YURTHABER

Çorum'da toprak kayması nedeniyle 3 bina tahliye edildi

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan: - "Bu akşamdan itibaren etkili olacak yağışı da göz önünde tutarak binaları tahliye etmeye karar verdik. Bazı vatandaşlarımız akrabalarına giderken, bazılarını da biz misafirhanemizde ağırlayacağız"

ÇORUM (AA) - Çorum'da toprak kayması nedeniyle 3 bina tedbiren tahliye edildi ve bölgede inceleme başlatıldı.

Akkent Mahallesi'ndeki 3 binanın önünde toprak kayması meydana geldi.

Çorum Belediyesi ile İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce yürütülen incelemede, kayma yaşanan bölgeden numune alındı.

Tedbirli olarak tahliye edilen 3 binada yaşayanlardan bazıları, Çorum Belediyesi Refakatçi Misafirhanesi'ne yerleştirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ'den uzmanların yarın kente gelerek kayma yaşanan bölgede inceleme yapacağını söyledi.

Binaların tedbir amaçlı tahliye edildiğini ifade eden Candan, "Bu akşamdan itibaren etkili olacak yağışı da göz önünde tutarak binaları tahliye etmeye karar verdik. Bazı vatandaşlarımız akrabalarına giderken, bazılarını da biz misafirhanemizde ağırlayacağız." dedi.

İlk incelemede, binaların toprak kaymasından etkilenmediğinin tespit edildiğini dile getiren Candan, çıkacak risk raporuna göre çalışma yürütüleceğini sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön