YURTHABER

Tunceli'de hain tuzak: 4 yaralı

Tunceli'de yol kesip korucu kaçıran teröristler, bölgeye giden güvenlik güçlerine bombalı tuzak kurdu, 4 asker yaralandı.

Tunceli'de hain tuzak: 4 yaralı

Tunceli'de’de yol kesip köy korucusu kaçıran teröristler, olayın ardından bölgeye giden güvenlik güçlerine bombalı tuzak kurdu. Meydana gelen patlamada 4 asker ağır yaralandı. Teröristlerin, çığ tünelinde 2 akaryakıt tankerini de ateşe verip, yolu kapatırken, bazı araçlara de eylem yapmak üzere el koyduğu bildirildi. Tunceli emniyeti, olası eylemlere karşı bütün birimleri uyarıp, alarma geçti.

Tunceli’de, PKK’lı teröristler Pülümür bağlantılı Erzincan karayolunu 45’in kilometresinde barikatlarla kesti. Teröristler yoldan geçen araçlardakilere kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yaptı. Teröristler, iki akaryakıt tankerini de bölgede bulunan bir çığ tüneli içine götürürüp, ateşe vererek yaktı. Tankerlerdeki yangının uzun süre devam ettiği ve tünele büyük zarar verdiği öğrenildi.

Yol kesen PKK’lılar, daha sonra Pülümür İlçesi’nde geçici köy korucusu olduğu belirtilen İsmail Gürbüz’ü yanlarına alarak dağlık alana kaçtı. Korucuların kaçırılmasının ardından operasyon için bölgeye giden güvenlik güçlerine bombalı tuzak kuruldu. PKK'lıların önceden yola döşediği bomba, askerlerin geçişi sırasında infilak ettirildi, patlamada, 4 asker yaralandı. Yaralanan askerler, ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra helikopterle Elazığ’a sevk edildi.

Takviye kuvvetlerin sevk edildiği bölgede geniş çaplı operasyonların devam ettiği belirtildi.

PKK’LILAR BAZI ARAÇLARA DA EL KOYDU Yol kesen terörist grubunun, eylem yapmak için bazı otomobillere el koyduğu ortaya çıktı. Tunceli emniyet müdürlüğünde bütün birimler telsiz anonsu ile uyarılarak, PKK’lılar tarafından kaçırılan araçlar üzerinde hassasiyetle durulması, olası eylemlere karşı önlem alınması istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
Vay anasını bea. Daha dün birkaç çapulcudan ibaret PKK teröristleri doğuda Kürdistan devleti kurdular .Bizim başbakan hala Filstinle Somaliyle uğraşıyor. Vatan elden gidiyor, bazı goygoycular da çıkmış Türkleri kışkırtmak için oyundur diyor. Peki bre vicdansızlar sizin Allahınız kitabınız yok mu?Ölen insan evladı değilmi? Yazıklar olsun ya... Hala partizancılık yapanlara yazıklar olsun.
bu şerefsizlerin sonu geldi bunu kendileride biliyorlar ama kendilerini güçlü göstermek için bu tür saçma şeyler yapmaya çalışıyorlar bir kaç zaman sonra tıkanacaklar aptallar farkında değiller ALLAH yinede bin türlü belalarını versinnnn
yha terör iyice azdı ama sen bunların sonu qeldi diyosun? kafanmı qüzel senin arkadaşım? akp terörün sonu qeldi dedi,sen de o zihniyetten olduqun için inandın deqilmi? akıl fikir versim allahım...baska bısey demıyorumm...adama bak yha terörün sonu qeldi diyo:D
başka imralıdaki terörist başı iti ve diğer teröristlere acilen idam çıkarılsın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler