YURTHABER

Otoyolda Nefes Kesen Operasyonda 1 Ton Esrar Ele Geçi

Fatih KARAÇALI/ADANA, Güneydoğu'dan yakıt almak için Mersin'deki rafineriye giden bir tankerde yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı bilgisini alan Narkotik Şube

Otoyolda Nefes Kesen Operasyonda 1 Ton Esrar Ele Geçi

Fatih KARAÇALI/ADANA, Güneydoğu'dan yakıt almak için Mersin'deki rafineriye giden bir tankerde yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı bilgisini alan Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 33 CVV 90 plakalı TIR'ı otoyolda takibe aldı. İzlendiğini son anda fark eden sürücü 32 yaşındaki Fatih Konat, ekiplerin 'Dur' ihtarı üzerine kaçmaya çalıştı. Otoyolun şehir merkezine giriş noktalarını kapatan ekipler, aracı kovalamaya başladı. Ekiplerden kurtulmak isteyen Konat, aracı bariyer kuran polislerin üzerine sürdü. Yola atılan kapanın üzerinden geçmemek için yoldan çıkan Fatih Konat'ın kullandığı tankerin lastikleri patladı. Kaza yapan tanker otoyolu kapattı, Konak da araçtan inerek kaçmaya başladı.
Fatih Konat, yaya olarak araçların arasında geçip Toros Mahallesi'ne girerek izini kaybettirmek istedi. Ancak bölgeye sevk edilen Asayiş ve Narkotim ekiplerinin takibi sonucu Toros Mahallesi'nde bir apartmanın bodrumunda saklanmaya çalışırken yakalandı.
Otoyolda yaklaşık 10 kilometre kuyruk oluşmasına neden olan tanker de Emniyet Müdürlüğü'nün bahçesine çekildi. Burada yapılan detaylı aramada yakıt depolarında yaklaşık 1 ton esrar bulundu. Gözaltına alınan Fatih Konat'ın sorgusu sürüyor.

Otoyolda Nefes Kesen Operasyonda 1 Ton Esrar Ele GeçiOtoyolda Nefes Kesen Operasyonda 1 Ton Esrar Ele GeçiOtoyolda Nefes Kesen Operasyonda 1 Ton Esrar Ele Geçi