Olimpiyat Haberleri

Fransa'da Olimpiyat alarmı! 46 ülkeden yardım istendi

Fransa'da hükümet Moskova'daki terör saldırısının ardından güvenlik önlemlerini üst düzeye çektikten sonra bir adım daha attı. Yazın yapılacak Olimpiyat Oyunları’nın güvenliğini sağlamak için 46 ülkeden güvenlik desteği istedi.

Haber

Los Angeles'taki 2028 Olimpiyat Oyunları'na 5 branş dahil edildi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 5 spor branşını 2028 Los Angeles Olimpiyat Oyunları'na dahil etti.

Spor

Fransa'nın olimpiyatlardaki başörtüsü yasağına tepkiler büyüyor! Birleşmiş Milletler de devreye girdi...

Fransa'da 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na milli sporcularının başörtüsüyle katılmasına getirilen yasağa başörtülü Fransız basketbolcu Salimata Sylla, "Bizi istemeyen bir ülkede doğduğumuzu görmek, üzücü olduğu kadar aşağılayıcı." diyerek tepki gösterdi.

Spor

Şampiyon boksör Buse Naz Çakıroğlu, adını tekrar Avrupa'nın zirvesine yazdırma peşinde:

"Hedefimiz Dünya Şampiyonası'nda olduğu gibi Avrupa Şampiyonası'nda da takım halinde zirvede yer almak. Şu an gerçekten 9'da 9 yapabilecek bir takıma sahibiz"

Yurthaber

Olimpiyat

Olimpiyat Hakkındaki Haberler Mynet'te. Olimpiyat Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Dedesinin önerisiyle başladı, şampiyonluklara ulaştı

Kendisini savunabilmesi için dedesinin yönlendirdiği kick boksta şampiyonluklar kazanan milli sporcu Azra Uyar, İtalya'da düzenlenecek Gençler Dünya Şampiyonası'ndan altın madalya ile dönmek istiyor - Azra Uyar: "Hedefim İstiklal Marşı'mızı okutmak, şampiyon olmak, zirvede olmak"

Yurthaber

GRAFİKLİ - Sırtı yere gelmeyen efsane güreşçi Mustafa Dağıstanlı

91 yaşında hayata gözlerini yuman Türk sporunun efsane güreşçilerden Mustafa Dağıstanlı, 1956 ve 1960'ta olimpiyat oyunlarında altın madalya aldı - Serbest stilde uluslararası müsabakalarda hiç yenilgi almayan Mustafa Dağıstanlı, aldığı 3 dünya şampiyonluğuyla da Türk bayrağını zirvede dalgalandırdı

Yurthaber

Satrançta hedef, Satranç Olimpiyatı'nda madalya kazanmak

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay: "Ekip gittikçe gençleşiyor, yeni sporcular ekleniyor. 45. Dünya Satranç Olimpiyatı'na ne kadar yansıyacağını bilmiyoruz ama önümüzdeki olimpiyatlarda Türkiye'yi çok daha genç bir takımla temsil edeceğiz"

Yurthaber

Şampiyon tekvandocu Aleyna Nur İli'nin gözü zirvede:

"Hedefim olimpiyata kadar gitmek, birinci olmak ve ülkemizi temsil etmek'' - "İleride dünya şampiyonluğu elde edeceğime inanıyorum, madalyalara doymayacağım"

Yurthaber

Rus artistik buz pateni sporcuları, uluslararası organizasyonlara Erzurum'da hazırlanıyor

Palandöken ilçesindeki Buz Pateni Salonu'nda antrenman yapan sporcular, uluslararası organizasyonlarda başarılı olmak ve olimpiyat kotası almak için yoğun şekilde çalışıyor - Antrenör Vladislav Zhovnirskiy: - "Sporcularımız için kampın yüksek rakımlı bir yerde yapılması gerekiyordu. Bunun için ideal rakıma sahip olduğundan Erzurum'a geldik. Hedefimiz olimpiyat kotası almak"

Yurthaber

Cimnastikte hedef, olimpiyatlarda ilk altın madalyayı kazanmak

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen: - "Hayallerimiz kısmen gerçekleşti ama altın madalya olimpiyatta alınmadığı sürece o hayal gerçek olmaz" - "Türk cimnastiğinin hedefi, katıldığı her yarışmada madalyaya uzanmak. Bunun çok kısa sürede olacağına inanıyorum"

Yurthaber

Eski milli sporcu Dursun, kendisi gibi olimpiyatlarda yarışacak kayakçılar yetiştiriyor

Öğrencilerini şu sıralar asfalt üzerinde teknik, kuvvet ve sürat antrenmanlarıyla kışa hazırlayan antrenör Hamza Dursun, güneş altındaki zorlu çalışmayla sporcularının sezona iyi başlaması için çabalıyor - Antrenör Hamza Dursun: "Bu genç arkadaşlarımız da bizden daha iyi dereceler yaparak ülkemize madalyalar kazandıracaklardır. Yazın asfaltta kışın da karın üzerinde antrenmanlarımıza devam ediyoruz"

Yurthaber