Gezgin Haberleri

'Çok acayip ince bir sesti' Çukurdan bir el uzatıldığını gördüler... Fransız gezgin günlerdir oradaymış! Böyle kurtarıldı

Tekirdağ Çorlu'da domuz avına çıkan avcılar, maden sahasında yaklaşık 3 gündür mahsur kalan 61 yaşındaki Fransız gezgin kadını fark etti. Gezgin, itfaiye tarafından bitkin vaziyette sağ kurtarıldı. Olayı anlatan avcı, "Sanki bir kedi sesi duydum ama çok acayip ince bir sesti" ifadelerini kullanırken "Başında baret olan bir kişinin bitkin halde yerde yattığını gördük, hemen ekiplere haber verdik" şeklinde konuştu.

Haber 25-09-23 12:29

Munzur Dağları'nın 3 bin rakımlı zirveleri dağcıların rotasında

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları'na tırmanış yapan dağcılar, belirledikleri zirvelere saatler süren yürüyüşle ulaşıyor - Dağcılar, karşılaştıkları bozayı ve yaban keçilerinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak doğal zenginliklerin tanınmasına da katkı sağlıyor

Yurthaber 14-09-22 11:03

Gezgin eş anlamlısı nedir? Gezginin eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Türkçe kelime dağarcığı bakımından çok zengin olan bir dildir. Farklı dillerden kelimeler zamanla dilimize yerleşmiştir. Her kelimenin birden fazla anlamı vardır. Bazen de tek bir anlamı olan kelimeler, yöre farklılığı ya da kullanılan alan bakımından farklılık gösterir. Gezgin kelimesi de bu özelliklere sahip bir kelimedir. Seyyah, gezici, gezmen gibi eş anlamlıları vardır. Gezgin kelimesinin eş anlamlısı nedir? Gezgin eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim 10-08-22 22:52

Munzur Dağları'ndaki Karagöl, doğal güzelliğiyle doğaseverleri ağırlıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları'nda yer alan Karagöl, yaz aylarında doğa tutkunlarının en çok gezdiği yerlerin başında geliyor - Doğa tutkunu ve hemşire Asya Kılıç: - "Karagöl'den bir an evime gitmek istemedim çünkü beni saran güzel bir havası oldu. Aldığım bazı eğitimlerden dolayı göl kıyısında bolca dans ettim"

Yurthaber 02-08-22 11:08

Rabat Vadisi doğası ve tarihi kalıntılarıyla gezginleri ağırlıyor

Tunceli'de birinci derece arkeolojik sit alanı olarak tescillenen Rabat Vadisi, ilkbahar ve yaz mevsiminde doğa, trekking ve kamp tutkunlarının gezi rotasına girdi - Doğasever Selin Özdemir: - "Gezi fırsatını yakalayınca hemen bu güzellikleri görmek için geldim. Tunceli beklediğimden güzel ve buranın bir gezgin için çok rahat olduğunu gördüm"

Yurthaber 02-07-22 11:57

Yabancı seyyahlar Eyüp Sultan'dan Mevlana Türbesi'ne uzanan Sufi Yolunu geziyor

Hollanda, Endonezya ve Malezya'dan gelen 14 gezgin, 2014'te başlatılan proje kapsamında İstanbul ile Konya arasındaki 801 kilometrelik güzergahta yer alan Yalova'da kamp yaptı - Sufi Yolu Vakfı Genel Sekreteri Sedat Çakır: - "Gittiğimiz yerlerde temizlik yapıyoruz. Zaten İslamiyet'in gereği ve sufiliğin de değerlerinden biri temizlik"

Yurthaber 11-05-22 13:02

İyilikten maraz doğdu! Genç adam canından oldu

İngiliz genç Mia Ayliff-Chung Avustralya’daki bir hostelde korkunç bir bıçaklı saldırıya uğradı. İngiltere’nin Congleton, Cheshire bölgesinden Thomas Leslie Jackson ise olay esnasında genç kadına ve saldırgana yardımcı olmak istedi. Genç kadın birkaç kez kafasından bıçaklandıktan sonra hayatını kaybederken, Jackson da birkaç gün sonra aldığı ciddi yaralar sebebiyle hayatını kaybetti.

Trend 13-04-22 12:17

Dünyadaki bütün ülkeleri gören en genç insan! Lexie Alford, Guinness Dünya Rekoru'nu almayı başardı

Amerikalı gezgin Lexie Alford, Kuzey Kore seyahatini tamamladığında bir bir rekora da imza atmış oldu. 3 yıllık yolculuğunun sonunda 21 yaşında olan Lexie Alford, Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın 196 ülkesine seyahat eden en genç kişi unvanını elinde tutuyor. Alford, rekoru ise 28 yaşındaki Cassie de Pecol ismindeki gezginin elinden almayı başardı.

Trend 11-10-21 15:15

Bir minibüste yaşamak için hayallerindeki evi sattılar! Yeni hayatları imrendirdi

Hayallerindeki evi 150 bin sterline (yaklaşık 1 milyon 813 bin TL) satan ve yüksek kariyerlerinden vazgeçen genç bir çift, şimdi köpekleriyle beraber bir karavanda yaşıyor ve seyahat ederek tüm dünyayı gezmeyi hedefliyor.

Trend 28-09-21 14:21

Kızı dünya turu yaptı! Annesi özlemini kitaba dönüştürdü

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Gülveren Bektaş, işinden istifa ederek ülke ülke gezen kızını özlediği dönem kaleme aldığı duygularını kitapta topladı.

Trend 22-09-21 15:47

Şehir hayatından kaçan müzisyen tamamen doğaya yönlendi! “Son nefesime kadar doğada yaşayacağım”

Türkiye'nin farklı illerinde 30 yıl piyanist şantörlük yapan 48 yaşındaki Savaş Bal, 6 yıl önce memleketi Elazığ'ın Üçağaç köyü kırsalında kurduğu barakada, sebze ve meyve yetiştirerek, tavuk, kaz ve keçi besleyerek yaşamını sürdürüyor.

Trend 22-09-21 15:34

Bu kez bir seyyah değil onu özleyen annesi kitap yazdı

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Gülveren Bektaş, işinden istifa ederek ülke ülke gezen kızını özlediği dönem kaleme aldığı duygularını kitapta topladı - Gülveren Bektaş: - "Kızım yurt dışına giderken iletişim kurmak, görüntülü görüşebilmek için bana bilgisayar gönderdi. Altmış yaşımda bilgisayar kullanmayı öğrendim. Tüm yaşadıklarımı, endişelerimi, üzüntülerimi ve duygularımı bilgisayarda yazmaya başladım. Bir gün bunların kitap olacağı hiç aklıma gelmezdi" - "Kızımı deliler gibi özlediğim için bir gün bana 'Anne gelsene yanıma ben Hindistan'dayım' dedi. 'Kızım sen delirdin mi?' dedim ama gözüm öyle kararmıştı ki yol bilmeden, dil bilmeden tek başıma Hindistan'a gittim. Akla ve hayale gelmeyecek güzel şeyler yaşadım. İşte kitabın içinde bunlar var"

Yurthaber 22-09-21 12:07

Gezme aşkı engel tanımadı! Tekerlekli sandalyesiyle dünyayı dolaşan seyyah: Slave Skrobot

Hırvatistan'da yaşayan 35 yaşındaki bedensel engelli Slaven Skrobot, tekerlekli sandalyesiyle dünyanın dört bir yanını gezerek engeline meydan okuyor.

Trend 08-09-21 17:52

Yeni rotasını oluşturdu! 65 yaşındaki gezgin 5 yıldır yürüyerek seyahat ediyor

5 yıldır hem spor hem de tatil amaçlı kilometrelerce yol kat ederek Fethiye’ye gitmek isteyen ve İstanbul’dan yola çıkan 65 yaşındaki gezgin, Sakarya’ya ulaştı. Yaklaşık 814 kilometre yol kat edecek olan gezgin, seyahat sürecinin 9 gün sürmesini hedefliyor.

Trend 24-08-21 14:30

Cebindeki 800 lirayla yola çıktı! 81 ili otostopla gezdi

Kadir Gezmiş, pandemi sürecinde soyadından esinlenip, sırt çantasını alıp, 800 TL’lik bütçeyle, 81 ili otostop çekerek gezdi. Gittiği illerin en güzel yerlerinde çadır kurup doğayla iç içe yaşayan Kadir Gezgin, son durağı Tunceli'de de Munzur Vadisi Milli Parkı'nda kurduğu çadırında teknolojiden uzak zaman geçirdi.

Trend 14-07-21 11:43

Hayatını sığdırdığı karavanı küpşeker ile rotasız seyyah oldu

Konya'da otostopla seyahat ederken sebzeciden aldığı mini panelvanı karavana çeviren doğa tutkunu Ozan Avşar, "küpşeker" adını verdiği aracıyla Türkiye'yi gezdikten sonra dünyaya açılmak istiyor - En büyük gideri yakıt olan genç seyyah, dağlardan topladığı doğal ürünleri gittiği yerlerin pazarında satarak ya da kısa süreli işlerde çalışarak elde ettiği ücretle yakıt masrafını ve günlük ihtiyaçlarını karşılıyor - Doğa ve kamp tutkunu gezgin Ozan Avşar: - "Benim hiçbir günüm, dünle aynı değil ve yarın ne olacağını da bilmiyorum"

Yurthaber 02-07-21 11:23

Modern zaman seyyahı! 80 günde parasız dünya turu yaptı

Modern zaman seyyahı Muammer Yılmaz, dünyada hala iyi insanların var olduğunu kanıtlamak amacıyla çıktığı dünya turunda toplam 90 ülke ile 550 şehri beş parasız olarak gezdi. Çıktığı son yolculukta ise İspanya’da 30 günde 800 km yol yürüyen Yılmaz’ın yanında sadece diş fırçası vardı.

Trend 25-06-21 12:10

Huzura kavuşan Tunceli'nin doğal güzellikleri göz kamaştırıyor

Tunceli; yaylaları, bitki örtüsü çeşitliliği ve gölleriyle doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor

Yurthaber 15-06-21 13:00

Bisikletiyle dünya turu yapan ilk kadın: Annie Londonderry

Dünya turu yapmak pek çok kişinin emeklilik hayallerinden biridir. Kimi maceraperestler dünya turunu bisikletleriyle yapmayı dahi denemiştir. Hatta bu denemeler yıllar boyunca da sürmüştür. Sizlerle bisikletiyle dünya turu yapan ilk kadın Annie Londonderry’i tanıştıracağız.

Trend 25-05-21 10:20

Şehri terk ederek Hobbit evinde yaşayan adamın ilginç hikayesi! Doğayla iç içe kalıyor

Metropol hayatından yorulan Dan Price, işinden ayrıldıktan sonra tüm dünyayı gezerek kamp kurmayı tercih etti. Yüzüklerin Efendisi filmlerinden ilham alan Price, kendisine ait bir tür "neo-hobo" dünyasını yarattı. Dan Price, inşa ettiği bu Hobbit evinde doğayla iç içe kalıyor.

Trend 06-04-21 17:07

91 yaşındaki kadın dünyayı tek başına gezerek sosyal medyayı salladı! Fotoğrafları gündeme geldi

Koronavirüs pandemisinin bütün dünyada etkili olduğu zor günlerde devletler salgının etkilerini azaltmak için bir dizi önlem aldı. Seyahat kısıtlamaları da bu önlemler kapsamında yerini aldı. Seyahat etmeyi özleyenleri dünyayı tek başına gezen kadın Elena Erkhova ile tanıştırıyoruz. İşte karşınızda seyahat tutkunu Elena Erkhova’nın hikayesi...

Trend 25-02-21 17:28

Hatay'da Gezgin EBA Destek Noktası kırsaldaki öğrencilerle buluştu

Hatay'da "Gezgin EBA Destek Noktası" kırsaldaki öğrencilerle buluştu

Yurthaber 14-09-20 16:40

Eski bakanlardan İmren Aykut'a Gümüş Gezgin ödülü

Eski bakanlardan İmren Aykut'a "Gümüş Gezgin" ödülü

Yurthaber 26-07-20 23:02

Karavanlarla dünya turuna çıkan yabancı gezginler Türkiye'ye hayran kaldı

Fransa ve İsviçre'den farklı kültürleri tanımak amacıyla karavanlarla dünya turuna çıkan ve 1,5 yılda yaklaşık 20 ülkeyi gezen iki aile, doğal güzellikleriyle ünlü Ağrı'nın Balık Gölü'nde mola verdi - Semaverde çay içip gölde tekne turu attıktan sonra yöre sakinlerinin evlerine davet ettiği gezgin aileler, köylülerin ikramda bulunduğu yemeklerin tadına baktı - "İran, Özbekistan, Kazakistan ve Gürcistan'ı gezdikten sonra tekrar Türkiye'ye döneceğiz. Türkiye'yi çok seviyorum. Türkiye'deki insanlar çok sıcak kanlılar. Balık Gölü çok huzurlu ve oldukça güzel bir yer" - İsviçreli Philippe Neyroud: - "Burası çok güzel ve herkesin gelip görmesini tavsiye ederim. Ağrı Dağı'nı gördükten sonra Mersin ve Gaziantep'e gideceğiz. Birkaç ülke daha gezdikten sonra İsviçre'ye geri döneceğiz"

Yurthaber 13-07-20 11:28

4 yabancı gezgin, koronavirüs nedeniyle 5 aydır Artvin’de kalıyor!

İSPANYA'dan karavanlarıyla yola çıkan, koronavirüs salgınının başlaması nedeniyle 5 aydır Türkiye'de kalan İspanyol, İsviçreli ve Arjantinli 4 gezgin, Artvin'deki köy evinde yaşıyor. Karadeniz'in köy hayatına alışan 4 arkadaş, tarla sürüp, ekim yaparak, komşuluğa gidiyor; yöresel türkülere eşlik ederek, eğlenceli vakit geçiriyor.

Haber 12-07-20 09:27

Otostopla 3 yılda 73 il gezdi

Üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye'nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezmek için yollara düşen doğa tutkunu Kadir Gezmiş, otostopla 3 yılda 73 şehri görme fırsatı buldu - Gezmiş: - "Marmara'dan Karadeniz'e, Akdeniz'den Ege'ye, Güneydoğu'dan Doğu Anadolu Bölgesi'ne otostopla birçok yolculuk yaptım ve tanıştığım insanların sıcak çayını, çorbasını içtim"

Yurthaber 24-01-20 11:12

Otostopla dünyayı gezen Alman gencin son durağı Mersin oldu

Otostopla dünyayı gezen Alman gencin son durağı Mersin oldu

Magazin 18-01-20 17:13

177 günde 195 ülke dolaşarak dünya rekoru kırdı!

ABD'li Lexie Alford, tüm ülkeleri ziyaret eden en genç gezgin olarak Guinness rekorlar kitabına girdi. 21 yaşındaki Lexie, 177 günde 195 ülke ve egemen bölgeyi ziyaret etti.

Trend 27-12-19 10:23

Dünya kültürel zenginliğinin peşinde bir beyaz yakalı

Çalıştığı işinden kalan günlerini dünyayı gezmeye ayıran Seymen Bozaslan, gezip gördüğü yerleri fotoğraflayıp farklı mecralarda meraklılarına anlatıyor - Gezgin Seymen Bozaslan: - "Yaklaşık 14-15 yıldır düzenli bir şekilde geziyorum. Normalde yılda 3-5 defa gezerken son 4-5 yıldır yılda 30 seyahat yapıyorum. Bunların bir kısmı yurt dışı, bir kısmı yurt içi oluyor" - "Gittiğim yerleri gezdim, gördüm, yedim, içtim, deneyimledim ve bunları anlatmaya çalıştım insanlara. Anlatırken de bir blog sayfası açtım. Ondan sonra gazete ve dergilerde yazmaya başladım" - "Son bir-bir buçuk yıldır Almanya'nın köylerini geziyorum. Almanya'nın Avusturya sınırındaki kasabaları ve o bölgede yaşayan insanlarla konuştuğum zaman gerçek Alman temeline iniyorsunuz" - "54 ülke dolaştım. Bazı yerlere 4-5 defa gittiğim oldu, toplam 250'den fazla şehir görmüş olabilirim. Türkiye'de de 81 ilin hepsini gezdim diyemem ama hepsinin il sınırında bulundum, çoğu yerini de görmüşümdür" - "İlginç hayat hikayelerinin olduğu 71 insanı topladım. Daha da bulabilirim, Türkiye gerçekten çok zengin. Yılda 20 bin kilometre sadece kara yolu yolculuğu yapıyorum, yaklaşık 100 saati de uçakta geçiriyorum"

Magazin 05-12-19 11:04

İngiltere'den Nepal'e yürüyen 73 yaşındaki gezgin İstanbul'da yolculuğuna devam ediyor

İngiltere'den Nepal'e yürüyen ve İstanbul'a ulaşan 73 yaşındaki gezgin kadın, Avcılar'dan Galata Kulesi'ne yürüyor.

Haber 02-12-19 16:58

Dünya turuna çıkan bisikletli turisti Edirne'de taşladılar!

Bisikletiyle dünya turuna çıkan gezgin, Edirne'de başına taş isabet etmesi nedeniyle yaralandı.

