SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hekim kontrolünde yasaklı madde tespit edilen Rıza Kayaalp Paris Olimpiyatları'ndan men edilmişti... İlk açıklama geldi

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, spor hekimi kontrolünde kullandığı ilaçta yasaklı madde tespit edilmesi üzerine geçici olarak müsabakalardan men edilmişti. Paris Olimpiyatları'nda mücadele edemeyecek sporcumuzdan konuyla alakalı açıklama geldi. İşte detaylar...

Hekim kontrolünde yasaklı madde tespit edilen Rıza Kayaalp Paris Olimpiyatları'ndan men edilmişti... İlk açıklama geldi

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ve olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp, Paris 2024 Olimpiyatları'nda güreşemeyecek.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Spor hekimi denetiminde tedavi amacıyla kullandığı bir ilacın içeriğinde yasaklı madde tespit edilmesi bu karara neden oldu.

GEÇİCİ OLARAK MEN CEZASI ALDI

riza-kayaalpe-olimpiyat-oncesi-lisans-soku-8jrx

Paris Olimpiyatları'nın en büyük madalya umutlarımızdan biri olan milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, spor hekimi gözetiminde tedavi amacıyla kullandığı bir ilacın yasaklı madde içerdiği tespit edilince, tüm müsabakalardan geçici olarak menedildi.

Avrupa ve Dünya şampiyonu olan Kayaalp'in bu durumu, spor camiasında büyük yankı uyandırdı.

OLİMPİYAT KADROSUNDA YER ALMADI

668c96f5eae99483

Ülkelerin Olimpiyat Oyunları için sporcu kaydı süresi sona erdi. Rıza Kayaalp, yasaklı madde kullanımı nedeniyle geçici olarak yarışmalardan men edildiği için kadroda yer alamadı.

Onun yerine Hamza Bakır, Paris'te altın madalya için mücadele edecek.

RIZA KAYAALP'TEN AÇIKLAMA GELDİ

image-2-1200x675

Rıza Kayaalp, uzun süredir devam eden şiddetli kulak çınlaması, baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetlerinin son dönemde artması nedeniyle kendisine verilen bir ilacı kullandığı için men cezası aldığını belirtti.

Screenshot_1

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler