YURTHABER

Bayram Hacı kaplıcası şifa dağıtıyor

Nevşehir il sınırında bulunan Bayram Hacı kaplıcası yaz sezonuna başladı.

Bayram Hacı kaplıcası şifa dağıtıyor

Nevşehir’e yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Kayseri ilinin Kocasinan ilçesine bağlı Bayramhacı köyünde bulunan kaplıca kan dolaşımı solunum yolları, bronşit mide ve karaciğer hastalıkları bağırsak ve ince bağırsak rahatsızlıkları, idrar yolları, bağsur ve kadın hastalıklarına kadar şifa arayanların uğrak mekanları arasında yer alıyor. Nevşehir başta olmak üzere Kayseri, Kırşehir ve Yozgat gibi çevre şehirlerden de çok sayıda ziyaretçisi bulunan kaplıca 1950 yılından beri şifa dağıtmaya devam ediyor.

Kaplıcada yarı olimpik açık yüzme havuzu kapalı yüzme havuzu ve özel aile kabinlerinin yanı sıra bayanlara özel yüzme havuzu ve hamamda bulunuyor. Ziyaretçilerin havuz ve hamamları günü birlikte kullanma imkanları bulduğu kaplıcada baraj manzaralı haftalık odalar mevcut bulunuyor.

Bayram Hacı Kaplıcası’nın 20 yıldır işletmeciliğini yapan Ramazan Bulut kaplıcalarda aileyle birlikte hoşça vakit geçirebileceklerini belirterek; “Burada konaklamak isteyen vatandaşlarımız için 3 kişilik özel odalarımızda mevcut.3 kişilik odaların günlük fiyatı 40 lira. Vatandaşlarımız isterlerse 7.5 lira ödeyerek tesisimizi günü birlikte kullanabilirler. Tüm vatandaşlarımızı kaplıcamıza bekliyoruz” dedi.