SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Olay iddia! Maradona, kalbi olmadan gömüldü

Arjantinli gazeteci ve doktor Nelson Castro, Maradona için flaş bir iddia ortaya attı.

Arjantin'de hem doktorluk hem de gazetecilik yapan Nelson Castro, "Diego'nun Sağlığı" adlı kitabını tanıtırken, bir grup taraftarın Maradona'nın kalbini çalmak istediğini açıkladı. Tüm dünya Maradona'nın ölümüyle üzülürken taraftarların böylesi bir olaya kalkışması Arjantin'de adeta kan dondurdu.

KALBİ OLMADAN GÖMÜLDÜ

262639201

Maradona'nın kalbi olmadan gömüldüğünü ifade eden Castro, "Gimnasia La Plata Kulübü'nden bir grup taraftar, gömülmeden önce Diego Maradona'nın kalbini çalmak istiyordu. Yetkililer, bu hırsızlığı önlemek için Maradona'nın kalbini çıkardı ve Maradona kalbi olmadan gömüldü." dedi.

"ŞAŞIRTICI DERECEDE ESNEK BİR VÜCUDU VARDI"

264690601

Efsane futbolcunun bağımlı olduğunu dile getiren Arjantinli gazeteci ve doktor, "Kalbin çıkarılmasındaki sebeplerden biri de incelemek içindi. Ölüm nedeninin belirlenmesinde kalp çok önemliydi. Maradona ne yazık ki onu mahveden her şeye bağımlıydı. Maradona'nın şaşırtıcı derecede esnek bir vücudu vardı. Ancak kendisini kötü etkileyen faktörlerden hiçbir zaman tam anlamıyla kurtulmak istememişti." ifadelerini kullandı.

"KALBİ YARIM KİLOYDU"

Maradona'nın ölüm sebebinin kalp yetmezliği olduğunu söyleyen Nelson Castro, "Maradona'nın kalbi yarım kiloydu, çok büyüktü. Kalp, genellikle 300 gram ağırlığında olur. Bir sporcu olmasına ve daha büyük bir kalbe sahip olmasına rağmen ölüm nedeni kalp yetmezliğiydi." şeklinde konuştu.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler