YURTHABER

Yeşilyurt Belediyesinden Almanya'ya gönderilen 43 kişinin dönmediği iddialarına ilişkin açıklama:

"Söz konusu geziye katılan şahısların yurda dönüşüyle ilgili idari soruşturma sürmektedir"

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmediği iddialarına ilişkin idari soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın-yayın organları ve sosyal medya mecralarında belediyeyle ilgili paylaşılan iddialar hakkında açıklama yapma zorunluluğunun oluştuğu belirtildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

"4 Şubat 2020 tarihinde Belediye Meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi partilerin (AK Parti, MHP, CHP) meclis üyelerinin oy birliği ile aldıkları karar doğrultusunda Almanya'nın Hannover kentine çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek konusunda örnek çalışmaların incelenmesi için gezi düzenlenmiştir. Söz konusu geziye katılan şahısların yurda dönüşü ile ilgili idari soruşturma sürmektedir."

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön