YURTHABER

Ardahan'da kış için tüm tedbirler alındı

Vali Mustafa Masatlı: - "Kara sınır kapılarımızdan ülkemize giriş çıkış yapacak sürücüler için bu kış önemli ve özel tedbirler aldık"

Ardahan'da kış için tüm tedbirler alındı

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, kara sınır kapılarından Türkiye'ye giriş çıkış yapacak sürücüler için bu kış önemli ve özel tedbirler aldıklarını söyledi.

Masatlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'ın kışın etkili geçtiği illerden biri olduğunu, bu nedenle kış mevsiminin kendileri için farklı önem arzettiğini belirtti.

Bölgede kışın kendisini göstermeye başladığına, özellikle hafta sonu itibarıyla yoğun kar yağışı beklediklerine dikkati çeken Masatlı, kış öncesi Özel İdare, Karayolları ve AFAD ekipleriyle iki kez değerlendirme toplantısı düzenlediklerini ve bütün tedbirleri gözden geçirdiklerini aktardı.

Masatlı, Ardahan'ın sınır kenti olması dolayısıyla uluslararası yolları bulunduğunu ifade ederek, söz konusu yol güzergahlarındaki Ardahan-Posof ve Çıldır-Mozaret geçişlerinde kurallara uymayan sürücülere izin verilmeyeceğini kaydetti.

Bu kış Türkgözü ve Aktaş Sınır kapılarını kullanacak sürücüler için gerekli hassasiyetin gösterileceğinin altını çizen Masatlı, şunları söyledi:

"İki ülkeye komşu olmamızdan dolayı böyle bir farklılığımız var. Kara sınır kapılarımızdan ülkemize giriş çıkış yapacak sürücüler için önemli ve özel tedbirler aldık. Gerekli hassasiyeti göstermeyen ve tedbirini almamış araçlara izin verilmeyecek. Kimsenin mağdur olmaması için hassas davranacağız. Bir tırın kayması, ulaşımın aksaması veya birçok sürücünün mağdur olması demektir. Dolayısıyla bunların yaşanmaması için herkesin kurallara uymasını isteyeceğiz."

Masatlı, kışın önceliklerinin acil durumlar ve okul servisleri olacağını vurgulayarak, karla mücadele ekiplerini yoğun bir mesainin beklediğini, kendilerine şimdiden başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın