Adaçayı Haberleri

Ada çayı yağı yüze sürülür mü? Ada çayı yağı ciltte nasıl kullanılır?

Cilt bakımı insanların dikkatini çeken ve özen gösterdiği önemli bir konu. Bu nedenle doğal cilt bakım ürünleri de son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Ada çayı yağı kendine özgü özellikleri sayesinde cilt bakımının vazgeçilmez bir unsuru oluyor. Ancak bu doğal yağın cilt üzerinde nasıl kullanılması gerektiği ve hangi cilt tipleri için en uygun olduğu hakkında bilgi sahibi olmak en iyi sonuçları elde etmek ve olası yan etkileri önlemek açısından oldukça önemli.

Kadin 28-10-23 19:07

Ada çayı tütsüsü faydaları nelerdir? Ada çayı tütsüsü yakmak ne işe yarar?

Ada çayı tütsüsünün tarihi, antik uygarlıkların dini ritüellerinden günlük yaşamın bir parçasına kadar uzanır. Günümüzde ise bu tütsü, aromaterapi ve meditasyon uygulamalarının vazgeçilmez bir unsuru olarak kabul edilir. Ada çayı tütsüsünün yakılması, odanın havasını temizler ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olur. Ancak sadece hoş bir koku yaymakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli sağlık yararları sunar.

Haber 31-08-23 21:23

Ada çayı yağı faydaları nelerdir, içilir mi? Ada çayı yağı ne işe yarar, bebeklere iyi gelir mi?

Ada çayı yağı yüzyıllardır sağlık ve güzellik alanında kullanılan değerli bir bitkisel yağdır. Ada çayı bitkisinin yapraklarından distilasyon yöntemiyle elde edilen bu öz benzersiz bir aromaya sahip olmasının yanı sıra bir dizi sağlık faydası sunar. Ada çayı yağı içeriğindeki doğal bileşikler ve antioksidanlar sayesinde anti-enflamatuar, antiseptik ve antiviral özelliklere sahiptir. Ayrıca zengin besin içeriğiyle cilt, saç ve genel sağlık için de faydalar sağlayabilir.

Haber 18-07-23 11:26

Hamileler ada çayı içebilir mi, hamileliğin son ayında ada çayı içilir mi? Hamilelikte ada çayı içmek zararlı mı, yan etkileri nelerdir?

Bitki çayları, özellikle pek çok hastalığa şifa oldukları için pek çok kişi tarafından tüketilir. Ada çayı da hem yazın hem de kışın severek içilen bir bitki çayıdır. Hamilelik döneminde olan kadınlar da ada çayı tüketmek isteyebilir ancak bu çayın gebelikte ne gibi etkileri olduğunu merak ederler. Çünkü hamilelikte ada çayı yararlı olduğu kadar zararlı da olabilir. Peki, hamilelikte ada çayı tüketmenin etkileri nelerdir, hamileliğin son ayında ada çayı içilir mi?

Kadin 07-03-23 17:58

Ülkemizde yetişen şifalı bitkiler nelerdir? Türkiye'deki şifalı bitkilerin özellikleri ve faydaları nedir?

Doğada yetişen birçok şifalı bitki bulunuyor. Ülkemizin de birçok yerinde birçok farklı bitki yetiştiriliyor. Bu şifalı bitkiler faydalarından dolayı hem yemeklerde hem de sağlık amaçlı kullanılıyor. Düzenli olarak kullanılan şifalı bitkilerin, vücuttaki dengenin sağlanmasına yardımcı olduğu ve doğal tedavi yöntemi olarak kullanıldığı biliniyor. Bu bitkilerin özelliklerini bilmek, kullanma alanları açısından oldukça önemli. Türkiye'deki şifalı bitkilerin özellikleri ve faydaları nelerdir?

Kadin 07-03-23 17:48

Kötü enerjileri yok eder! Evinize bolluk ve bereket getirmek için adaçayı nasıl yakılır? Adaçayının şaşırtan faydaları

Kapalı ortamlarda zaman zaman ağır enerjiler oluşabiliyor. Bu olumsuz enerjiler o ortamda yaşayan kişilerin ruh halini oldukça etkiliyor. Uzun süredir gergin ve depresif hissediyor evinizde bolluk ve bereketin olmadığını düşünüyorsanız bunun nedeni evin kötü enerjisi olabilir. Evde adaçayı yakmanın tüm kötü enerjiyi alacağı ve çok çeşitli faydalar sağlayacağı belirtiliyor. Peki adaçayı nasıl yakılır?

Kadin 08-12-22 10:33

Enfeksiyonla savaşır, cilt lekelerini yok eder, zararlı toksinler vücuttan atar! Adaçayı faydaları nelerdir?

Adaçayı içeriğindeki fitokimyasallar nedeniyle anti-inflamatuar etki göstermektedir. Geçmişten modern tıbba; adaçayı başta solunum sistemi enfeksiyonları olmak üzere genel sağlık üzerinde olan olumlu etkileri nedeniyle kullanılmaktadır. Adaçayı bunun yanı sıra güçlü bir antioksidan ve antibakteriyeldir.

Haber 08-12-22 10:30

Muğla'da hasat edilen kekik, adaçayı ve harnup ihaleyle satıldı

Muğla'da hasat edilen kekik, adaçayı ve harnup ihaleyle satıldı

Yurthaber 08-08-22 16:43

Geçmeyen kas ağrılarına birebir! Ağrıyı hafifletmek için bu gıdaları tüketin

Bir türlü geçmeyen kas ağrıları için sık sık ağrı kesici kullanmaktan birçok kişi bıkmıştır. Romatizmal ağrılardan migrene, kas ve karın ağrılarına kadar pek çok sıkıntıya iyi gelen 10 gıdadan birçoğu halk arasında iyi bilinmektedir.

Haber 25-07-22 11:12

Baş ve vücut ağrılarını hızlıca gideriyor! İşte adaçayının az bilinen 17 mucizevi faydası

Özellikle soğuk algınlığı ve Covid-19 gibi salgın hastalıkların sürdüğü şu günlerde, baş ve vücut ağrısı yaşayan vatandaşlar ağrılarını gidermek için bitkisel yöntemlere başvurmak istiyor. Baş ve vücut ağrısı, enfeksiyon kaynaklı olabileceği gibi stres ve sinir kaynaklı da olabiliyor. Sevilerek tüketilen adaçayı sinir sistemine iyi geldiği gibi sindirim problemlerine de deva olabiliyor. İşte adaçayının az bilinen 17 mucizevi faydası...

Haber 21-07-22 13:19

Oldukça rahatsız ediyor! Ayak kokusunu önlemek için…

Ayak kokusu kişiyi ve çevresini oldukça rahatsız eden kokular arasında yer alıyor. Ayağı kokan kişiler ayakkabılarını çıkarmaya utanabiliyorlar. Ayak kokularının zor geçtiğini düşünülse de evde yapacağınız etkili çözümler ile çok kısa bir süre içerisinde ayak kokusundan kurtulabilmeniz mümkün.

Haber 06-06-22 16:26

Unutkanlığa ne iyi gelir? Unutkanlığa doğal çözüm adaçayının mucizevi etkisi

Son zamanlarda giderek artan sağlık sorunları arasında yer alan unutkanlığa ne iyi gelir? Evde unutkanlığa iyi gelen doğal tedavi yöntemi arayanlar adaçayı ile karşılaşır. Unutkanlığa olumlu etkisi ile dikkat çeken adaçayının insan vücuduna faydaları saymakla bitmez. Pek çok rahatsızlığın alternatif tedavi yöntemi olan adaçayının tadı da ve kokusu da ayrı ayrı beğenilir. Unutkanlık nasıl geçer, adaçayının unutkanlığa faydaları nelerdir?

Haber 20-05-22 16:48

Bitki çayını hiç düşünmeden şifalı diye tüketiyoruz! Uzmanından ezber bozan açıklama

Kış aylarında grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarından korunmanın doğal yöntemi olan bitki çayları doğru bir şekilde tüketilmediğinde faydadan çok zarar verebiliyor. Prof. Dr. Fulya İlhan, hem doğru bilinen yanlışlara hem de ürünlerin doğru tüketilmemesinin ciddi derecede risk oluşturduğunu belirtti. İlhan, adaçayının fazla tüketildiğinde tansiyon yükselttiğini, bazı bitkilerin zehir düzeyinde olduğunu, kekiğin ise hamilelerde düşük yapabileceğine dikkat çekti.

Haber 11-12-21 13:57

200 bin adet ücretsiz verildi! ABD ve Almanya dahil 5 ülke almak için sıraya girdi

Tekirdağ'daki Ganos Dağı eteklerinde yetiştirilip 7 ülkeye ihraç edilen ada çayı bölge halkına ek gelir sağlıyor.

Finans 26-07-21 09:24

Adaçayı ve ebegümeci çayı nasıl yapılır? Adaçayı ve ebegümeci virüse karşı etkili mi? Saraçoğlu açıkladı

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yaptığı açıklamada koronavirüse karşı vücudu koruyup dayanıklı olmak için sadece vitamin desteği almanın yeterli olmayacağını, aynı zamanda sağlıklı beslenmenin de büyük bir önem taşıdığını açıkladı. Saraçoğlu'nun adaçayı ve ebegümeci çayının faydalarından bahsetmesi sonrası vatandaşlar adaçayı ve ebegümeci çayı nasıl yapılır sorusunun cevabını araştırmaya başladı. İşte adaçayı ve ebegümeci nasıl yapılır, tarifi...

Haber 16-03-21 16:26

Ada Çayının Faydaları Nelerdir?

Bilimsel adı Salvia officinalis olan ada çayı, biberiye ile benzerdir ve genellikle bu ikisine kardeş otlar denilmektedir. Her dem yeşil ve odunsu yapıda olan ada çayı, mavi ya da mor çiçeklere sahip olmasının yanı sıra, boyları 30 ile 70 cm uzunluğa kadar uzanmaktadır ve Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde yetişmektedir.

Yemek 03-04-16 17:23

Sınavdan önce adaçayı için

Strese, sinir sistemine iyi geldiği belirtilen adaçayının sınav öncesinde öğrencilere ve sinirli kişilere önerildiği bildirildi.

Haber 30-11-99 00:00

Ada çayı ile gelen sağlık

Şifalı bitki olarak kullanılan ada çayı, boğaz hastalıkları, bademcik, diş, yutak ve ağız boşluğu iltihaplanmalarında birebir. Kan temizleyici etkiye ve iştah açıcı özelliğe sahip ada çayı, solunum organlarını ve mideyi balgamsı salgılardan da temizliyor.

Haber 30-11-99 00:00