Dokuz Eylül Üniversitesi Haberleri

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TABAN PUANLARI 2023: YKS ile Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları!

YKS 2023 sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Tercih süreci öncesi taban puanları, başarı sıralamaları ve Üniversitelerin kontenjanları internette araştırılıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi'ni hayal eden birçok aday tapan puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları ile ilgili detayları merak ediyor. ÖSYM her sene üniversite sınavının açıklanmasının ardından tercih kılavuzu yayımlıyor. Peki, 2023 İzmir Dokuz Eylül taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları açıklandı mı?

Egitim 21-07-23 08:48

İzmir'de organ bekleyen hasta, karaciğer nakliyle sağlığına kavuştu

İzmir'de karaciğer kanseri tedavisi tamamlanan bir hasta, kadavradan yapılan nakille şifa buldu.

Yurthaber 22-03-23 10:28

İzmir'de deprem çalıştayı düzenlendi

İzmir'de 30 Ekim 2020’de, 117 kişinin hayatının kaybettiği 6,6 büyüklüğündeki depremin 2. yılı dolayısıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi öncülüğünde "İzmir Deprem Çalıştayı" düzenlendi.

Haber 31-10-22 14:00

Geleceğin denizcileri brövelerini taktı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ile Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümleri birinci sınıf öğrencilerinin bröve takma ve yemin töreni, DEÜ Denizcilik Fakültesi Çakabey Deniz Feneri Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Haber 28-10-22 15:30

Dokuz Eylül Üniversitesinde hazırlanan DNA kolyeleriyle gençlerin dikkati teknolojiye çekilmeye çalışılıyor

Dokuz Eylül Üniversitesinde hazırlanan DNA kolyeleriyle gençlerin dikkati teknolojiye çekilmeye çalışılıyor

Yurthaber 06-10-22 11:55

İzmir'de Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Asker Portreleri sergisi açıldı

İzmir'de "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Asker Portreleri" sergisi açıldı

Yurthaber 14-09-22 12:15

Kullanılmış maskeleri evsel atığa dönüştüren cihaza en iyi akademik buluş ödülü

Kullanılmış maskeleri evsel atığa dönüştüren cihaza "en iyi akademik buluş" ödülü

Yurthaber 04-09-22 15:10

Tükürükten elde edilen DNA'dan kolye yapıp çocuklara hediye ediliyor

TEKNOFEST KARADENİZ'e katılan DEÜ Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Görkem Akıncı: - "Çok mutlu oluyorlar. DNA'larını elde etmek için standımıza geliyorlar"

Yurthaber 04-09-22 11:28

En iyi takım ruhu ödülü alan ROV ekibinin insansız su altı aracı TEKNOFEST'te

"En iyi takım ruhu" ödülü alan ROV ekibinin insansız su altı aracı TEKNOFEST'te

Yurthaber 03-09-22 16:28

Daha az enerjiyle geniş alanda çalışan zeytin hasat makinesi tasarlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerince geliştirilen ve piyasadakilere göre ucuza mal edilen olan makine, hem daha hızlı hem de daha az enerji kullanıyor

Yurthaber 03-09-22 16:24

Dokuz Eylül Üniversitesi milli teknolojisi hamlesine katkı sunmak için çalışıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi milli teknolojisi hamlesine katkı sunmak için çalışıyor

Yurthaber 03-09-22 15:58

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvuru şartları nelerdir 2022? Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır, son gün ne zaman?

Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvuru şartları rektörlükten yapılan açıklamanın ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Üniversite bünyesine 25 sözleşmeli personel alınacak. Çok sayıda vatandaş internette "Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvuru şartları nelerdir?", "Dokuz Eylül Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır?" soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte merak edilen soruların yanıtı...

Haber 11-08-22 14:53

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar kimdir? Fatma Seniha Nükhet Hotar ne mezunu, hangi görevlerde bulundu?

Fatma Seniha Nükhet Hotar, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 28 Temmuz 2022 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile 4 üniversiteye rektör ataması yapıldı. Peki Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Fatma Seniha Nükhet Hotar kimdir? Fatma Seniha Nükhet Hotar ne mezunu, hangi görevlerde bulundu? İşte Dokuz Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü ile ilgili merak edilenler...

Haber 28-07-22 10:12

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 4 üniversiteye rektör ataması

Son dakika haberine göre, 4 üniversitenin rektör ataması yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstinye Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesine rektör atandı.

Haber 28-07-22 01:28

Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanları 2022: ÖSYM Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları açıklandı mı?

YKS sınav sonuçlarının ilanı sonrası Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanları merak konusu oldu. YKS 2022 sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklandı. Tercih yapacak adaylar taban puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanlarını araştırmayı sürdürüyor. Dokuz Eylül Üniversitesini hayal eden birçok aday da bu soruların cevabını merak ediyor. Peki Dokuz Eylül Üniversitesi 2022 taban puanları, başarı sıralaması belli mi? İşte detaylar...

Egitim 19-07-22 09:12

Türk bilim insanı sinekten üretti! Yurt dışından talep yağıyor! Litresi 75 euro

Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, çevre dostu sinek olarak bilinen Black Soldier Fly (BSF) larvasından kozmetik hammadde üretti. Çalıkoğlu, Azerbaycan, Fransa ve Avrupa'nın diğer ülkelerinden şirketlerin BSF yağına büyük ilgi gösterdiğini söyleyerek, BSF yağından elde edilen ürüne ise başlangıç için 75 euro ücret belirlediklerini kaydetti.

Finans 06-05-22 16:02

Türk dünyası büyüklerini içeren illüstrasyon sergisi sanatseverlerle buluştu

Türk dünyası büyüklerini içeren illüstrasyon sergisi sanatseverlerle buluştu

Yurthaber 10-03-22 13:15

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde estetik ve kozmetoloji birimi kuruldu

Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar: - "Yüksek teknolojili cihazların temin edildiği birimimizde, dünyada kabul görmüş ve tıbbi literatürde etkinliği kanıtlanmış estetik ve kozmetik uygulamalar, uzman hekimlerimiz tarafından yapılacak"

Yurthaber 18-02-22 10:35

Olimpik sporcular üniversite öğrencileriyle buluştu

Olimpik sporcular üniversite öğrencileriyle buluştu

Yurthaber 04-01-22 16:25

Karaciğer hastalıklarının tedavisinde ilaç testleri için organ benzeri yapı geliştirildi

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıbbi Biyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esra Erdal: - "Hastalıkların insanda görülen etkilerini taklit edebilen organoidleri, tedaviye yönelik ilaç keşfi, etkinliği ve güvenilirliğinin test edilmesi için kullanmak mümkün"

Yurthaber 08-12-21 10:43

Dokuz Eylül Üniversitesinden dijital oyun geliştirmek isteyen girişimcilere eğitim

Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar: - "Türk firma ve girişimlerinin son 5 yılda küresel oyun pazarından 2 milyar doları aşan yatırım alması, ülkemizin bu konuda önünün açık olduğunu gösteriyor"

Yurthaber 08-11-21 13:16

Dokuz Eylül Üniversitesinden Sayıştay denetim raporuna ilişkin açıklama:

"Raporda yapılan hatalı tespitlerin üniversitemizin mağduriyetine sebep olması nedeniyle ivedi olarak düzeltilmesini talep etmiş bulunmaktayız"

Yurthaber 16-10-21 15:17

Üniversite öğrencileri ödüllü kuyruklu robotu seri üretmeyi hedefliyor

İzmir'de üniversite öğrencilerince tasarlanan ve TEKNOFEST 2021 ile TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'ndaki "Makine İmalatı ve Otomotiv" kategorisinde birinci olan robotun, geliştirilerek sanayi kuruluşlarında yük taşıma işlemlerinde görev yapması amaçlanıyor - Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencisi Erhan Durucakoğlu: - "Ödülün ardından teknokentte bir şirket kurarak projeyi geliştirmek istiyoruz. Bu amaçla gerekli destek programlarına başvurmayı planladık. Kuyruklu robotumuzu sanayiye uygun şekilde çalışan gerçek boyutlu hallerini üretmek istiyoruz"

Yurthaber 07-10-21 11:07

Türkiye'de 3. doz sonuçlar ilk kez açıklandı: Coronavac olanlarda 7,5 kat, Biontech olanlarda 106 kat arttı

3. doz aşı uygulamasıyla ilgili sonuçlar ilk kez açıklandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, hastane personelinin 3. doz aşısını Coronavac olarak yaptıranlarda aşıdan en az 7 gün sonra antikor düzeyinin 7,5 kat arttığını, Biontech olarak yaptıranlarda ise 106 kat arttığı tespit edildiğini belirtti.

Haber 16-09-21 14:55

Muğla'daki depremin ardından Prof. Dr. Sözbilir'den uyarı: Deprem fırtınası yaşanabilir

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Bu bölgede depremlerin bitme olasılığı yok. Deprem fırtınasına dönecek deprem yoğunluğu var" dedi.

Haber 22-06-21 15:46

İzmir'deki Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi arşivi dijital ortamda araştırmacılara açıldı

İzmir'deki Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi arşivi dijital ortamda araştırmacılara açıldı

Yurthaber 30-05-21 16:15

Dokuz Eylül Üniversitesi güneş enerjisinin tüketimi ve depolanmasına ilişkin araştırma yapacak

Dokuz Eylül Üniversitesi güneş enerjisinin tüketimi ve depolanmasına ilişkin araştırma yapacak

Yurthaber 28-05-21 11:20

İlklerin kadını Profesör Ebru Güner Canbey, Türk kadınını temsil etmenin gururunu yaşıyor

Kompozisyon ve orkestra şefliği ana sanat dalının ilk ve tek "profesör" unvanını kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebru Güner Canbey, kadınların istediğinde her şeyi başaracağına inanıyor - Türkiye'de ilk "korno konçertosu"nu da besteleyen Prof. Canbey: - "Neden kadınlar bunu yapmıyorlar ya da erkekler daha çok bu unvanlara sahipler diyecek olursanız. Bizler hayatın diğer alanlarında da meşgul olmak zorunda kalıyoruz. Bence bu bizi zorluyor"

Yurthaber 06-03-21 11:05

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: İzmir olası bir depreme hazır değil

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir'in olası bir depreme hazır olmadığını söyledi.

Haber 04-03-21 11:20

Erzurum'da çalıştay sırasında keşfedilen donmuş şelalelere Dokuz ve Eylül isimleri verildi

Erzurum'da çalıştay sırasında keşfedilen donmuş şelalelere "Dokuz" ve "Eylül" isimleri verildi

Yurthaber 01-02-21 14:13

DOKTORLAR KOVİD-19'LA SAVAŞI ANLATIYOR - Gençler de yaşlılar kadar dikkatli olmalı

Koronavirüsü yenen asistan doktor Kıvanç Kaçar: - "Bu hastalık normalde gençlerde semptom göstermiyor ya da gençler hafif atlatıyor ama bende öyle olmadı. Nefes almakta güçlük çektim ve yorgunluk hissettim. Normalde bana 5 saat uyku yetiyordu ama o süreçte 14 saat uyuyarak dinlenebildim" - "Kovid-19 geçirdikten sonra nefes almanın ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anladım"

Yurthaber 28-12-20 11:11

DEÜ'de atık maske ve eldivenlerin güvenli şekilde toplanmasını sağlayan cihazın ilk üretimi yapıldı

DEÜ'de atık maske ve eldivenlerin güvenli şekilde toplanmasını sağlayan cihazın ilk üretimi yapıldı

Yurthaber 04-09-20 15:01

DEÜ'den pandemi sürecinde çalışanların ek ödemelerinin kesildiği iddiasına yanıt

DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekim Vekili Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü: - "Ek ödemelerde yaşanan yaklaşık yüzde 20'lik kesintinin hastane yönetiminin keyfi bir uygulaması ya da tasarrufu ile yakından uzaktan ilgisi yoktur"

Yurthaber 26-06-20 20:36

DEÜ'de maske ve eldivenler ultraviyole donanımlı konteynerlere atılacak

DEÜ'de maske ve eldivenler ultraviyole donanımlı konteynerlere atılacak

Yurthaber 10-05-20 16:00

Oğlunun iyileşmesini sağlayan anne tüm lösemili çocuklar için mücadele veriyor

İzmir'de sosyal medyadan donör arayışında bulunduğu lösemi hastası oğlu iyileşen anne, mücadelesini tüm hasta çocuklar için sürdürüyor - Anne Şerife Gürdal: - "Benim oğlum iyileşti diye ben lösemi tedavisi devam eden çocukları yalnız bırakamazdım. Ailelerin ihtiyaçlarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştım. Hayırseverlerle aileleri buluşturdum"

Yurthaber 19-02-20 11:02

'Deprem fırtınaları yaşanabilir' uyarısı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde bugün sabah saatlerinde yaşanan depremlerin İzmir-Balıkesir fay zonunda gerçekleştiğini, bu fayın diğer fayları da tetikleyerek deprem fırtınalarına neden olabileceğini söyledi.

Haber 02-02-20 11:26

DEÜ Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Sözbilir'den Balıkesir depremi açıklaması:

"Dün meydana gelen depremin bulunduğu fayda 6'dan büyük deprem olmaz. O yüzden yıkıcı özelliği bulunmamaktadır" - "Afrika levhası Anadolu levhasının altına dalıyor ve onu sıkıştırıyor. Bu sıkıştırmaya karşılık da Anadolu levhası sürekli kırılarak bu sıkışmaya cevap veriyor. Oluşan depremin ana nedeni aslında bu"

Haber 11-12-19 14:35

EÜ'de akademik yıl açılış töreni

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: - "Sınırlarımızın hemen ötesinde oluşturulmaya çalışılan bir yapay devlet hayalini tümden ortadan kaldırdık" -"Kürtler, Araplar, Türkmenler, bu coğrafyadaki bütün insanlar, bizim kardeşimiz ama bizim düşmanımız eline silah alıp gözünü kırpmadan masum insanları öldüren alçak, bölücü terör örgütleridir"

Haber 24-10-19 14:33

EÜ'de akademik yıl açılış töreni

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: - "Sınırlarımızın hemen ötesinde oluşturulmaya çalışılan bir yapay devlet hayalini tümden ortadan kaldırdık" -"Kürtler, Araplar, Türkmenler, bu coğrafyadaki bütün insanlar, bizim kardeşimiz ama bizim düşmanımız eline silah alıp gözünü kırpmadan masum insanları öldüren alçak, bölücü terör örgütleridir"

Yurthaber 24-10-19 14:32

DEÜ'de akademik yıl açılış töreni

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: - "Ülkemiz hakkında plan yapan şer odaklarına karşı Doğu Akdeniz'de, Suriye'de, Irak'ta da var olacağız. Balkanlar'ın istikrarında da, Kafkasya'nın, Orta Asya'nın geleceğinde de Türkiye var olmaya devam edecek. Tarihi sorumluluklarımız bunu gerektiriyor"

Yurthaber 04-10-19 15:16

DEÜ'de akademik yıl açılış töreni

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: - "Ülkemiz hakkında plan yapan şer odaklarına karşı Doğu Akdeniz'de, Suriye'de, Irak'ta da var olacağız. Balkanlar'ın istikrarında da, Kafkasya'nın, Orta Asya'nın geleceğinde de Türkiye var olmaya devam edecek. Tarihi sorumluluklarımız bunu gerektiriyor"

Haber 04-10-19 15:14

İstanbul'daki deprem

DEÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof Dr. Hasan Sözbilir: - "Özellikle Avcılar gibi çürük zemin üzerinde yer alan binalarda hasar oluştuysa yetkililer haber verilmeli ve ona göre davranılmalıdır"

Haber 26-09-19 15:27

İzmir'de intihar! Yedinci kattan atlayan profesör hayatını kaybetti

İzmir'in Bornova ilçesinde, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu ve Pediatrik Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tolga Fikri Köroğlu (51), iddiaya göre 7'nci kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.

Haber 30-08-19 07:13

DEÜ'den AYM'nin hak ihlali kararına tepki

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü: - "Aziz milletimizin binlerce şehit verdiği bu topraklarda ifade özgürlüğü altında insanların varlığını yok sayacak, halkımıza tehdit oluşturacak bütün eylemleri, fikirleri ve kararları şiddetle kınadığımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz"

Haber 02-08-19 13:17

Isı Adası ani şiddetli yağışlarda önemli faktör

DEÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Çukur: - "Şehir merkezi ile dışındaki sıcaklık değerleri arasında 4-5 derecelik fark var. Bu durum 'ısı adası' dediğimiz olayı oluşturuyor. Yağış kütleleri şehir üzerine geldiğinde yağış oluşacakken sıcaklık artışı nedeniyle gerçekleşemiyor. Bu olay defalarca tekrar edince birkaç günde düşmesi gereken yağışlar bir anda düşüyor" - "Bugün değilse yarın, yarın değilse öbür gün benzer olayların frekansı maalesef artacak"

Yurthaber 26-07-19 11:06

Isı Adası ani şiddetli yağışlarda önemli faktör

DEÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Çukur: - "Şehir merkezi ile dışındaki sıcaklık değerleri arasında 4-5 derecelik fark var. Bu durum 'ısı adası' dediğimiz olayı oluşturuyor. Yağış kütleleri şehir üzerine geldiğinde yağış oluşacakken sıcaklık artışı nedeniyle gerçekleşemiyor. Bu olay defalarca tekrar edince birkaç günde düşmesi gereken yağışlar bir anda düşüyor" - "Bugün değilse yarın, yarın değilse öbür gün benzer olayların frekansı maalesef artacak"

Haber 26-07-19 11:06

DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin geçici adresi Kültürpark oldu

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarının, geçici olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Fuar Alanı'ndaki hollere taşınacağı açıklandı

Yurthaber 12-07-19 21:31

DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin geçici adresi Kültürpark oldu

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Devlet Konservatuvarının, geçici olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültürpark Fuar Alanı'ndaki hollere taşınacağı açıklandı

Haber 12-07-19 21:30

Siyanürü 1, 2, 3 fondip diyerek içirmiş

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, satın aldığı siyanürü "şerbet" diye içirmesi sonucu anne ve babasının ölümüne neden olan üniversite kimya bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan ile sıvıyı son anda içmeyen 16 yaşındaki kardeşinin emniyette verdiği ifadelere ulaşıldı - Mahmut Can Kalkan'ın ifadesinden: - "Siyanürü 3 ayrı bardağa ikişer çay kaşığı koyarak karıştırdım. Yapmış olduğum karışımı babamların olduğu odaya götürdüm. Burada masaya bıraktım. Karışımı önce annem ve kardeşim Emir Can içti. Onlar içerken babam bir müddet seyretti ve ardından o da içti" - "Siyanür bulmak için sıkça uğradığım Karşıyaka'daki bir kahvehanede daha önce uyuşturucu temin ettiğim kişiden 1 kilogram siyanürü 220 lira karşılığında satın aldım" - Emir Can Kalkan'ın ifadesinden: - "Ağabeyim masa saatini eline aldı bize, '1, 2, 3 fondip' deyince bardaktakileri hızlı bir şekilde içeceksiniz' dedi. Bardaklar tepside duruyordu. Annem ağabeyime, 'Sen neden içmiyorsun?' diye sorunca 'Ben zaman tutucuyum' diye cevap verdi. Ağabeyim '1, 2, 3' diye saydı annem ve babam bardaktakileri hızlı bir şekilde içti. Ben içmedim, tükürdüm"

Yurthaber 17-05-19 12:10