YURTHABER

Çöpten Üzüm Toplayan Çocuklar Yürekleri Burktu

Çorum’da yaşayan mülteci çocukların çöpten atık üzümleri toplayıp poşetledikten sonra evlerine götürmesi yürekleri burktu.Gülabibey Mahallesi...

Çorum’da yaşayan mülteci çocukların çöpten atık üzümleri toplayıp poşetledikten sonra evlerine götürmesi yürekleri burktu.

Gülabibey Mahallesi Şeyh Eyüp Sokak’ta 2 çocuk bir alışveriş merkezinin yanında bulunan bir çöp konteynerini karıştırdı. Çöpten çıkardıkları üzümleri tek tek seçerek bir poşete koyan çocuklar, gazetecilerin sorduğu sorulara cevap vermekten kaçınırken yaşadıkları çaresizlik yüzlerine yansıdı. Daha sonra alışveriş merkezinden bir kişinin kendilerine aldığı üzümü alan çocuklar evlerinin yolunu tuttu.

Öte yandan Osmancık Caddesi’nde objektiflere küçük bir kız çocuğu takıldı. Küçük kız, çöp konteynerinin içine sarkarak topladığı pet şişeleri bir poşete koydu. Kızın bu halini gören yoldan geçen bir genç önce kız çocuğuna para verdi daha sonra ise çöpteki son pet şişeyi alarak çocuğa verdi. Küçük kız aldığı son şişeyi de poşetine koyduktan sonra oradan ayrıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler