YURTHABER

Ankaralılar Ramazan’ın Ruhunu Hamamönü’nde Yaşıyor

Ramazan’ın başlamasıyla birlikte on binleri ağırlayan, coşkusuna tüm Ankaralıları ortak eden Hamamönü, iftar öncesi ve...

Ankaralılar Ramazan’ın Ruhunu Hamamönü’nde Yaşıyor

Ramazan’ın başlamasıyla birlikte on binleri ağırlayan, coşkusuna tüm Ankaralıları ortak eden Hamamönü, iftar öncesi ve sonrasında farklı etkinliklerin adresi olmaya devam ediyor. Orucunu Hamamönü’nde açma ayrıcalığını yaşayanlar, buradan büyük bir memnuniyetle ayrılıyor.

Altındağ Belediyesi tarafından geleneksel bir Ankara güzelliği haline getirilen Hamamönü, Ramazan’ın ilk günlerinden itibaren Ankaralılar tarafından büyük ilgi gördü. Gecenin geç saatlerine kadar süren etkinlikleri takip eden Ankaralılar, alışveriş ve eğlencenin coşkuya dönüştüğü sokakları ve mekanları hınca hınç doldururken restoranları da boş bırakmadı. İftar saatinde Hamamönü’ndeki restoranlar doldu taştı.

İftar yapmak ve keyifli vakit geçirmek için gelen Seyhan Ulaşan, Hamamönü’nün farklı havasında kendini tatil beldesinde gibi hissettiğini söyleyerek, “Hamamönü’nün gerçekten çok farklı bir havası var. Çok keyifli vakit geçiriyoruz” dedi.

İlk kez Hamamönü’ne geldiğini söyleyen Tülin Demiray ise, “Ankara’da böyle bir yerin olması gerçekten büyük şans. Bu kadarını beklemiyordum. Ankara’da burası gibi nefes alacak mekanların olması çok güzel” ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler