YURTHABER

Manavgat HEM’de masör masöz kursları başladı

Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bölgede bulunan SPA tesisleri için Masör ve Masöz kursu açıldı

Manavgat HEM’de masör masöz kursları başladı

Antalya’nın Manavgat İlçesi Halk Eğitimi Merkezi’nde (HEM) bölgede bulunan konaklama tesislerinin ihtiyacının karşılanması amacıyla açılan masöz ve masör kursları başladı. Manavgat HEM Müdürü Hüseyin Geyikoğlu; “Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıda bulunmaya başlaması nedeniyle, meslekî yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hâle getirmektedir” dedi.

Açılan masör- masöz yetiştirme kursları 608 saat olarak planlandığını ve 21 modül dersten oluştuğunu kaydeden Müdür Geyikoğlu; “Program çalışmaları kapsamında yapılan sektör tarama ve inceleme çalışmaları sonucunda sektörde faaliyet gösterilen meslekler saptanarak, bu meslekler ikinci, üçüncü ve dördüncü seviye meslek gruplarına ayrılmıştır. Sektörde çalışan kişilerin görüş ve önerilerinden yola çıkılarak her meslek dalına ait anket soruları hazırlanmış, daha sonra anketler yurdun çeşitli bölgelerinde uygulanarak mesleklere özgü yeterlikler belirlenmiştir. Program geliştirme sürecinin her aşamasında üniversitelerin ve ülkemizin önde gelen sektör temsilcileri ile iş birliği yapılmış kişi ve kurumların program çalışmalarına doğrudan katkıları sağlanmıştır. Sektör ve yükseköğretim kurumlarının beklentileri programa yansıtılarak, mesleklere ait belirlenen yeterlikler öğretim programları ve modüllerin temel dayanağını ve içeriğini oluşturmuştur. Uluslararası düzeyde meslek elemanlarından beklenen yeterlikler çeşitli araştırmalar ve yerli/yabancı uzman görüşlerine dayanılarak tespit edilmiş, elde edilen sonuçlar program çalışmalarına aktarılmıştır” diye konuştu.

Masör ve Masöz için yeni bir sınıf açtıklarını ve bu sınıfa kayıtların devam ettiğini vurgulayan Manavgat HEM Müdürü Hüseyin Geyikoğlu modül dersleri şöyle sıraladı: 1.Anatomi, 2.Fizyoloji, 3.Kişisel hazırlık ve Hijyen, 4.Salon Hazırlığı ve Hijyeni, 5.Müşteri Karşılama ve Uğurlama, 6.Klasik Masaj Teknikleri, 7.Dekolte ve Yüz Masajı, 8.Cilt Bakımı Kozmetikleri, 9.Vücut Bakımı Kozmetikleri, 10.Vücut Masajı, 11.Lenf Drenaj Masajı , 12.Aroma Terapi Masajı , 13.Taş masajı, 14.Ayurveda masajı , 15.Refleksoloji masajı, 16.Shiatsu masajı, 17.Thai masajı , 18.Modern SPA bakımları, 19.Thallasso bakımları , 20.Otantik SPA bakımları, 21.Termal bakımlar

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler