YURTHABER

Başkan Kibar: “Tasarruf ederek büyüyoruz”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar uyguladıkları tasarruf tedbirleri sayesinde doğal gazda yüzde 35’in üzerinde tasarruf sağlayacaklarını belirtti.Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar belediyeye ait bir çok işletmede hayata geçirdikleri tasarruf tedbirlerini sosyal tesislerde de uygulamaya koyduklarını açıkladı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar uyguladıkları tasarruf tedbirleri sayesinde doğal gazda yüzde 35’in üzerinde tasarruf sağlayacaklarını belirtti.
Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar belediyeye ait bir çok işletmede hayata geçirdikleri tasarruf tedbirlerini sosyal tesislerde de uygulamaya koyduklarını açıkladı. Kibar, “Enerji tasarrufu konusunda sürdürülen çalışmaların ve politikaların etkin şekilde topluma yansıması için yapılan yeniliklerin doğru ve yerinde olması gerekiyor. Doğal enerji kaynakları bu düzlemde en büyük önemi taşıyan alan olarak karşımıza çıkıyor. Üreterek hem hizmet ediyor hem de tasarruf sağlıyoruz. Bu bizler için çok özel ve önemli bir anlayış. Vatandaşlarımıza hizmeti önceleyen çalışmalarımıza her geçen gün yeni birisini ekliyoruz. Tesisimizde doğal gaz kullanımına kavuşturarak ciddi bir tasarruf sağlamış olduk. LNG dediğimiz sıvılaştırılmış doğal gaz kullanılıyorduk, doğal gaz bağlanmasından sonra bu doğal gaz faturamızı 25 bin TL ye düşürmeyi planlıyoruz. Yüzde 35’in üzerinde bir tasarruf sağlayacağız sistem kendisini 2-3 yılda amorti etmiş olacak. Senelik ödediğimiz 500 bin TL’ye yakın doğal gaz giderimizi 300 bin TL civarına çekmeyi hedefliyoruz. Buradan saylayacak olduğumuz tasarrufun hizmete dönüşmesini de ayrıca planlıyoruz ve onu da hayata geçireceğiz” dedi.

Barbaros Caddesi’ndeki yol yapım çalışması
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın yapılması için ısrarla üzerinde durduğu Barbaros Caddesi’ndeki yol yapım çalışmaları Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar yapılan yol çalışması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sakarya Ortaokulu yanından TOKİ’ye kadar giden yani Sümer Sokak’tan Çamlıca Sokağa kadar uzanan yolda geçen yıl kasım ayının sonu itibarıyla yağmur suyu çalışmalarının yapıldığı 20 Şubat tarihi itibarıyla da kazı dolgu çalışmalarına start verildiğini belirterek, “Bu yolda aşırı yağmurlarda vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşıyordu. Biz göreve geldikten sonra bu yolun yapılması konusunda Büyükşehir Belediyemizle konuyu masaya yatırdık. Hemen harekete geçtik ancak, malum hava şartlarının çok uygun olmaması ve o bölgedeki diğer kurumların yaptığı altyapı çalışmalarının bitmesini bekledik. Elbette bu süreci biraz uzattı. Hemşerilerimin gösterdiği sabır ve anlayıştan dolayı her birine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir ayda tamamlanması hedefleniyor
Bu yolda kazı dolgu çalışmaları tamamlandıktan sonra alt temel malzeme serimi yapılacağını ifade eden Başkan Kibar, “Bu çalışmaların 15 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Hemen sonrasında ise PMT temel ve sıcak asfalt serimi çalışmaları başlayacak. Yani hava şartları da göz önünde bulundurularak bir ayda bu yolun tamamlanmasını bekliyoruz. Sıcak asfalt imalatı tamamlandıktan sonra da baskı betonlu kaldırım çalışması başlayacak” şeklinde konuştu.