YURTHABER

TIR'ın tavanından sigara yağdı

Erzincan polisinin yaptığı yol kontrolü sırasında durdurulan bir TIR'ın tavanında yapılan aramalarda özel bölme içerisinde onlarca kutu kaçak sigara ele geçirildi.

TIR'ın tavanından sigara yağdı

ERZİNCAN (İHA) - Bir ihbarı değerlendiren Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri, Erzincan-Erzurum Karayolu üzerinde sabah saat 06.30 sıralarında bir TIR'ı durdurdu. İlk bakışta boş olduğu görülen TIR'da yapılan incelemede TIR'ın dorsesinin normalden yüksek olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine yapılan detaylı aramada, dorsenin tavanında oluşturulan özel bölmede karton kutular içerisinde yaklaşık 72 bin paket kaçak sigara olduğu tespit edildi.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü önüne getirilen TIR'da incelemelerde bulunan Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel, polislerin çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. Çevrede biriken vatandaşların şaşkın bakışları altında zulası açılan TIR'ın tavanında çeşitli markalarda çok sayıda kaçak sigara kutusu indirildi. Dorsenin üst bölümüne yapılan bir fermuar ve kapak yardımı ile kutulara ulaşan polisler, daha sonra kutuları bulunduğu yerden indirdi.

Piyasa değeri 70 bin TL civarında olan kaçak sigaralara imha edilmek üzere el konulurken, Erzincan Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel, polisin vatandaşın huzur ve güvenliği için 24 saat görev başında olduğunu belirterek; "Erzincan Emniyet Müdürlüğü olarak başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi. Polisin mücadelesine karşı sigara tacirleri de yeni yöntemlere başvuruyorlar. Alın teri ile para kazanmak yerine kısa yoldan zengin olmak istiyorlar" dedi.