YURTHABER

Büyük Karapınar Platformu kuruldu

Konya’nın Karapınar ilçesinde Büyük Karapınar Platformu(BÜKAP) kuruldu. Karapınar'ın sorunlarını dile getirerek o sorunlara çözüm önerileri...

Büyük Karapınar Platformu kuruldu

Konya’nın Karapınar ilçesinde Büyük Karapınar Platformu(BÜKAP) kuruldu. Karapınar'ın sorunlarını dile getirerek o sorunlara çözüm önerileri sunacak olan BÜKAP, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Eğitimden sağlığa, şehirleşmeden ekonomiye, sanayiden tarıma, sosyal yaşamdan hayvancılığa birçok alanda toplantılar gerçekleştirip aylık bildiriler hazırlayacak olan platform, Karapınar’ın ve Karapınarlının ortak sorunlarını dile getirip çözümler konusunda fikir belirtecek. BÜKAP Başkanı Nazım Sezer, "Memleketimize hayırlı ve uğurlu olsun. Gerçekten çok sağlam ve çok renkli bir ekiple hayırlı bir oluşum gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Bu platform Karapınar için bence bir milat niteliği taşımakta. Karapınar’ın sorunlarını hem içeride hem de dışarıda gür bir sesle dillendirecek böyle tarafsız bir mekanizmaya ihtiyaç vardı." diye konuştu.

Büyük Karapınar Platformu Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu: Nazım Sezer Yönetim Kurulu Başkanı, Nadi Tartan Başkan Yardımcısı, Faruk Sonkaya Başkan Yardımcısı, Zeki Kazım Arslan Genel Sekreter
Mustafa Akkaya Sayman, Durmuş Üner Yönetim Kurulu Üyesi, Metin Kalkan Yönetim Kurulu Üyesi, Mehmet Koçak Yönetim Kurulu Üyesi, İsmet Kurtay Yönetim Kurulu Üyesi, Namık Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi, Selçuk Çeliktürker Yönetim Kurulu Üyesi ve Cihanbir Sezer Yönetim Kurulu Üyesi.