E Nabız Haberleri Ve Son Dakika E Nabız Haberleri

E Nabız Haberleri Ve Son Dakika E Nabız Haberleri

E-Nabız, Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlarının kişisel sağlık bilgilerine erişmesini mümkün kılan uygulamadır. Vatandaşlar, internet tabanlı servisler üzerinden veya akıllı telefonlarında yer alan e-nabız uygulamasından sağlık verilerine ulaşıp bilgilerini yönetebilirler.
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan bu sistem, kişisel sağlık kaydı verilerini tutar. Sistemde geçmiş randevularınız, alerjileriniz, tahlilleriniz, reçeteleriniz, gittiğiniz doktorlar ve görmüş olduğunuz tedavileriniz gibi kişisel pek çok bilgi yer alır.

Sisteme giriş yapmak için Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşlık numaranız ve e-devlet şifreniz yeterlidir. Eğer e-Devlet şifreniz mevcut değilse Sağlık Bakanlığı'na kayıtlı Aile Hekimine cep telefonu numarasının kaydı yapılarak telefona gelecek kısa mesaj ile gelen tek kullanımlık erişim koduyla sisteme sisteme giriş yapabilirsiniz. Tahlil ve test sonuçlarını sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz.

e nabız Haberleri

Neyim Var uygulaması nedir, ne işe yarar? Neyim Var uygulaması nasıl kullanılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen Neyim Var uygulaması ile vatandaşlar, şikayetlerini belirterek hangi hastalığa sahip olabileceklerini öğrenebilir. Ayrıca vatandaşlar, hastalıkları için hangi bölümden randevu almaları gerektiğini de öğrenebilir. İşte detaylar...

Haber 22-10-21 19:27

e-Nabız aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS ve ALO 182 ile koronavirüs aşı randevusu alma yöntemi...

Aşılama süreci son hızla sürerken "Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?" sorusu da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ülkemizde uygulanmakta olan BioNTech ve Sinovac aşılarının sayılarının çoğalması sonrasında aşılama 18 yaş üstü vatandaşlara kadar inmişti. Peki e-Nabız aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS ve ALO 182 ile koronavirüs aşı randevusu alma yöntemi...

Haber 02-07-21 01:12

Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili pratik bilgileri paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı pratik bilgilerin yer aldığı videoya göre, vatandaşlar Kovid-19 aşısına ilişkin durumunu e-Nabız hesabından veya 2023'e kısa mesaj göndererek öğrenebilecek - Aşı olacak grup arasında yer alan kişiler randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirilecek, vatandaş, tarihi geldiğinde randevu aldığı sağlık kuruluşuna gidecek - Aşıyı uygulayan sağlık personeli vatandaşın 2. doz randevusunu da oluşturacak, bu randevunun bilgileri de kısa mesajla iletilecek

Yurthaber 16-01-21 23:12

Aile hekimi değiştirme ve sorgulama işlemi E Devlet üzerinden nasıl yapılır?

İkamet edilen yere en yakın aile hekimini tercih eden vatandaşlar, olası bir taşınma durumunda E devlet aile hekimi değiştirme hizmetinden faydalanarak, aile hekimini kolaylıkla değiştirebiliyor.

Haber 10-11-20 16:37

e nabız

E Nabız Hakkındaki Haberler Mynet'Te. E Nabız Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Tahlil sonuçları e-Nabız üzerinden nasıl sorgulanır?

e-Nabız tahlil sonuçlarını görmek artık çok kolay! Yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarını almak için artık hastaneye gitmenize gerek yok. Farklı bir hekime muayene olmak için her seferinde aynı tahlilleri yaptırmanıza de gerek kalmadı. e-Nabız sistemi ile tüm tahlil sonuçlarınızı istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.

Haber 27-10-20 15:04

Grip aşısı alabilecek kişilerin isim listesi e-Nabız'a yüklendi (Grip aşısı fiyatı ne kadar?)

Son dakika haberine göre grip aşısı alabilecek kişilerin isimleri e-Nabız sistemine yüklendi. Bu yıl koronavirüs nedeniyle talep patlaması yaşanan grip aşısında eczanelerde yapılan listeler iptal edildi. Grip aşısı olacak kişilere aile hekimleri karar verecek. Artık renkli reçete sistemine alınan grip aşısında öncelik, kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü. Öte yandan Sağlık Bakanlığı verilerine göre grip aşısı bu yıl da 72,64 lira olacak.

