Berkin Elvan Haberleri

Berkin Elvan davasında gerekçeli karar açıklandı

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin çıkan olaylarda kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin davada, "Olası kastla öldürmek" suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan sanık polis F.D. hakkındaki hükmün gerekçesi açıklandı. Gerekçede, sanık polis F.D'nin "atışı sektirerek, hedef gözetmeksizin değil, nişan alarak ve yere paralel olarak yapıldığı, atış neticesinde eşzamanlı olarak maktulün yere düştüğü anlaşılmıştır" denildi.

Haber 04-08-21 17:11

Son Dakika: Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin davada karar açıklandı

Son dakika haberine göre Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin davada yargılanan polis memuru F.D.'ye, 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Oy birliğiyle alınan kararda, sanık polis hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına da karar verildi. Karara isyan eden Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan, "Kilosuna göre verdiler cezayı" diyerek gözyaşı döktü.

Haber 18-06-21 16:10

Berkin Elvan, ölümünün 7. yılında mezarı başında anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında yaralanarak yaşamını yitiren Berkin Elvan ölümünün 7'nci yılında mezarı başında anıldı.

Haber 11-03-21 16:49

Berkin Elvan kimdir? Berkin Elvan ölüm yıldönümünde anılıyor!

Berkin Elvan, 7 sene önce öldürüldüğünde 15 yaşındaydı. Gezi Parkı olayları sırasında polisin müdahalesi ile hayatını kaybetmişti. 269 gün boyunca komada kalan Berkin Elvan, 11 Mart 2014’te hayatını kaybetti. Bu sene mezarı başında anılacak olan Berkin Elvan’ın kim olduğu ise vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Berkin Elvan kimdir?

Haber 11-03-21 09:08

Diğer Haber Etiketleri

Berkin Elvan

Berkin Elvan Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Berkin Elvan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.