SPOR

Liverpool 125 milyon sterlin kar ederek rekor kırdı

İngiliz ekibi, geçen yıl vergi öncesi 125 milyon sterlin kar elde ederek dünya rekoru kırdı.

Liverpool 125 milyon sterlin kar ederek rekor kırdı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool, geçen yıl elde ettiği gelirlerle rekor kırdı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 31 Mayıs 2018 tarihine kadar olan bir yıllık dönemde vergi öncesi 125 milyon sterlin kar elde edildiği kaydedilirken, İngiliz basını bu rakamın dünya rekoru olduğunu yazdı. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan ve UEFA'dan 72 milyon sterlin gelir elde eden, ocak ayında Brezilyalı yıldız futbolcusu Philippe Coutinho'yu 142 milyon sterlin bonservisle Barcelona'ya gönderen Liverpool, yıllık gelirini de 90 milyon sterlinden 455 milyon sterline çıkardı.

"Kırmızılar"ın vergi öncesi gelirlerinin yüzde 300'den fazla artışla 40 milyon sterlinden 125 milyon sterline çıktığı bilgisi paylaşıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Şampiyon Liverpool yazdıracağız.
giuseppe07 Mbesil bakıyorum bizim sloganımız çok hoşuna gitmiş kullanıyorsun uluslararası platformda
İngiliz liginin dünya da en çok takip edilen lig olması,sıradan ing.takımının bütçesinin dahi bizim ligimizin nerede ise yarıdan fazla bütçesine sahip olması ,batanların yanında nice yüksek karlar elde eden takımların oluşu FUTBOLU SİYASETİN,ŞİKENİN,ÇİRKEFLİĞİN,HOLİGANİZMİN ETKİSİNDEN KURTARMALARI İLE OLDU. Hakem hatalı karar veriyor amma itiraz edeni az,neden.Biliyorlarki kasıt yok.FUTBOL bizdekigibi savaş unsuru,çatışma bahanesi olmuyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler