SPOR

Olimpiyat Stadı'nda çalışmalar sürüyor

2020 UEFA Şampiyonlar Ligi'ne ev sahipliği yapacak olan Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Olimpiyat Stadı'nda çalışmalar sürüyor

Çalışmalar kapsamında çim sahanın yanında bulunan atletizm pisti geçtiğimiz hafta kaldırılırken, stat zemininde çimlendirme çalışmaları sürüyor.

İki aşamalı olarak yenilenecek statta ilk olarak 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finaline kadar bakımlar yapılacak. Soyunma odaları, tuvaletler ve çimler maç gününe kadar hazır hale getirilecek. İkinci aşamada ise EURO 2024 kataloğunda da belirtilen bilgilere göre; stadın üstünün kapatılacak, kapasitesi de 92 bin 208'e yükseltilecek. Katalogda ayrıca stadın şimdiki haliyle en çok rüzgarı kale arkalarından aldığı belirtilirken, bu projeyle kale arkasından alınan rüzgarın etkisinin minimize edilerek, oyuna etkisi azaltılacak. Yenilenen statta ayrıca 191 adet loca yer alacak ve 20 bin metrekareden fazla ağırlama alanı bulunacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
kısaca gene birileri daha da zengin edilecek....
@eyurtlak önceden de böyle değil miydi?
tamamen üstünü kapatın..faal duruma alın bu atıl stadı..
@onlyman42 içine biraz adabı mahşerep ile estetik üfleseydik normale döner miydin...
Geçen gün ügürükçü bir sayın bakanımız,çil çil dinar ın verdiği deve yutup tok olmuş bir güvende;eskimiş stad,çok üfürüyor ve milli maçlara küçük stadlar,rakibi daha çok boğar demişti:-))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler