Jinekolog Haberleri

Kadının vajinasından 3.5 yıl sonra mantar şişe tıpası çıkartıldı! Utandığı için senelerce doktora bile gidemedi

Sırbistan'da yaşanan bir olay tıp dünyasında ilgi çekmeyi başardı. İsmi açıklanmayan 19 yaşındaki bir hasta cinsel bir oyun oynadığı sırada vajinasına mantar bir şişe tıpası yerleştirmişti. Tıpayı çıkartmayı başaramayan 19 yaşındaki hasta tam 3.5 yıl sonra hastaneye başvurdu. Doktorlar yaşanan olay karşısında şaşkına döndü.

Trend 09-11-2023 10:37

İki vajinası olan kadın cinsel hayatını anlattı! Birini kocam diğerini işim için kullanıyorum

Nadiren görülen hastalıklar arasında yer alan çift vajinaya sahip olmak kadınlar için farklı durumlar yaratabiliyor. Bu hastalık çok geç fark edilebiliyor. Çift vajinaya sahip olan 31 yaşındaki Evelyn Miller, hastalığını öğrenme sürecini ve cinsel hayatını anlatıyor. OnlyFans içerik üreticisi Miller, vajinasının birini kocası diğerini ise kariyeri için kullandığını belirterek bu ilginç hastalığın etkilerini paylaştı.

Kadin 04-04-2023 09:46

Anorgazmi (orgazm olamama) sorunu neden olur, türleri nelerdir? Orgazm olamama asıl tedavi edilir, tedavide terapilerin rolü nedir?

Uzun süreli cinsel uyarılmaya bağlı olarak psikolojik ve fizyolojik açıdan hazza ulaşma durumuna orgazm denildiği bilinir. Ancak bazı durumlarda yeterli düzeyde cinsel uyaran olsa da kişinin orgazm olamadığı ya da geç orgazm olduğuna rastlanır. Bu durum anorgazmi olarak adlandırılırken, anorgazminin birden fazla türü vardır. Kullanılan ilaçlardan psikolojik faktörlere varan unsurlar anorgazmiyi tetikleyebilir. Peki, anorgazmi tedavisi nasıldır, terapiler etkili midir?

Kadin 23-03-2023 17:47

İçinden çıkan doktorları şaşırttı! Hastalığı var sandı ama... Tam 2 yıldır aynı tamponu kullanıyormuş

Tampon regl sürecinde pedlere göre çok daha konforlu olabiliyor. Tampon kullanmaya çekinen birçok kişi olsa da özellikle özel günlerde ve spor yaparken tamponu tercih eden kadınların sayısı giderek artıyor. Ancak tamponun sık sık değiştirilmesi gerekiyor. TikTok'ta paylaşım yapan bir sosyal medya kullanıcısı 2 yıldır aynı tamponla yaşadığını öğrendi.

Kadin 26-12-2022 10:18

Tehlikeli trend giderek yayılıyor! Mastürbasyon hakkında uyarı verildi

Her sene ilgi çekici trendler birçok kişinin hayatının riske girmesine sebep oluyor. Eğlenceli olarak görülen bu trendler sağlık için büyük risk oluşturabiliyor. Uzmanlar son zamanlarda giderek artan yılbaşı süsleriyle mastürbasyon yapma trendi hakkında uyarıyor. Bu süslerle yapılan mastürbasyon çok ciddi problemlere neden olabiliyor.

Haber 22-12-2022 10:43

Paraları not almışlar 1 gecelik, 10 saatlik... Rus jinekoloğa aylarca zorla fuhuş! Şifre: Yeni araçlarımız geldi

Fuhuş operasyonunda ortaya çıkanlar dehşete düşürdü. Bursa merkezli operasyonda tutuklanan şüphelilerin tatil için Türkiye’ye gelen yabancı uyruklu kadınları hedeflediği tespit edildi. Fuhuşa zorlanan kadınlar arasında 37 yaşındaki Rus jinekolog da vardı. Tatile geldiği Mardin’de şüphelilerle tanıştığı belirlenen kadının 2,5 ay önce tuzağa düşürüldüğü öğrenildi. Alınan paraların not edildiği defterler de ele geçirilirken şifreli olarak “Yeni araçlarımız geldi” şeklinde konuşulduğu anlaşıldı.

Haber 12-12-2022 11:35

Hastaneye kadar bekleyemedi! Kadın doğum uzmanı baba, karısını asansörde doğurttu... “Bunu binlerce kez yapmama rağmen...”

Brezilya’da bir çift hastaneye gitmek üzere evlerinden çıkıp asansöre bindiğinde hayatlarının en ilginç tecrübesini yaşadı. Jinekolog olan Dr. Danilo Almeida ve eşi Deborah Bittar’ın hastaneye kadar beklemeyeceğini fark ettiğinde apartmanlarının asansöründe doğumu başlattı. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Trend 18-10-2022 14:19

Böbrek enfeksiyonu için gitti… Hayatının şokunu yaşadı

Liverpool’da yaşayan Rachael Fogarty, yaşadığı sağlık problemlerinin böbrek enfeksiyonundan kaynaklandığını düşünerek hastaneye gitti. Hastaneye giden genç kadın yaşadığı sorunların böbreklerinden kaynaklanmadığını doğum sürecinin başladığını öğrenerek şoka uğradı...

