YURTHABER

Çin usulü yapay kızlık zarı kanı

Antalya'da Çin'de üretilen ve Türkiye'ye sokulmak istenen, ambalajlar içinde 45 'yapay kızlık zarı kanı'na el koydu.

Çin usulü yapay kızlık zarı kanı

Antalya Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Çin'de üretilen ve gümrük vergisi ödenmeden Türkiye'ye sokulmak istenen, ambalajlar içinde 45 'yapay kızlık zarı kanı'na el koydu. Türkiye'de çok az bilinen yapay kızlık zarı kanının, özellikle Arap ülkelerinde rağbet gördüğü belirtildi.

Son yıllarda dünyada internetin yaygınlaşması ile birlikte artan 'Drop Shipping' (stoksuz e-ticaret), vurguncuların yeni alanı oldu. Bu yolla haksız kazanç elde etmek isteyenler, Yurtdışından kargoya verilen ve değeri 150 Euro'yu geçmeyen mallara uygulanan gümrük muafiyetinden yararlanarak, değerini 150 Euro'dan düşük gösterdikleri çeşitli ürünleri sahte belgelerle yurda sokuyor. İnternet siteleri üzerinden yapılan satışlarda birçok ürünün 150 Euro'nun altında fiyat etiketi ile Türkiye'ye sokulduğunu tespit eden Antalya Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri peşpeşe operasyonlar düzenledi.

Geçen hafta içerisinde, bu yöntemle yurda sokulmak istenen 2 milyon 681 bin 625 lira değerindeki 3 bin 290 fotoğraf makinesi ile bin 305 fotoğraf makinesi aksesuarına el koyan Gümrük Muhafaza ekipleri, son olarak Çin'de üretilen ve yine bu yöntemle getirilen ambalajlar içinde 45 'yapay kızlık zarı kanı' ele geçirdi.

Çinden getirilen kızlık zarı | video.mynet.com

TANESİ BİN- 4 BİN DOLAR ARASINDA İnternet ortamında tanesi bin- 4 bin dolar arasında fiyata alıcı bulduğu belirtilen yapay kızlık zarı kanlarını, 'hediyelik eşya' bildirimi ile 20'şer dolar değerinde gösterip Türkiye'ye sokmak isteyen H.T.'nin kolileri, Gümrük Muhafaza ekiplerini şüphelendirdi. Kolileri inceleyen ekipler, gümrük vergisi vermemek için değeri 150 Euro'nun altında gösterilen toplam 45 yapay kızlık zarı kanına el koydu. Gümrük ekiplerince 'gümrük ihlali' suçlamasıyla sorgulanan H.T., ifadesinin ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. El konulan maddeler ise incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Analiz raporuna göre insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir bulguya rastlanırsa, dosya kapsamının genişletilip H.T.'nin gözaltına alınması gündeme gelebilecek.

EKİPLER, NE OLDUĞUNU İNTERNETTEN ÖĞRENDİ Gümrük mevzuatının 45'inci maddesine göre, posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen eşyanın, gönderim başına 150 Euro'yu geçmemesi halinde gümrük vergisinden muaf olduğunu belirten Gümrük Muhafaza Müdürlüğü yetkilileri, kargoya şüphe üzerine el koyduklarını, içinden çıkan malzemenin ne işe yaradığını da uzun süre çözemediklerini söyledi. Ekipler, ilk kez karşılaştıkları ürünün 'yapay kızlık zarı' olduğunu ise internet üzerinden ayrıntılı bir araştırma yaptıktan sonra öğrendiklerini belirtti.

İLK ÖNCE KADIN ARKADAŞLARI İÇİN GETİRMİŞ Antalya'nın bir ilçesinde hediyelik eşya işiyle uğraşan H.T. Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerine verdiği ifadede, yaklaşık 3- 4 yıl önce 3 kadın arkadaşının ihtiyacını karşılamak için internet üzerinden araştırma yaptığını söyledi. İlk kez bu kadın arkadaşları için getirdiği yapay kızlık zarı kanını, talep üzerine zaman zaman getirmeye başladığını itiraf eden H.T., ürünün Türkiye'de çok az bilindiğini, genelde Arap ülkelerinde talep gördüğünü söyledi.

İTHALATI YOK Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, şu anda bu ürünün 'ithal edilebilecek ürünler' listesinde tanımlanmadığını belirtti. Yeklililer, resmi ithalat için başvurulması ve ilgili bakanlıklar tarafından izin verilmesi halinde, ithalat sırasında malın değerinin yüzde 20'si oranında gümrük vergisi ödenmesi gerektiği bilgisini verdi.

YAPAY KIZLIK ZARI KANI NEDİR? Özel kutularda biri deneme amaçlı, hava geçirmez jelatinle kaplı 2 paket yapay kızlık zarı kanı bulunuyor. Jelatin açıldıktan sonra yapay kan şeffaf paket içinde vajinaya yerleştiriliyor. Özel bir kimyasal maddeden oluşan şeffaf paket, vücut ısısında 15 dakika içinde tepkimeye geçerek yok oluyor. Paket içindeki özel kimyasaldan oluşan yapay kızlık zarı kanı ise aynı gerçeği gibi akıyor.

DROP SHIPPING TİCARETİ (STOKSUZ E-TİCARET) Tedarikçi herhangibir ürünü uygun fiyata fabrikalardan, spot piyasadan alır ve katalog oluşturup, internette kendisine ait ya da satış konusunda önde gelen sitelere gönderir. Bu kataloğu inceleyen satıcılar ürünleri sergiler. Sergilenen ürünler KDV, ÖTV ve Gümrük vergisi ve benzeri vergiler içermediğinden, Türkiye'ye yasal yollardan gelen ürünlerden daha düşük fiyatlıdır. Alıcı ürünü inceleyerek sipariş verir. Alıcının bilgilerini alan site sahibi bilgileri tedarikçiye iletir. Alıcı ürünün ücretini satıcıya gönderir. Satıcı da tedarikçi firmaya gönderir. Satıcıdan kimlik ve adres bilgilerini alan tedarikçi ürünün ücretinin ödenmesinden sonra ürünü alıcı adına kargoya verir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 242 yorum
yorumlarda erkekler namus kavramından bahsedip durmuşlar evlenene kadar övünerek şu kadar kızla birlikte oldum derlerken evlencekleri zaman kutsal bakire ararlar alın size kutsal B....
öyle haklısınki seni alkışlıyorum evlenirken kızdan bekaret isteyen kendiside bakir kalsın ozaman
haklısın sonuna kadar...
çok güzel bir yorum.erkeklerimiz maalesef birlikte oldukları kadınları şeref madalyası gibi anlatır ama el değmemiş kız alıcaz diye ölürler.bir toplumda ahlak ve din kuralları insana göre işlemeli kadına erkeğe göre değil...
kardeş birlikte oluyorsun birileriyle tabiki ama sonucta kimseninde kızlığına göz koymuyorsun acık olana gidiyorsun çünkü zaten açık
Erkekler ilk kadınlar son olmasını isterler garip bir dürtü veya içgüdü nedersen de bu böyle.
helal yaşa
aynen katılıyorumm.
namuslu kızları sen yoldan çıkmışsın diyen serserilerde var bunu unutmayalım işte sen benim kız arkadaşımsın ben seninle yaşamıyacamda kimle yaşayıcam seni aldatmamımı istiyosun demeler bir sürü hikayeler evlenme vaadleri vs.hep kızlarda suç bulunuyor türk erkeği ellenmemiş kız istiyolarmış oldu türkiyedeki kadın erkek nüfusu belli sen evlenme vaadiyle bi kızı bozuyosun sonrada ben temiz kız istiyorum diyosun oldu gözlerim doldu böyle erkeklere müstahak kullanan kullansın başarılar:))))
bu söylediklerine bakılırsa sendede böyle bir sıkıntı var eger sen kızsan kedinnin ve aillenin namusu ve şerefiyle oynamıyaçaksın eğer sen birinin evlenme vadine kanacak kadar basit bir kızsan söylenecek birşey yok
NAMUS BEYİNDE BİTER ARKADAŞIM GERİSİ BİR DAMLA KAN
merak etmeyin allahın aynası var malum erkeklere hep malum kadınlar düşer namuslu bir erkeğe namussuz kadın düşmez
namus nasıl beyinde biter ugur...ozaman git genel evden al sende bakalım beynin yetcekmi yoksa bitecekmi...
kızların çoğu bunu kendi istediğiiçin herhangı bı kandırılma olmadan yapıyorlar artık hangı devırdeyız deyıp onemsemıyorlar ama evlenme vaadıyle kandırılan kızlar ıcın se suc erkektedır ıste o erkeklerın bakıre kız ıstemeye hakkı yoktur.şöyle bi gerçek var ki bu zamanın kızları hıcde masum degıl neler yapıyorlar neler ayrıca kaıdnların aldatmada erkeklerı solda sıfır bıraktıklarıda bı gercek
bu ülkede o kadar namussuz kız war ki eminım rabet görür. artık kımseye guvenılmıor
sen namuslu evlat yetiştirde örnek olsun cümle aleme
katılıyorm sana kardeş
BU ÜLKEDE FAZLASIYLA DA NAMUZSUZ ERKEK VAR KIZ KUYRUK SALLAMAZSA ERKEK BAKMAZ MANTIGIYLA HAREKT EDİP KIZLARI YOLDAN ÇIKARIN SONRADA BÜTÜN SUÇU KIZLARA ATIN NE ALA MEMLEKET KIZLAR NAMUZSUZSA SİZ NAMUSLU OLUN ADAM OLUN KOLAYA KAÇANA KADAR....
haklısınız size hak veriyorum
Erkekler cok namuslu da sanki... Dinime kufreden musluman olsa!!!
güveni karşısındaki insanın kafasında değil , bacak arasında ararsan, daha çok ararsın!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın