YURTHABER

Çocuklarını göstereceğim dedi, öldürdü

Adana'da Mehmet Köseoğlu, kendisinden ayrı yaşayan ve bir süre önce boşanma davası açan eşi Ezgi Köseoğlu’nu çocuklarını göstereciğim diye çağırdığı evde, tabancayla vurarak öldürdü.

Çocuklarını göstereceğim dedi, öldürdü

Adana'da Mehmet Köseoğlu, kendisinden ayrı yaşayan ve bir süre önce boşanma davası açan eşi Ezgi Köseoğlu’nu çocuklarını göstereciğim diye çağırdığı evde, tabancayla vurarak öldürdü.

Olay, bu gece Şakirpaşa Mahallesi 38017 Sokak’ta meydana geldi. Adana'da oturan Ezgi Köseoğlu, yaklaşık 1 yıl önce kendisine şiddet uygulayan eşi Mehmet Köseoğlu ve biri kız, iki çocuğunu terk ederek Adıyaman'da yaşayan babasının yanına yerleşti, boşanma davası açtı. Uyuşturucu bağımlısı olduğu, bir süre şizofreni tedavisi gördüğü belirtilen Mehmet Köseoğlu, eşi Ezgi’yi arayıp “Çocuklarını göstereceğim" diye Adana’ya çağırdı. Bunun üzerine Ezgi Köseoğlu, dün akşam kente geldi.

İkili, Mehmet Kösoğlu’nun bir akrabasının evinde buluştu. İddiaya göre Ezgi Köseoğlu, eşinin yanında sadece 5 yaşındaki kızı M.'yi görünce 7 yaşındaki oğlu B.'nin nerede olduğunu sordu. Mehmet Köseoğlu, önce "PKK'ya sattım", daha sonra da "Kestim, öldürdüm" diye karşılık verdi.

Çocuklarını göstermek için çağırdı, öldürdü | video.mynet.com

Bunun üzerine aralarında tartışma yaşandı. Ezgi Köseoğlu, kızı M.'yi alıp, ikinci kata çıktı. Peşinden gelen Mehmet Köseoğlu, belindeki tabancayı çekip genç kadını başından ve omzundan vurdu.

Yakınları tarafından çağrılan ambulansla Adana Numune Hastanesi'ne kaldırılan Ezgi Köseoğlu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cinayet şüphelisi Mehmet Köseoğlu, olaydan sonra kaçtı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Mehmet Köseoğlu'nu yakalamak için çalışma başlattı.

HALASI GİTME DEMİŞ Ezgi Köseoğlu'nun halası Feride Kesici, yeğeninin saat 21.30 sıralarından kendisini arayıp, kocasının çocukları vereceğini söylediğini belirterek, "Yeğenim bana kocasının çocukları vermek için çağırdığını söyleyince inanma bu sana bir pusu. Gitme yarın beraber gidelim dedim. Ancak yeğenim gidip kızımı onun elinden kurtarayım dedi. Ben kendisine gitme dedim ama gitmiş. Sonra bize polis tarafından telefon geldi, Mehmet yeğenimi arkasından vurmuş. 3 kurşun kafasına girmiş bir kurşun boynuna girmiş. Hastaneye götürmüşler makine bağlandı ama yaşamadı öldü" dedi.

KAÇARAK EVLENMİŞ Ezgi Köseoğlu'nun annesi Emel Daş ise gözyaşları içinde, "Ciğerimi yaktılar ciğerleri yansın. Kızım 14 yaşında kocasını sevdiği için ona kaçtı. İnsan sevdiğine böyle mi yapar. Niye kendi kafanada sıkmadın. Ciğerimi yaktılar ciğerleri yansın. Kızımı daha önce de dövmüştü, elmacık kemiğini kırmıştı. Bu adamda eroin, esrar herşey var. Kızımı mahfetti. Kızım kurtulmak istiyordu, ama bir türlü kutulamadı. Kurtulmak için boşanma davası açmıştı, ama yine de onun elinden kurtulamadı" diye konuştu.
Ezgi K.'nın cenazesi otopsinin ardından ailesi tarafından alınarak toprağa verilecek.