Kadin 25-05-2022 10:49

Laparoskopi nedir, hangi teşhis ve tedavilerde kullanılır? İşte laparoskopinin jinekolojideki avantajları

laparoskopinin jinekolojideki avantajlarını anlatan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, laparoskopi nedir, hangi hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullanılır diye merak edenler için konu ile ilgili bilgiler paylaştı.

Kadin 25-11-2021 08:20

İlerleyen yaşlarda kadınların dikkat etmesi gereken 6 kural

Kadınlar 40’lı yaşlarından sonra birçok fizyolojik değişim yaşıyor. Bu değişimlerle birlikte bazı sağlık problemlerini işaret eden belirtiler de ortaya çıkabiliyor. Menopoz sürecinde östrojen oranı değiştiği için miyomlarda ve poliplerde artış, adet düzensizliklerine neden olan kistler ve rahim ağzı kanseri belirtilerinde artış yaşanabiliyor. İlerleyen yaşlarda kadınların jinekolojik kontrollerini ihmal etmemesi önem taşıyor.

Kadin 03-09-2021 10:06

Kadınlar üzerinde korkunç deneylere imza atan jinekolog: James Marion Sims

Doktor James Marion Sims, hastaları üzerinde yaptığı deneyler nedeniyle tıp tarihine geçti. Bu deneyler birçok kesim tarafından tartışma konusu yarattı.

Trend 05-07-2021 09:25

Bu hastalıklar hamilelikte sağlığı tehdit ediyor!

Kansızlık, diyabet ve tiroit hastalığı gibi sağlık problemlerinin hamilelikle birlikte daha çok şiddetlendiğini söyleyen uzmanlar, anne adaylarının sağlıklı bir hamilelik süreci için yapılması gerekenleri anlattı. Süreçte doktor kontrolünde ilerlemenin yanı sıra hamilelik öncesinde kişinin kendini hazırlamasının da önem taşıdığını söyledi.

Haber 10-03-2021 11:56

Jinekolojik enfeksiyonlar üreme sağlığını etkiliyor

Kadınlar hayatları boyunca en sık karşılaştıkları enfeksiyon türlerinden biri de jinekolojik enfeksiyonlar olduğunu vurgulayan Op. Dr. Aylin Akıncı, “Şiddetli rahatsızlıklar veren bu tür enfeksiyonlar, ayrıca oluşturdukları organ hasarlarıyla da, özellikle üreme sağlığını olumsuz etkiler. Erken tanı ve tedavi kadar, normal hijyenik kurallara dikkat etmek ve bu tür enfeksiyonların oluşumunu önlemek hiç kuşkusuz ana hedef olmalıdır.” dedi.

Kadin 05-03-2021 17:34

Jinekoloji nedir? Jinekolog ne demek?

Kanserin ya da üreme organlarını etkileyen enfeksiyonların hem erken tanısını koyan hem de tedavisinin yapılmasında rol oynayan jinekoloji bölümü, kadın sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Haber 07-12-2020 14:17

Hollandalı jinekolog en az 17 kadını spermlerini kullanarak hamile bıraktı

Hollanda'da tüp bebek ve suni döllenme tedavisinin öncülerinden biri olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı (jinekolog) Jan Wildschut'un, en az 17 kadının hamile kalması için kendi spermlerini kullandığı açıklandı.

Haber 06-10-2020 13:11

Genital siğil nedir, genital siğiller nasıl tedavi edilir?

Genital siğillerin cinsel yolla kolayca bulaştığını belirten Proktoloji Uzmanı Op.Dr. Yasir Gözü, tedavide geç kalınmaması gerektiğine vurgu yaptı. Gözü, hastalığın tedavi yöntemleri hakkında da bilgi verdi.

Kadin 06-05-2020 09:50

İki hastasına cinsel saldırıda bulunan ünlü jinekolog için karar verildi

Kendisine tedavi için gelen iki kadın hastasına özel muayenehanesinde cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan jinekolog Prof. Dr. F.S'nin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme jinekolog F.S.'yi, iki mağdura yönelik "Nitelikli cinsel saldırı" suçundan 11 yıl 8'er ay olmak üzere toplam 23 yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırdı.

Trend 01-10-2019 22:00

Ünlü jinekolog Fecri Sevilen için bir taciz iddiası daha!

Ünlü jinekolog Fecri Sevilen tarafından cinsel saldırıya uğradıklarını iddia eden iki genç kadının ardından bugün bir kadın daha "20 yıl önce ben de Fecri Sevilen tarafından tacize uğradım" iddiasında bulundu.

Haber 07-12-2018 07:38

Ünlü jinekolog Fecri Sevilen tutuklandı!

Ünlü jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, Nişantaşı'ndaki muayenehanesindeki iki hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yaptı. Prof. Dr. Sevilen ise mağdurların şikayet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu savundu.

Haber 12-11-2018 09:11

Çocuğu olmayan çift yanlış yöntemle ilişkiye girdiğini 4 yıl sonra öğrendi

Çin'de dört yıldır evli olan bir çift çocuk sahibi olmak istiyordu. Ancak uzun yıllar sonra tıbbı yardım almaya karar veren çift, uzman doktora giderek, çocuk sahibi olmak için uyguladıkları yöntemin yanlış olduğunu öğrenince şaşkınlığa uğradı.

Haber 03-09-2018 12:12

İtalya'da 'vicdani retçi' jinekolog tartışması

Roma'daki San Camillo Hastanesi'nin, yalnızca kürtaj yapan doktorlara açık iş ilanı vermiş olması Katolik Kilisesi'nden ve muhafazakar kesimden tepki çekti.

Haber 24-02-2017 15:45

Muayene sırasında bekaretini bozan doktora dava açtı

Doktora muayeneye giden 41 yaşındaki kadın, muayene sırasında bekaretini bozduğu için doktoru dava etti.

Haber 28-10-2014 11:36

'Hastalarını videoya çeken doktor' için rekor tazminat

ABD'nin Maryland eyaletindeki Johns Hopkins Hastanesi, muayenelerinin bir jinekolog tarafından gizlice videoya kaydedildiğini öne süren yaklaşık 8000 kadına 190 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Haber 22-07-2014 01:15

'Muhafazakarlaşma erkek jinekologlara engel'

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. Cansun Demir, Türkiye'de son 12 yıldır muhafazakarlaşma olduğunu belirterek erkek jinekologların iş bulmakta sıkıntı yaşadığını kaydetti.

Haber 17-05-2014 15:35

Freud'un iki orgazm teorisi doğru çıktı

Freud dahil birçok bilim adamı yıllarını kadınların "orgazmını" anlamaya harcadı. Fransız jinekologlar ise sonunda bu sırrı çözmeye yaklaştı.

Haber 15-03-2014 14:18

Jinekoloğa en son ne zaman gittiniz?

Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç . Dr. Selman Laçin sizler için yazdı

Haber 20-09-2013 09:39

2 bin hastayı gizlice çekti

Joachim K. adlı Alman jinekolog bugüne kadar yaklaşık 2 bin hastanın 35 bin fotoğraf ve videosunu çekmiş. Sapık doktor, Türkleri ise ‘Tü’ diye kodlamış...

Haber 08-09-2013 12:11

Kürtaj değil bu cinayet

İzmir'de yasadışı kürtajda, 5.5 aylık bebeğin kafasını kopardılar. Kadının durumu da ciddi.

Yurthaber 20-09-2012 09:47

Kürtaj değil bu cinayet

İzmir'de yasadışı kürtajda, 5.5 aylık bebeğin kafasını kopardılar. Kadının durumu da ciddi

Haber 20-09-2012 09:41

Öldürüp, çekyat içinde taşımışlar!

Elazığ’da bir hafta önce kaybolan ve dün cesedi bulunan Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in, gittiği şüphelilerden R.Y.’nin bürosunda öldürüldükten sonra, araziye götürülüp gömüldüğü ortaya çıktı.

Haber 04-04-2012 16:24

Jinekolog hastalarına tecavüz etti

Güney Kıbrıs’ta yatıştırıcı verdiği kadın hastalarına tecavüz ettiği ve cinsel içerikli pozlarını çektiği iddiasıyla yargılanan jinekolog, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etti.

Haber 20-02-2012 17:48

Doktor olsaydım Jinekolog olurdum

'Doktorum' programına katılan Cem Yılmaz, "Fıtık zor hastalık. Ben fıtığın ekmeğini sahnede çok yedim. Bana iyi geldi" dedi

Magazin 14-09-2010 10:29

Cinsel kaynaklı problemler

Jinekolog Dr. Mebrure Altuğ bugüne kadar ki Mynet'teki yazılarından ve gelen e-maillerdeki danışılan konulardan elde ettiği istatistiki bilgilere göre, cinsel kaynaklı problemlerden en fazla şikayetçi olunan konuları yine Mynet okurları için yazdı.

Haber 24-08-2005 09:57

Kadınlar jinekolojik muayeneden çekiniyor

Ege Üniversitesi (E.Ü.) Hemşirelik Yüksek Okulu ile Ege Üniversitesi Aile Planlaması ve Kısırlık Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen, "Kadınların Jinekolojik Muayene Öncesi Kaygı Düzeylerinin İncelenmesi" konulu araştırma, kadınların jinekolojik muayeneden çekindiklerini, herhangi bir sorunları yoksa periyodik kontrol için sağlık kuruluşuna gitme alışkanlığına sahip olmadıklarını ortaya çıkardı.

Haber 11-01-2005 11:34