Haber 21-10-20 12:18

e-Nabız kullanıcısı 9 milyona ulaştı

Sağlık Bakanlığınca geliştirilen ve her türlü sağlık kaydına erişime olanak sağlayan "e-Nabız" uygulamasında 9 milyon kullanıcıya ulaşıldı - "e-Nabız", sağlık kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen tüm muayene, tetkik ve radyolojik görüntüleme sonuçları, reçeteler, ilaçlara ait yaşanmış yan etkiler ve ilaçların tüm detay bilgileri, alerji bilgileri, varsa geçmişe ait kişinin sisteme yüklediği sağlık bilgileri ve geçirilen operasyonlar gibi tüm sağlık kayıtlarına erişme imkanı sunuyor - Sistem üzerinden organ ve kan bağış beyanında bulunmak, muayene için randevu almak, Aile hekimini değiştirmek, eşinin sistem üzerinden vereceği onay ile çocuklarının sağlık kayıtlarına erişmek, en yakın hastaneleri, en yakın eczaneleri görüntülemek mümkün oluyor

Haber 07-12-18 11:23

Bakan Koca, AA Editör Masası'na konuk oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: (6) - "(Acillere düzenleme) Önümüzdeki dönemde SGK ile de görüşerek, vatandaşımızın muzdarip olduğu, sıkıntı çektiği ve maliyet boyutuyla yüksek kalan birçok hizmeti de düzenlemeyi istiyoruz. Her geçen gün cepten harcamanın daha da azaldığı bir dönemi hedefliyoruz" - "Acil olmayan, belli bir saatten sonra polikliniğe gelmek isteyip de acile uğrayan hastanın da o ihtiyacını gidermek üzere birtakım yaklaşımlarımız olacak" - "(Acillerin sınıflandırılması) Nerede inme merkezinin olduğu, nerede anjiyo ve müdahale edilebilir ortamın olduğu, nerede beyin cerrahisi ve benzeri müdahalenin yapılabilir olduğunun sınıflandırıldığı ve buna göre standartların geliştiği, hem acildeki hekimin o hastayı nereye hızla transfer etmesi gerektiği hem 112'nin o hastayı basamaklandırıp hangi en yakın acile götürmesi gerektiğini bildiği, gittiğinde de acilden acile sevklerin yaşanmadığı, orada müdahalenin yapıldığı bir sınıflandırmadan bahsediyoruz"

Haber 29-11-18 14:05

Hekime giden hasta yanında film taşımayacak

Hekimlere elektronik ortamda radyolojik görüntü ve raporlara erişim imkanı tanıyan "Teletıp", kişisel sağlık sistemi "e-Nabız" aracılığıyla vatandaşların kullanımına açıldı - Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci: - "Vatandaşlar, e-Nabız aracılığıyla görüntülerine her yerden erişebiliyorlar. Onların müsaade ettiği her hekim erişebiliyor ve artık film taşımaya son diyoruz" - "Türkiye'ye özgü bir model. Uluslararası standartları kullanarak tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş, lisanslı tamamen yerli ve milli bir proje"

Haber 23-10-18 11:07

e-Nabızı 8 milyon kişi kullanıyor

Sağlık Bakanlığınca geliştirilen ve her türlü sağlık kaydına erişime olanak sağlayan "e-Nabız" uygulamasında 8 milyon kullanıcıya ulaşıldı - Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şuayip Birinci: - "Temel amacımız, kişinin kendi sağlığını yönetebilen, yetkilendiren, hangi hekimle ne kadar veri paylaşması gerektiğine karar veren bir model oluşturmak. Dünyada bu kadar kapsamlı, yetki seviyesi yüksek başka hiçbir uygulama yok. Vatandaşın kendi sağlığını rahat yönetmesini sağlamaya çalışıyoruz"

Haber 09-07-18 11:13

E nabız nedir? E Nabız kayıt olma ve giriş hakkında her şey!

E nabız sistemi, Sağlık Bakanlığı'nca sağlanan e-nabız uygulaması ile vatandaşlar tüm sağlık bilgilerini, sağlık kayıtlarını ve kısacası tüm kişisel sağlık verilerini tek çatı altında toplayabiliyorlar. Peki, e-nabız kayıt olma işlemi nasıl yapılır? E-nabız nedir? İşte e-nabız kayıt ve e-nabız kullanımı hakkında detaylı bir rehber...

Haber 18-10-17 17:33