YURTHABER

Çayıralan Yüksek Okul Temeli Atmaya Hazırlanıyor

Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde Cumartesi günü yüksek okul temeli atılacak.

Çayıralan Yüksek Okul Temeli Atmaya Hazırlanıyor

Yozgat'ın Çayıralan ilçesinde Cumartesi günü yüksek okul temeli atılacak.

Çayıralan İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, ilçelerine Bozok Üniversitesi'ne bağlı olarak bir yüksek okul yapılacağını belirtti ve "İlçemize yapılacak olan yüksek okulun temelini 12 Mayıs Cumartesi günü Başbakan Yardımcımızı Bekir Bozdağ, Valimiz Necati Şentürk ve milletvekillerimizin katılımı ile atacağız. Şu anda temel atma töreni için Yüksek Okul Yaptırma Derneği Başkanımız Süleyman Kandemir ile birlikte davetiyelerimizi dağıtıyoruz. Tüm halkımızı yüksek okulumuzun temel atma törenine davet ediyorum." dedi.

Çayıralan MYO Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Süleyman Kandemir, Çayıralan ilçesinin uzun süredir özlemini yaşadığı yüksek okula kavuşacağını belirterek, "12 Mayıs Cumartesi günü yüksek okulumuzun temelini atacağız. Yüksek okulumuz 20 bin metrekare arsa üzerine 3 bin 250 metrekare kapalı alanı bulunan 3 katlı bir bina şeklinde yapılacak. Bu ana binanın yapımını işadamımız Hüseyin Eryılmaz üstlendi. Yüksek okulun diğer sosyal alanlarını yaptırmayı ise yine hayırseverlerimizin desteği ile derneğimiz yaptıracak. Derneğimiz, özellikle öğrencilerin barınacağı yurt, lojmanlarını, spor tesislerini ve laboratuarını yaptıracak. Yüksek okulumuzun 2 yılda tamamlanması planlandı anacak biz bunu daha kısa sürede tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz. Katkılarından dolayı işadamlarımız Hüseyin Eryılmaz ve derneğimize büyük katkı sağlayan Hayri Yıldız ve diğer tüm hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyor, tüm halkımızı temel atma törenine davet ediyorum." diye konuştu.

Çayıralan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir ve Çayıralan Yüksek Okul Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Süleyman Kandemir, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer'i makamında ziyaret ederek, yüksek okulun temal atma törenine davet etti. Çayıralan ilçesine yapılacak olan yüksek okulun hayırlı olması dileklerinde bulunan ve davetletinden dolayı Kaymakam Hatice Bayar Özdemir ve Dernek Başkanı Kandemir'e teşekkür eden Belediye Başkanı Yusuf Başer, temel atma törenine katılacağını belirterek, "Yozgat Bozok Üniversitesi'nin hızlı bir geleşim içerisinde olduğunu belirterek, ilçelere de yayılması bunun bir göstergesidir. Eğitim çok önemildir, özellikle yüksek öğretim, bulunduğu bölgeye sosyal, kültürel ve ekonomik yönden büyük katkı sağlayacaktır. Çayıralan ilçemize temeli atılacak olan yüksek okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.