

Finans 13-07-2021 15:32

Son Dakika: Akbank CEO'su Hakan Binbaşgil'den ilk açıklama

Akbank'ta yaşanan sistemsel krizin ardından Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil'den ilk açıklama geldi. Binbaşgil, yaşanan sorunun ana bankacılık sistemi veri tabanında ve disk yönetim sisteminde yaşanan sıkıntıdan kaynaklandığını belirtti.

Finans 09-07-2021 14:44