Gençlik Ve Spor Bakanlığı Haberleri

GSB personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? 2022 GSB personel alımı başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı için geri sayım sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatına 4 bin 147 sözleşmeli personel alımı yapılacağı aktarıldı. Bilindiği üzere başvurular 10-15 Eylül tarihleri arasında alındı. Şimdi ise GSB personel alımı başvuru sonuçları bekleniyor. Peki GSB personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? 2022 GSB personel alımı başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?

Haber 04-10-22 07:15

Bakan Kasapoğlu, Bursa'daki GSB yurdunda öğrenci ve velilere baklava ikram etti:

"Öğrenci kardeşlerimizi yurtlarımızda evlerinizi aratmayacak şekilde misafir etmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Gözünüz arkada kalmasın. Çocuklarınız bizim de evlatlarımız, artık bizlere emanetler"

Yurthaber 02-10-22 11:14

Fethiye'de Dünya Akro Kupası etkinliğinde kupalar sahiplerini buldu

Dünya Akro Kupası'nı Fransa’dan Axel Coste, Türkiye Kupası'nı ise Ali Yeşil kazandı

Yurthaber 01-10-22 21:28

Kırklareli'nde öğrenciler tasarladıkları gemileri DENEYAP Teknoloji Atölyeleri sınavında yarıştırdı

Kırklareli'nde öğrenciler tasarladıkları gemileri DENEYAP Teknoloji Atölyeleri sınavında yarıştırdı

Yurthaber 01-10-22 12:18

Fethiye'de Dünya Akro Kupası etkinliği devam ediyor

Fethiye'de "Dünya Akro Kupası" etkinliği devam ediyor

Yurthaber 30-09-22 19:50

Fethiye'de Dünya Akro Kupası etkinliği devam ediyor

Fethiye'de "Dünya Akro Kupası" etkinliği devam ediyor

Yurthaber 29-09-22 19:11

Ekran başında vakit geçiren çocuklara masallarla hareket katacaklar

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün "Masallarla Hareket" projesiyle Nasrettin Hoca ve Keloğlan masalları yoga figürlerine uyarlanarak 3-6 yaşındaki çocuklara hareket kazandırılması amaçlanıyor - Proje koordinatörü Gülden Okçu Engin: - "Masal devam ederken eğitmenler çocuklarla birlikte öykünün içindeki hayvan ve doğa figürlerinin hareketlerini yapacaklar"

Yurthaber 16-09-22 11:12

Biz Bir Takımız Projesi farklı kültürlerden aileler ve çocuklarını dost yapıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen proje kapsamında, Şanlıurfa'dan öğrenciler ile aileleri, eşleştikleri Kastamonu'da tarihi, kültürel ve turistik yerleri gezdi - Birbirleriyle dost olan iki kentin öğrenci ve velileri, Kastamonu Gençlik Merkezinde, sevgi evlerinde kalan çocuklar için bez bebek yaptı

Yurthaber 10-09-22 11:01

2022 GSB personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? GSB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nedir, nasıl başvuru yapılır?

2022 GSB personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklama sonrası merak konusu oldu. Bakan Kasapoğlu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda bakanlık bünyesine 4 bin 147 sözleşmeli personel alımı yapılacağını belirtti. Peki, 2022 GSB personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? GSB sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nedir, nasıl başvuru yapılır?

Haber 09-09-22 09:50

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2022 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanır?

KYK yurt başvuru sonuçları merakla bekleniyor. KYK yurtları için başvurular tamamlanmış durumdayken sonuçların açıklanması dört gözle bekleniyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2022 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanır? İşte yanıtı...

Egitim 08-09-22 09:11

AA'nın gençlere yönelik Haber Fotoğrafçılığı Eğitimi'nin sertifika töreni yapıldı

AA'nın gençlere yönelik Haber Fotoğrafçılığı Eğitimi'nin sertifika töreni yapıldı

Yurthaber 06-09-22 16:05

Yeşilçam'ın sevilen oyuncusu Hülya Koçyiğit gençlerle bir araya geldi:

"Evet spor çok önemli, eğitim her alanda çok önemli ama gençlerimizin bir yandan da sosyalleşmeye, kendi kültürüyle buluşmaya, onu tanımaya, anlamaya ve yaşamaya ihtiyacı var"

Yurthaber 04-09-22 17:54

Saros Körfezi'nde düzenlenenKeşan Açık Su Yüzme Şampiyonası sona erdi

Saros Körfezi'nde düzenlenen"Keşan Açık Su Yüzme Şampiyonası" sona erdi

Yurthaber 04-09-22 16:47

Saros Köfezi'nde Açık Su Yüzme Şampiyonası başladı

Saros Köfezi'nde "Açık Su Yüzme Şampiyonası" başladı

Yurthaber 03-09-22 16:43

GSB KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2022! Gençlik ve Spor Bakanlığı 1.017 personel alımı sonuçları nihai liste

GSB personel alımı kura sonuçları, dün Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Binası Konferans Salonu'nda yapılan çekilişin ardından merak edildi. Bilindiği üzere 31 Ağustos'ta gerçekleştirilen çekilişin sonucuna göre 1017 kişilik işçi alımı yapılacak. Peki, GSB personel alımı kura sonuçları nasıl öğrenilir? İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı 1.017 personel alımı sonuçları nihai liste...

Haber 01-09-22 12:41

SON DAKİKA | Bakan Kasapoğlu'ndan Seyahatsever müjdesi: Ücretsiz konaklama süresi uzatıldı

Son dakika haberine göre Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 81 ildeki yurtlarda, gençlerin ücretsiz konaklamasını sağlayan "Seyahatsever" projesinde tarih 5 Eylül'e kadar uzatıldı. Açıklamayı, Bakan Kasapoğlu "Müjde" diyerek duyuru.

Haber 27-08-22 11:35

Seyahatsever gençler Mersin'de deniz ve kültür turizmini bir arada tattı

Yurtlarda ücretsiz konaklayan gençlerden Abdullah Cüneyt Kömür: - "Proje bütçeme katkı sağladı. Güvenilir ve konforlu yerde kalıyorum" - Malatya'dan gelen Elif Çelik: - "Bizim için çok iyi düşünülmüş bir proje. Başka bir kente gidiyoruz, geziyoruz ve ücretsiz kalıyoruz"

Yurthaber 27-08-22 11:05

Seyahatsever gençler Bolu ve Karabük'ü geziyor

Gençlerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında ücretsiz konaklamasına imkan sağlayan projesi kapsamında 5 haftada Bolu'da 470, Karabük'te 209 öğrenci ağırlandı - Ankara'dan Bolu'ya gelen Nagihan Duru: - "Bolu'da gezilecek çok yer var, doğa harikası bir yer. Bu uygulama olmasaydı Bolu'ya gelemezdik"

Yurthaber 26-08-22 11:13

Rafting Federasyonunun faaliyetleri durduruldu

Faaliyetlerine son verilen Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı: "Alınan kararının bir daha gözden geçirileceği düşüncesindeyim''

Yurthaber 25-08-22 12:15

Iğdır'da yüzmeyi öğrenen çocuklar, milli takım hedefine kulaç atıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi'' kapsamında bugüne kadar 16 bin 883 kişiye yüzme eğitiminin verildiği Iğdır'da 6 bin 950 lisanslı yüzücü bulunuyor - Yüzme antrenörü Engin Atmaca: "İlimizde deniz yok, o yüzden insanları havuza yönlendiriyoruz ve burada herkese yüzme öğretiyoruz. Bunun yanında 7-14 yaş aralığıyla çocuklarımızı yetiştirerek, milli takımlara yüzme sporcuları çıkarmayı planlıyoruz"

Yurthaber 23-08-22 11:34

Yurtlardaki ücretsiz konaklamadan yararlanan yüzlerce genç Konya'yı ziyaret etti

Niğde'den gelen Sultan Tamer: - "Konaklama süresinin 5 güne çıkması da iyi oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum" - Şanlıurfa'dan gelen İlyas Filiz: - "Mardin, Kayseri, İzmir'e de gideceğiz. Uygulamanın bize en güzel etkisi gittiğimiz şehirlerde rahatça geziyoruz"

Yurthaber 22-08-22 12:38

Yurtlarda ücretsiz konaklamadan yararlanan gençler Erzurum'da tarihe yolculuk etti

Türkiye'nin dört bir yanından kilometrelerce yol katederek kente gelen yüzlerce genç, Erzurum Kalesi, Yakutiye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese gibi tarihi mekanları ziyaret etti, kente özgü yöresel lezzetlerden tattı - Rize'den gelen Ceyda Aytemiz: - "Kentteki tarihi turistlik yerleri gezmek istiyorum. Bizlere böyle bir imkan sağladıkları için Cumhurbaşkanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımıza çok teşekkür ediyorum"

Yurthaber 21-08-22 14:16

Çorum'da çocuklar Bakanlık ve belediye iş birliğiyle yüzme öğreniyor

Çorum'da çocuklar Bakanlık ve belediye iş birliğiyle yüzme öğreniyor

Yurthaber 19-08-22 14:19

Yurtlar ücretsiz tahsis edilince gençlerin tercihi Diyarbakır oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği "yurtlarda ücretsiz konaklama" imkanından yararlanan 626 genç tatil için deniz yerine ecdat yadigarı eserleri ve inanç turizmindeki değerleri görmek için kavurucu sıcağa rağmen Diyarbakır'a geldi - Sivas'tan gelen Rümeysa Çelik: - "Diyarbakır'ı merak ediyordum, arkadaşım anlatıyordu. Böyle bir fırsat verildiğinde değerlendirmek, gelip tarihi yerlerini görmek istedim"

Yurthaber 19-08-22 11:09

GSB personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? İŞKUR ile GSB personel alımı kura çekimi ne zaman?

GSB personel alımı başvuru sonuçları ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuru alımı 12 Ağustos'ta sona ermişti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yaptığı açıklama sonrası vatandaşlar internette araştırma yapıyor. Şimdi gözler yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki GSB personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? İŞKUR ile GSB personel alımı kura çekimi ne zaman?

Haber 19-08-22 09:28

Gençler, GNS ile İstanbul'u gezmenin sefasını sürüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan "Genç Ne Sever?" projesi kapsamında İstanbul'a gelen gençler KYK yurtlarında ücretsiz konaklıyor, başta Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri olmak üzere onlarca müzeyi ücretsiz ziyaret edebiliyor - Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Elif Sena Darbaz: - ''Entelektüel gelişimimiz için de gezerek öğrenmenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple iyi ki GNS var" - İstanbul Üniversitesinde eğitim gören Ayça Acar: - ''Çoğu öğrenci müzeleri gezmek istiyor ama bu devirde özellikle öğrenciler çok fazla harcama yapamıyor. Devletimizin böyle bir uygulama yapması çok güzel oldu"

Yurthaber 18-08-22 19:02

GSB KURA ÇEKİMİ İSİM LİSTESİ! GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? GSB işçi alımı başvuru sonuçları isim listesi yayımlandı mı?

GSB personel alımı sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı 1017 sürekli işçi alımı yapacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre GSB kura çekimi sonrası isim listesi yayımlanacak ve GSB işçi alımı başvuru sonuçları erişime açılacak. Bilindiği üzere işlemler İŞKUR'dan yapılacak. Peki GSB kura çekimi ne zaman? GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber 18-08-22 10:14

İçişleri Bakanlığından Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri genelgesi

Valiliklere gönderilen genelgeye göre, eğitim-öğretim dönemi boyunca öğrencilerinin konaklayacağı yurt, pansiyon, apart gibi yerlerde olası fahiş fiyat uygulamalarına izin verilmeyecek - Barınma sorunu olan öğrenciler tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarına ait misafirhanelere yerleştirilecek, gerektiğinde sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği sağlanacak

Yurthaber 11-08-22 15:55

Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 1017 temizlik görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanına ilişkin detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Tüm illerde görevlendirilmek üzere temizlik görevlisi alımı yapılacağı belirtildi. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır? 1017 temizlik görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir? Ayrıntılar haberimizde...

Haber 08-08-22 01:43

İçişleri Bakanlığından spor kulübü derneklerine ilişkin açıklama

Türkiye genelindeki 18 bin 44 spor kulübü derneğinin iş ve işlemlerine yönelik dosyalar, Gençlik ve Spor Bakanlığına devredildi

Yurthaber 30-07-22 11:25

Yüzme öğretilen özel çocukların çarşamba mutluluğu

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerindeki proje kapsamında her çarşamba Iğdır Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'na gelen özel çocuklara yüzme eğitimi veriliyor - Gençlik Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer: - "Engelli bireylerin mutlu olması ve sosyal hayatta katılmaları bizleri de mutlu ediyor. İnşallah onlar için başka projelerimizi de geliştireceğiz ve hizmetlerine sunacağız"

Yurthaber 30-07-22 11:13

Biz Anadoluyuz ekibi Boraboy Gölü'nde

"Biz Anadoluyuz" ekibi Boraboy Gölü'nde

Yurthaber 24-07-22 13:43

Anadolu Yıldızlar Ligi Tenis Türkiye Finalleri, Manisa'da başladı

Anadolu Yıldızlar Ligi Tenis Türkiye Finalleri, Manisa'da başladı

Yurthaber 22-07-22 14:49

KKTC'li gençler, Kırşehir ve Kastamonu'daki kamplarda yeni dostluklar kuruyor

Kırşehir'deki kampa katılan Taybe Kötüce: - "Burada olmak benim için çok güzel bir deneyim. Bir sürü dostluk kurduk. Yeni tanıştık ama yıllardır birbirimizi tanıyormuşuz gibi bir sürü anı biriktirdik" - Kastamonu'daki kampa katılan Muhammed Daşyürek: - "Halk oyunları olsun, sokak oyunları olsun, genç oyunları olsun, bu kamp sayesinde ana vatanın kültürünü daha yakından tanıma fırsatım oldu"

Yurthaber 21-07-22 11:09

GSB Kitap kart nedir? GSB Kitap kart nasıl ve nereden alınır?

GSB Kitap kart, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrası merak konusu oldu. Çok sayıda vatandaş bu kartın nasıl ve nereden alındığını öğrenmek için arama motorlarında sorgulama yapmayı sürdürüyor. Peki GSB Kitap kart nedir? GSB Kitap kart nasıl ve nereden alınır? İşte merak edilen soruların yanıtı...

Haber 13-07-22 15:30

Koruma ve bakım altındaki çocuklar gençlik kamplarına katılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koruma ve bakım altındaki 2 bin 156 çocuk için yaz boyunca doğa ve deniz temalı gençlik kampları düzenleyecek

Yurthaber 12-07-22 12:40

Gençlik ve Spor Bakanlığından gençlere yönelik finansal destek programı

Bakan Kasapoğlu: - "Sunduğumuz destekle kırsaldaki gençlerimizin potansiyelini ortaya çıkarıyoruz" - Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı ilk olarak Ağrı ve Kars illerinde uygulanacak

Yurthaber 11-07-22 18:47

GNS ile ücretsiz MüzeKart nasıl alınır? Ücretsiz MüzeKart başvuru sayfası!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yaptığı açıklama sonrası "MüzeKart nasıl alınır?" sorusu merak ediliyor. Kasapoğlu açıklamasında 18-25 yaş arasındaki bütün gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri "Müzekart GNS" dağıtılacağını duyurmuştu. Peki GNS ile ücretsiz MüzeKart nasıl alınır? İşte ücretsiz MüzeKart başvuru sayfası!

Haber 06-07-22 09:03

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından İBB'nin iddialarına yanıt:

"(İstanbul'da yapılan Basketbol Gelişim Merkezi) Gençlik ve Spor Bakanlığının kent ölçeğinde hizmet verecek spor tesisi faaliyetine yönelik devam eden iş kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin projeyi durdurma, mühürleme veya cezai işlemleri, en hafif tabirle görevi kötüye kullanma ve kamu zararı teşkil edecek bir uygulamadır"

Yurthaber 04-07-22 19:18

Bakan Kasapoğlu'dan gençlere müjde! 18-25 yaş aralığındakilere ücretsiz...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Genç Ne Sever" platformunun tanıtım toplantısında 18-25 yaş arasındaki gençleri ilgilendiren dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bakan Kasapoğlu, bu yaş aralığındaki gençlerin müze ve ören yerlerine ücretsiz girebileceklerini belirterek müjdeyi verdi.

Haber 01-07-22 22:40

Bakan Kasapoğlu, Mersin'de Ulusal Gençlik Kampları sezon açılışında konuştu:

"İnşallah bu yıl 200 binden fazla gencimizi kamplarımızda misafir etmeyi planlıyoruz" - "Bundan sonra 81 ilimizin tamamında 'Biz bir takımız.' diyeceğiz ve farklı şehirlerimizden gelen binlerce gencimizi bu projeyle buluşturacağız"

Yurthaber 28-06-22 21:00

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Mersin'de konuştu:

"2023 inanıyorum ki gençlerimizle kadın kollarımızla tüm teşkilatımızla Mersin başta olmak üzere sandıkları gümbür gümbür patlatarak tüm dünyaya demokrasinin, adaletin mesajını haykıracaktır"

Yurthaber 28-06-22 15:21

İİGF Uluslararası Medya Eğitim Kampının 2'ncisi başladı

Türkiye, Pakistan, Endonezya, Irak, Mısır, Özbekistan'ın da aralarında bulunduğu 18 farklı ülkeden 59 kadının katıldığı kampta, AA eğitmenleri tarafından "Sosyal Medyada Kriz Yönetimi", "Podcast", "Yalan Haber", "İçerik ve Video Haberciliği" konularında eğitim verilecek

Yurthaber 12-06-22 13:41

30Altı İklim Zirvesi, iklim gönüllüsü gençleri İstanbul'da buluşturdu

"30Altı İklim Zirvesi", iklim gönüllüsü gençleri İstanbul'da buluşturdu

Yurthaber 10-06-22 20:51

Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri için Edirne'de öğrenci seçme sınavı yapıldı

Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri için Edirne'de öğrenci seçme sınavı yapıldı

Yurthaber 04-06-22 10:13

Şanlıurfa’ya yaklaşık 670 milyon liralık gençlik ve spor yatırımı yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: - "Bu toprakların çocuklarına bütün kalbimizle inanıyor ve güveniyoruz. Gençlerimizin en iyi imkanlara sahip olması, kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri, sportif bir hayat tarzına sahip olmaları için dur durak bilmeden çalışıyoruz"

Yurthaber 02-06-22 21:49

AFAD'ın Gençler ve Gönüllüler Yarışıyor etkinliği sona erdi

AFAD'ın "Gençler ve Gönüllüler Yarışıyor" etkinliği sona erdi

Yurthaber 29-05-22 18:01

UYAFA Palandöken Cup Turnuvasında Türkiye'yi temsil etmek için mücadele ediyorlar

UYAFA Başkanı Özcan Şimşek: "Palandöken Cup Turnuvası'na 24 ülkeden takım katılacak. Şırnak'ta şampiyon olan takımımız da turnuvaya katılım hakkı kazanacak''

Yurthaber 29-05-22 11:09

KYGM 35. Futbol Turnuvası Türkiye Finalleri, Samsun'da sona erdi

KYGM 35. Futbol Turnuvası Türkiye Finalleri, Samsun'da sona erdi

Yurthaber 17-05-22 22:03