Haber 24-11-19 00:14

Dünya turuna çıkan bisikletli turist Edirne'de yaralandı

Dünya turuna çıkan bisikletli turist Edirne'de yaralandı

Haber 24-11-19 00:03

Dünyanın tüm ülkelerini gezen kadından 5 tüyo: Üç gün kuralını uygulayın

Henüz 21 yaşında dünyadaki 196 ülkenin tamamını gezerek her ülkeye seyahat etmiş en genç kişi unvanı alan Lexie Alford, gezginler için 5 seyahat tüyosu verdi.

Trend 19-11-19 11:17

Bu işi yapana ayda 15 bin lira verilecek!

İngiliz şirketi Wowcher, yılda 25 bin sterlin (185 bin TL) maaş ile çalışacak seyyah aradığını duyurdu.

Trend 01-11-19 15:18

Yürüyerek olimpiyat izlemeye gidiyor

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları'nı izlemek üzere 7 ay önce ülkesi Almanya'dan yürüyerek yola çıkan 36 yaşındaki Christian Adeler, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine ulaştı - Alman gezgin Christian Adeler: - "500 gün yani 16 ay sürecek olan yolculuğum boyunca 16 bin kilometre katederek toplamda 16 ülkeyi görmüş olacağım. 25 Temmuz 2020'de de Tokyo'ya varmayı hedefliyorum. Dinlenme zamanları dışında her gün 40 kilometre yol alıyor, her gün yeni bir yerde uyanıyorum"

Yurthaber 20-10-19 12:06

Yürüyerek olimpiyat izlemeye gidiyor

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları'nı izlemek üzere 7 ay önce ülkesi Almanya'dan yürüyerek yola çıkan 36 yaşındaki Christian Adeler, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine ulaştı - Alman gezgin Christian Adeler: - "500 gün yani 16 ay sürecek olan yolculuğum boyunca 16 bin kilometre katederek toplamda 16 ülkeyi görmüş olacağım. 25 Temmuz 2020'de de Tokyo'ya varmayı hedefliyorum. Dinlenme zamanları dışında her gün 40 kilometre yol alıyor, her gün yeni bir yerde uyanıyorum"

Haber 20-10-19 12:04

Yabancı gezginlerin inanç turizmi rotası: Sufi Yolu

Eyüp Sultan Türbesi'nden başlayıp Mevlana Türbesi'nde sona eren 801 kilometrelik Sufi Yolu'nu yürüyerek veya bisikletle kateden yabancı gezginler, doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi mekanları görme imkanı buluyor - Sufi Yolu Projesi'nin kurucularından Sedat Çakır: - "Şu ana kadar Kanadalı, Hollandalı, Alman, Avusturyalı, Brezilyalı ve İngiliz misafirlerimiz oldu. Hepsi de mutlu şekilde ayrıldı"

Haber 17-10-19 11:08

Yabancı gezginlerin inanç turizmi rotası: Sufi Yolu

Eyüp Sultan Türbesi'nden başlayıp Mevlana Türbesi'nde sona eren 801 kilometrelik Sufi Yolu'nu yürüyerek veya bisikletle kateden yabancı gezginler, doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi mekanları görme imkanı buluyor - Sufi Yolu Projesi'nin kurucularından Sedat Çakır: - "Şu ana kadar Kanadalı, Hollandalı, Alman, Avusturyalı, Brezilyalı ve İngiliz misafirlerimiz oldu. Hepsi de mutlu şekilde ayrıldı"

Yurthaber 17-10-19 11:07

Otostopla Türkiye turunu Hakkari'de tamamladı

Türkiye'nin güzelliklerini keşfetmek için geçen yıl mayısta yola çıkan ve otostopla 80 ili dolaşan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Dilara Özkan, gezisinin son durağı Hakkari'ye geldi - Dilara Özkan: - "Seyahat etmek bana manevi anlamda çok şey kazandırdı"

Haber 14-10-19 10:31

Aylık 9 bin lira maaşa dünyayı gezecek kişi aranıyor

The Yacht Week ve The Ski Week, yılda 15 bin pound (105 bin TL) maaş ile iki personel aradığını duyurdu. Organizatörler tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı boyunca dünyayı gezip tatil yapacak "Resmi İçerik Yaratıcıları" arandığı açıklandı. Ayrıca işe alınacak olan personellerin tüm harcamaları da şirket tarafından karşılanacak.

Trend 04-10-19 21:14

2 yıl içinde 81 il, 500 ilçeyi otostopla dolaştı

Üniversitenin ilk yıllarında, izlediği bir filmin etkisinde kalarak otostopla başlayan ilk yolculuğunu Sakarya'dan Düzce'ye yapan Samet Evren Ayçiçek, iki yıl içinde 81 il ve 500 ilçeyi gezdi - Gezgin Samet Evren Ayçiçek: - "Asya, Avrupa veya Amerika'ya yani kıtalar fark etmeksizin yolculuğum devam edecek. Yolculuğumun amacı her zaman insanı tanımak olacak. İnsan odağından sonra elbette doğa ve tarihi zenginlik geliyor fakat önceliğim her zaman insan"

Haber 28-07-19 11:14

Yardımsever gezgin çift insanlara ve hayvanlara el uzatıyor

Evlendikten sonra Türkiye'nin güzelliklerini keşfetmek için gezi serüvenine başlayan doğa gezginleri Elif ve Burak Ovacıkaşı çifti, yaptıkları el emeği bileklikleri satarak elde ettikleri gelirle gezdikleri yerlerdeki ihtiyaç sahibi aileler ile sokak hayvanlarına yardım eli uzatıyor.

Trend 17-07-19 11:45

Dünya Barış Ormanları için şehir şehir gezip fidan dikiyor

Çalıştığı inşaat firmasından istifa ederek daha yeşil bir dünya için gezgin olmaya karar veren arkeolog Yunus Emre Karaca, "Dünya Barış Ormanları Projesi" kapsamında Bitlis'te gençlerle fidan dikti, çöp topladı

Yurthaber 06-07-19 13:56

Dünya Barış Ormanları için şehir şehir gezip fidan dikiyor

Çalıştığı inşaat firmasından istifa ederek daha yeşil bir dünya için gezgin olmaya karar veren arkeolog Yunus Emre Karaca, "Dünya Barış Ormanları Projesi" kapsamında Bitlis'te gençlerle fidan dikti, çöp topladı

Haber 06-07-19 13:53

Barış Manço'dan esinlenip 81 ilin tabelasıyla öz çekim yaptı

Merhum sanatçı Barış Manço'dan esinlenerek Türkiye'nin 81 ilinin giriş ve çıkışlarında yer alan nüfus tabelası ile fotoğraf çektirme hayali kuran Ahmet Köklükaya, 6 yılda yaklaşık 90 bin kilometre yol katederek hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor - Ahmet Köklükaya: - "Gittiğim yerlerde neden seyahat ettiğimi anlattığımda şaşıranlar oldu. İlginç olaylar yaşadım, çok güzel arkadaşlıklar kurdum ama hiç sorun yaşamadım" - "Edirne'den Hakkari'ye kadar ülkemizin tamamını gezdim. Şiir gibi bir ülkede yaşıyoruz"

Haber 05-07-19 11:37

Barış Manço'dan esinlenip 81 ilin tabelasıyla öz çekim yaptı

Merhum sanatçı Barış Manço'dan esinlenerek Türkiye'nin 81 ilinin giriş ve çıkışlarında yer alan nüfus tabelası ile fotoğraf çektirme hayali kuran Ahmet Köklükaya, 6 yılda yaklaşık 90 bin kilometre yol katederek hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor - Ahmet Köklükaya: - "Gittiğim yerlerde neden seyahat ettiğimi anlattığımda şaşıranlar oldu. İlginç olaylar yaşadım, çok güzel arkadaşlıklar kurdum ama hiç sorun yaşamadım" - "Edirne'den Hakkari'ye kadar ülkemizin tamamını gezdim. Şiir gibi bir ülkede yaşıyoruz"

Yurthaber 05-07-19 11:36

En enteresan gezgin! Tüm dünya onu konuşuyor şimdiden fenomen oldu

Sosyal medyada dünyayı gezen, yaşamlarıyla kendilerine hayran bırakan fenomen kişileri ya da çiftleri hepimiz biliyoruz. Peki ya plaj plaj dolaşan 'Ölüm Meleği Azrail'i duydunuz mu? İşte en sıra dışı fenomen...

Trend 26-06-19 14:29

Dünyanın en genç kadın gezgini Lexie Alford!

Dünyanın en genç gezgini olan Lexie Alford'u ve onun rüya gibi fotoğraflarını görmeye hazır mısınız? Büyük bir cesaret örneği sergileyen bu kadın neredeyse gezmediğim ülke kalmadı diyor. İşte en genç maceracı...

Trend 10-06-19 15:25

Fransız gezgin traktörle Hindistan'a gidiyor

Fransız gezgin traktörle Hindistan'a gidiyor

Yurthaber 09-05-19 11:40