SPOR

Yeniçağaspor teknik direktörü Enver Aydın Akbaş ve futbolcularına feci dayak!

Yeniçağaspor'un teknik direktörü Enver Aydın Akbaş, Çubukspor seyircisi ve yöneticileri tarafından kendisinin ve oyuncularının feci şekilde dövüldüğünü iddia etti. Çubukspor maçının ardından soyunma odasında çektiği videoda oyuncuların ve kendisinin darp edildiğini iddia eden teknik direktör Enver Aydın Akbaş, 'Bu bizim Türk futbolunun hali' diyerek, maçın hakemine de tepki gösterdi.

Bölgesel Amatör Lig 6´ncı Grup´ta mücadele eden Bolu´nun Yeniçağa ilçesinin takımı Yeniçağaspor, ligin 22´nci haftasında deplasmanda Çubukspor ile karşılaştı. Maçı Çubukspor 2-0 kazandı. Maçın ardından Yeniçağaspor teknik direktörü Enver Aydın Akbaş soyunma odasında çektiği video ile, karşılaşmanın orta hakemi Selahattin Günaydın´a, Çubukspor yöneticilerine, teknik heyetine ve oyuncularına tepki gösterdi. Akbaş, oyuncularının ve kendisinin darp edildiğini söyledi.

Karşılaşma sırasında yedek kulübesine kendisine ve oyuncularına sert cisimlerin atıldığını ifade eden Akbaş çektiği videoda şöyle dedi:

“Biz bugün buraya Ankara'ya Çubukspor ile maç yapmaya geldik. Gayet iyi duygularla maç yapmaya geldik. Ama bizi burada dövdüler. Resmen seyircisi, yöneticisi komple bizi dövdüler. Sahaya seyirci taş atıyor. Dudağım kanıyor, hakem maçı devam ettiriyor. Taş hakemin elinde olmasına rağmen. Bu bizim Türk futbolunun hali. Stoper oyuncum Murat Akman başına darbe aldı. Bunu Çubukspor yöneticisi yaptı. Çubukspor´un 40 numaralı oyuncusu ismi Bilal Gündoğdu. Bu arkadaşı transfer edecek başka takımlar kim olursa olsun, onun kadar ahlaksız onun kadar terbiyesiz ne olursa olsun karşı takımın antrenörü olan bana gelip hareket çekmesi ne kadar etik. Hakem bu arkadaşa sarı kart gösteriyor, oyundan atmıyor. Biz adabımızla, şerefimizle burada ligde kalmaya geldik. Adam gibi top oynadık, adam gibi sahadan çıktık.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Çubuk spor en az 5 yıl spordan men edilmeli ve mahalli ligden başlamalı.
Sadece futbolda mı ? çirkeflik edepsizlik dizboyu memlekette ...
Bu olaylar gerçekten de olduysa, vay haline federasyonun da, yazıklar olsun Çubukspor'a da, yönetimine de, futbolcusuna da, teknik heyetine de, o maçı yöneten hakeme deee, eğer federasyon gerçekten de federasyon ise Çubukspor'un tüm futbol hayatını, aynı şekilde bahsedilen futbolcunun da futbol hayatını, yöneticisini, teknik heyetini, hepsini futboldan tamamen men etmeli, bir daha asla futbol ile ilişikleri kalmamalı..
DIKKAT peki size bi soru neden 40 kisilik takim kadrosunda neden 1 kisi dayak yedi stat da 5000 kisi varken.cunku bir tek bu it topcu bozmasi s i k ini trubunlere sallladi. yaptigi hareket stat ve polis kamaralarinda var.bunla kurtulduguna dua etsin
5000 kisilik stad da 40 kisi deplasmana gelmissiniz acaba neden tek dayak yiyen sensin. bidaha da trubinlere orani burani gostermezsin
Sporun içinde ne zaman yenmek yada yenilmek olduğunu öğrenir ülke halkı, o zaman bir yerlere gelebiliriz. Yorumları okuyorum da insanlar ne kadar kin ve nefret dolu. Bırak pişman olmayı kurtulduğuna dua etsin diyenler var. Yapmayın arkadaşlar, yanlışa yanlışla karşılık vermek, bir insana vurmak insanlığa sığmaz. İnanın haklı yada haksız aramıyorum, anladığım kadarıyla ortada iki taraflı bir yanlış var. Ama bir insanı dövmek çözüm değil.
Diğer Haberler