YURTHABER

Batı'dan Yardım Için Gelen Iş Adamları 'Kardeşlik Çadırı'nda Gönül Birliği Kurdu

Bayramda Güneydoğu illerine gelen iş adamları binlerce yoksulun kapısını çaldı. Getirdikleri hediyeleri ve kurban etlerini...

Batı'dan Yardım Için Gelen Iş Adamları 'Kardeşlik Çadırı'nda Gönül Birliği Kurdu

Bayramda Güneydoğu illerine gelen iş adamları binlerce yoksulun kapısını çaldı. Getirdikleri hediyeleri ve kurban etlerini dağıtan iş adamları, evlerde oturup yoksullarla dertleşti, gönül birliği kurdu. Kızıltepe'de, 'Kardeşlik Çadırı' adı verilen çadırda, köylüler ve yardım amacıyla bölgeye gelen iş adamları bir araya geldi.

Kızıltepeli köylüler, akşam yemeği için Aşağı Hatunlu köyünde misafirleri ağırlayabilmek için çadır kurdu. Misafirler için özel günlerde sade kuzu etinden yapılan bölgeye özgü Hamis yemeği yapıldı. Yemekten sonra iş adamlarına yine bölgeye özgü Mırra kahvesi ikram edildi. Bir araya gelen iş adamaları ve Kızıltepeliler birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ev sahipliği yapan Kanco Aydın, iş adamlarının bayramda kendi memleketlerini bırakıp ziyaretlerine gelmelerinin büyük bir fedakârlık olduğunu söyledi. Kardeşliklerinden dolayı gurur duyduklarını ifade eden Aydın, ”Kendi çoluk çocuklarını bıraktılar. Biz onların gelmesini her zaman bekliyoruz. Ve geldikleri zaman onlarla gurur duyuyoruz. Hepimiz kardeşiz. Bunlar kardeşlik görevlerini yapıyorlar. İnşallah aynı şekilde biz de gidip bu kardeşlerimizi ziyaret edeceğiz. Onların evine gittiğimiz zaman da onlarla gurur duyacağız ve memnun olacağız. Biz kardeşlerimizi çok seviyoruz. Allah onları sevsin.” ifadelerini kullandı.

Rodi Mood Tekstil sahiplerinden iş adamı Fettah Kazancı da kendilerine gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dille getirdi. Kazancı, "Buradaki insanların misafirperverliği eklenince yemekleri daha da güzel oluyor. Çünkü bu insanların güzelliğinin tadı var bunun içerisinde.” dedi.