YURTHABER

CHP Alaplı'da 1974'lü yılları anımsattı

Cumhuriyet halk partisi 1974'lü yıllardan buyana ilk defa böylesine heyecanlı bir seçim bürosu açılışı yaptı.

CHP Alaplı'da 1974'lü yılları anımsattı

CHP Alaplı seçim bürosu düzenlenen törenle açıldı. Törene, CHP İl Başkanı Tümer Peker, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Alaplı İlçe Başkanı Nuri Tekin, milletvekili adayları, belde başkanları ve 22. dönem milletvekili Harun Akın ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan CHP Alaplı İlçe Başkanı Nuri Tekin, “Tarihin akışını değiştirecek bir seçime gidiyoruz. CHP yeni bir kadro, yeni bir vizyon ve projeleriyle 12 Haziran Genel Seçimlerine hazırdır. Bu seçim sadece Cumhuriyet Tarihini etkileyecek bir seçim olacaktır. 9 senelik AK Parti iktidarında ne gördünüz. Alaplı Devlet Hastanesi 50 yataktan 25 yatağa indi. Özelleştirmeler yapıldı. Alaplı’da da İşsizlik çoğaldı. Yandaşları zenginleşiyor, halk fakirleşiyor. Herkes emeğin karşılığını alsın”dedi.

CHP Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker de, “Sayın Köksal Toptan, 77’den bu yana parlamentoda kendisi Zonguldak-Bartın sonra tekrar… Başladı yine Zonguldak 2002 yılında, 2007 yılında ve 2011 yılında genel seçimler öncesi yaptığı konuşmalara… Tek yaptığı konuşma Filyos Vadisi Projesi, Zonguldak artık bunu tanıyor. TTK yı kapatmak istiyorlar” şeklinde konuştu.