MAGAZİN

Ünlü isimlerden duygusal Yıldız Kenter paylaşımları: 'Hocaların hocasını kaybettik'

Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Usta oyuncunun vefatı, sanat dünyasında büyük üzüntüyle karşılandı. Yaşamı boyunca çok sayıda ünlü oyuncuya hocalık da yapan Yıldız Kenter'in ardından ünlü isimler duygu dolu mesajlar paylaştı. İşte ünlü isimlerinden Yıldız Kenter paylaşımları.

91 yaşındaki Yıldız Kenter, akciğer rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık iki senedir evinde tedavi görüyordu.

Dün evinde fenalaşmasının ardından özel bir hastaneye kaldırılan Kenter'in tedavisi yoğun bakımda devam ediyordu. Türk Tiyatrosunun 91 yaşındaki usta ismi Yıldız Kenter, hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

'BİZİ ÖKSÜZ BIRAKTI'

Usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu sosyal medya hesabından Yıldız Kenter için duygusal bir paylaşım yaptı. Ali Poyrazoğlu mesajında,

"Yıldız Kenter bizi öksüz bıraktı
Gitti
Ama her oyunda
Öğrencileri ile bir parçası
Sahnelerde olacak

İyi uykular tatlı prenses
Türk Tiyatrosu’nun annesi
The rest is silence..." notunu yazdı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY DA ÜZÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sanatçı Yıldız Kenter'in vefatı dolayısıyla, sosyal medya üzerinden üzüntüsünü paylaştı.

Twitter'da Kenter'in siyah beyaz bir fotoğrafını paylaşan Bakan Ersoy, "Güle güle büyük usta. Ruhun şad olsun. Seni unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

MÜJDAT GEZEN: "HAYATIMDAKİ YERİ ÇOK FARKLIYDI"

Ünlü tiyatrocunun ölüm haberini alan ünlü isimler hastaneye gelmeye başladı. Haberi alan Müjdat Gezen ve Mustafa Alabora hastaneye gelerek aileye başsağlığı diledi.

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Müjdat Gezen, “Böyle zamanlarda konuşulacak sözcükler azdır ve klasiktir, üzgünüz diye. Mustafa Alabora ile benim hayatımdaki yeri çok farklı. Çünkü gencecik bir kızken bizim okulumuza öğretmen olarak Ankara’dan geldi. Aşağı yukarı 58 yıl oldu. 58 yıldır beraberliğimiz sürdü. Çok üzgünüm ya, konuşamıyorum. Bende çok anıları var, benim tiyatronun içinde iki salonu var, bir tanesi Yıldız Kenter Salonu, geçen sene o ben kutlama yaptık evinde. Onun 91’inci yaşını kutladık. Benim üzerimde çok emeği vardır. içim çok buruk, çünkü her hafta telefonla konuşuyordum onunla, iki haftadır konuşamıyordum. Görüşüyorduk biz. Doğum gününde beraberdik. Şuuru yerindeydi, herkesi hatırlıyordu. Onu kaybetmek, Türk Tiyatrosu için değil, bütün dünya için çok önemli bir sanatçıydı. Yabancı dilde oyunlar oynamış sanatçılarımız var ama Yıldız Kenter’in durumu çok farklıydı. Kilyos’taki erkek kardeşinin bulunduğu mezarlığa gömerken çok acı çekeceğiz. Ben Kilyos’ta oturuyordum, beraberdik Yıldız Hocayla. Şimdi onu oraya götürmek çok ağır geliyor” dedi.

Mustafa Alabora ise, “Ben onun tiyatrosunda 4 sene oynadım. Her insan yaşamı boyunca keşke topluma bu kadar faydalı olsa. Nasıl bir oyuncu olduğun söylemek bizim haddimiz değil, dünya çapında bir oyuncuydu. Birçok ödülü var” diye konuştu.

Ünlü isimlerden Yıldız Kenter paylaşımları

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler