YURTHABER

Rafting Federasyonunun faaliyetleri durduruldu

Faaliyetlerine son verilen Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı: "Alınan kararının bir daha gözden geçirileceği düşüncesindeyim''

Türkiye Rafting Federasyonunun faaliyetlerine son verildiği bildirildi.

Faaliyetleri durdurulan Türkiye Rafting Federasyonunun Başkanı Fikret Yardımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığının 23 Ağustos tarihli, 194 sayılı oluruyla federasyonun kapatıldığını söyledi.

Terörü sporla yenme mücadelesi kapsamında Doğu ve Güney Doğu'daki illerde, "özellikle sıfır noktalarında" çok sayıda şampiyona yaptıklarını ve raftingi gençlerle buluşturduklarını vurgulayan Yardımcı, alınan kararın bir daha gözden geçirileceği düşüncesinde olduğunu ifade etti.

"Spor Bakanımız, Bakan Yardımcımız, genel müdürlerimizin hepsi bizim tarafımızdadır." diyen Yardımcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Rafting son yıllarda Güney Doğu'nun parlayan yıldızıydı. Onun için biz, bu yanlıştan geri dönüleceğini düşünüyoruz. Gençlerin temelleri var, bu yoktan meydana çıktı. Çok mücadele verdik. Bu karar alınalı tam 4 gün oldu ama biz basına sızdırmadık. İçimizde çözelim istedik. Gençler, Güney Doğu'da bu sporu yapanlar, 'Cumhurbaşkanımıza iletin, sonuca razıyız' dedikleri için açıklama yaptık."

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler