Muhittin Böcek kimdir?

Muhittin Böcek kimdir?

Türk siyasetinin önemli isimlerinden birisi olan Muhittin Böcek Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. 2019 yılından bu yana belediye başkanı olarak çalışan Böcek 25 Ekim 1962 Antalya doğumludur. Anadolu Üniversitesinin Halka İlişkiler ve İktisat olmak üzere iki ayrı lisans bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Ahmet Yesevi Üniversitesinin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Muhittin Böcek, 2002 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisine mensuptur. Ancak 2002 yılından önce Anavatan Partisinde görev aldığı bilinmektedir. Böcek'in siyaset hayatının büyük bir bölümünü anlattığı ‘’Ben Bu Şehre Aşığım’’ adlı bir kitabı bulunmaktadır. Şu an doğup büyüdüğü yer olan Antalya Konyaaltı’nda yaşayan Böcek, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Muhittin Böcek Haberleri

Antalya Valisi Yazıcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Ramazan Bayramı'nı kutladı

Antalya Valisi Yazıcı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Ramazan Bayramı'nı kutladı

Yurthaber 01-05-2022 18:59

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı

Yurthaber 30-04-2022 17:09

Antalya'da "Altın Portakal Hatıra Ormanı" oluşturuldu

Antalya'da "Altın Portakal Hatıra Ormanı" oluşturuldu

Yurthaber 08-10-2021 18:27

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış galası, kırmızı halı geçişiyle başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: - "Bu hafta boyunca bütün vatandaşlarımız sinemaya, filmlere doyacak" - Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Emin Alper: - "Çok heyecan verici filmler izleyeceğimiz için sabırsızlanıyoruz"

Yurthaber 02-10-2021 20:43

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri belli oldu

Festivalin afişinde, orman yangınları sonrası yapılacak çalışmalara dikkati çekmek için ağaç simgesi de yer aldı

Yurthaber 13-09-2021 12:38

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin jüri üyeleri belirlendi

Belgeselleri Didem Pekün, Pelin Esmer ve Pınar Öğünç, kısa metraj filmleri ise Onur Saylak, Öykü Karayel ve Tunç Şahin'den oluşan jüri değerlendirecek

Yurthaber 02-09-2021 12:59

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, öksürük şikayetiyle hastaneye başvurdu

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Rutin kontrol, bir sıkıntısı yok. Şu an için yatırılmadı, takip ediyoruz"

Yurthaber 07-08-2021 17:56

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kontrol amaçlı olarak hastanede

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in solunum sıkıntısı ve ateş sebebiyle kontrol amaçlı hastaneye gittiği bildirildi. Daha önce uzun süreli Covid tedavisi gören Böcek'in ciğerlerindeki hassasiyet sebebiyle son 10 gündür yangın bölgesindeki çalışmalar sırasında dumandan kaynaklı sıkıntı yaşamış olabileceğinin değerlendirildiği kaydedildi. Son olarak Böcek'in hastaneden ayrıldığı, birkaç gün evinde istirahat edeceği öğrenildi.

Haber 07-08-2021 17:33

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Antalya'da buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: - "Sadece kıyı değil, iç kesimlerde de turizmin gelişmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz"

Yurthaber 03-07-2021 15:16

'Pavyon'a benzetilmişti! Falezler üzerine yapılması planlanan ışıklandırma projesi iptal edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin falezler üzerine yapmayı planladığı ışıklandırma projesi iptal edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, “Çevre ve doğa dostu Antalya hedefimiz doğrultusunda halkımızla inatlaşmadan, sivil toplum örgütlerinin ve kamuoyunun sesine kulak vererek, bilime ve tekniğe dayalı projelerimizle kamu yararını gözeterek hareket etmeye devam edeceğiz" dedi. Projeye daha önce 'falezler pavyona dönecek' şeklinde çok sayıda tepki gelmişti.

Haber 15-06-2021 18:40

251 gün sonra meclise gelen Muhittin Böcek: Ölüm döşeğinde haksızlığa uğradık

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaklaşık 4 ay süren zorlu koronavirüs tedavisi nedeniyle 251 gün sonra ilk kez meclis toplantısına katılarak, meclisi yönetti. Başkan Böcek, “Zaman zaman haksızlığa uğradık, ölüm döşeğindeyken, ancak geçmişle hesabımız, kitabımız yoktur. Kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Siyaset, seçim zamanlarında yapılır" dedi.

Haber 12-04-2021 16:24

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek'ten Kovid-19 tedavi sürecinde kendisine destek verenlere teşekkür:

"Bizler ölüm döşeğindeyken zaman zaman haksızlığa da uğradık ancak hiç geçmişle hesabımız, kitabımız yoktur"

Yurthaber 12-04-2021 15:58

İYİ Partili Koray Aydın: "Şimdi akılları başlarına gelmiş HDP'ye dava açmışlar. Öğleden sonra günaydın"

İYİ Partili Koray Aydın: "Şimdi akılları başlarına gelmiş HDP'ye dava açmışlar. Öğleden sonra günaydın"

Yurthaber 19-03-2021 14:42

Tartışma yaratmıştı! Falezlere aydınlatma projesi durduruldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi sözcüsü ve başdanışmanı Dr. Cem Oğuz, falezlere ışıklandırma projesinin Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından beklemeye alındığını açıkladı.

Haber 17-03-2021 16:25

Kulisleri hareketlendiren iddia: Muhittin Böcek, İnce'nin partisine mi katılıyor?

Antalya Büyükşehir Belediye Muhittin Böcek, Muharrem İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddialarına yanıt verdi.

Haber 16-03-2021 14:32

Antalya'daki falezleri ışıklandırma projesi tepki çekti: Tam bir pavyon havası

Antalya'da falezlerin 3 bin 400 metresi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir proje ile ışıklandırılacak. Proje sosyal medyada bilim insanları ve doğaseverlerin tepkisine yol açtı, çok sayıda takipçi 'pavyon gibi' benzetmesinde bulundu. Sualtı Araştırmalar Derneği Akdeniz Foku Araştırma Grubu koordinatörü Cem Orkun Kıraç, 'Ama bu proje onaylandıktan ve temeli atıldıktan sonra görüş almanın hiçbir anlamı yok. Biz bunu şaşkınlıkla karşılıyoruz.' dedi.

Haber 11-03-2021 09:45

Başkan Böcek: Ben ölüm döşeğindeyken, koltuk sevdasına düştüler

Yaklaşık 4 ay süren koronavirüs tedavisinin ardından taburcu olup görevine başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yayımladığı mektubunda CHP'yi değil bazı CHP'lileri hedef aldığını söyledi. "Ben ölüm döşeğindeyken, ölüm haberleri yazanlar, bazen bu koltuk sevdasına düşenler, sayısı çok azdır onların. Yapılanlar ahlaki yönden veya nezaket kurallarına çok aykırıydı" diyen Böcek, istifa edip başka partiye geçmeyi düşünmediğini kaydetti.

Haber 19-12-2020 10:41

Başkan Böcek'ten tedavisi sırasında CHP'de yaşananlara sitem

Uzun süre koronavirüs tedavisi gördükten sonra görevine dönen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu süreçte üyesi olduğu CHP içerisinde yaşananlara tepki göstererek, "18 yıl boyunca çatısı altında mücadele ettiğim, ilkelerine ve ideallerine hiç ihanet etmediğim, başarıya ulaşması için her zaman var gücümle çalıştığım partimizin çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüm." dedi.

Haber 15-12-2020 16:04

CHP Antalya İl Başkanından Muhittin Böcek'e sitem: Gelir gelmez şık olmadı

Koronavirüs tedavisinin ardından yaklaşık 4 ay sonra görevine başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in, Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş'u görevden alıp uzman olarak atamasının yankıları sürüyor. CHP İl Başkanı Nusret Bayar, "Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var" dedi. Bayar, Başkan Böcek'e telefonla ulaşamadığını da söyledi.

Haber 10-12-2020 14:31

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek görevine başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek görevine başladı

Yurthaber 08-12-2020 16:55

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek görevine başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek görevine başladı

Yurthaber 08-12-2020 16:55

Muhittin Böcek görevinin başına geçti

Koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda kalan ve 108 günlük tedavisinin ardından taburcu edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bugün görevinin başına geçti.

Haber 08-12-2020 15:16

Başkan Muhittin Böcek bugün göreve başlayacak

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla tedavi gördüğü hastaneden 5 gün önce taburu edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bugün görevine başlayacağı belirtildi.

Haber 08-12-2020 09:35

Muhittin Böcek'in tedavi sürecini anlattılar: Akciğerini iğne oyası işler gibi açtık

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin sağlık ekibi, koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 108 gün hastanede yatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in tedavi sürecini anlattı. Prof. Dr. Murat Yılmaz, “Bize geldiğinde akciğer dokusu bir bebek akciğeri kadar küçülmüştü. İğne oyası işler gibi yavaş yavaş o akciğeri açtık. Sağlıklı bir akciğer haline getirdik. Başkana şu an sorsanız bizde geçen 46 günü hatırlamaz" diye konuştu

Haber 05-12-2020 11:34

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek taburcu edildi

Koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra normal servise alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 108 günün sonunda taburcu oldu. Başkan Böcek, evine döndüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Haber 03-12-2020 23:16

Muhittin Böcek: Hayatımın en anlamlı 'merhaba'sıyla sizleri selamlıyorum

Koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra normal servise alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Başkan Böcek konuşmasında, "Hayatımın en samimi, en anlamlı 'merhaba'sıyla sizleri selamlıyorum. En yakın zamanda birlikte olacağız" dedi.

Haber 01-12-2020 13:46

Kovid-19 tedavisi gören Muhittin Böcek'ten sağlık durumuna ilişkin açıklama:

"Kısa bir fizik tedavi sonrasında, en kısa sürede aşık olduğum Antalya'ma ve canımdan çok sevdiğim Antalyalılara hizmet için görevimin başına döneceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum" - "Öncelikle sağlığımın iyi olduğunu, kendimi çok iyi hissettiğimi belirtmek istiyorum. Dualarınızla desteklerinizle zor günleri geride bırakmayı başardım"

Yurthaber 01-12-2020 13:40

Muhittin Böcek'ten 105 gün sonra ilk görüntü

Son dakika haberine göre koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in 105 gün sonra ilk görüntüsü paylaşıldı.

Haber 30-11-2020 11:33

Başkan Böcek'ten bir iyi haber daha: Kısa zamanda taburcu olabilir

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, halen tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunun iyi olduğunu, belirterek, “Makinelerden tamamen ayırdık. Şu an konuşabiliyor. Artık sesi de çıkıyor. Ne istiyorsa yiyip içebiliyor. Çok kısa zamanda taburcu etmeyi planlıyoruz" dedi.

Haber 26-11-2020 10:59

Muhittin Böcek'in sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama

Koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gün yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Solunum cihazından ayrılan Başkan Böcek'in fizik tedavi sürecinin devam ettiği açıklandı.

Haber 25-11-2020 17:11

Muhittin Böcek ne zaman taburcu olacak? Sevindiren açıklama geldi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, halen tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bir hafta ya da 10 güne taburcu edilebileceğini söyledi. Prof. Dr. Özkan, koronavirüs tedavisi süren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in durumunun da iyi olduğunu kaydetti.

Haber 18-11-2020 14:08

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ndeki 'yetki' krizine İçişleri Bakanlığı noktayı koydu

Hastanede koronavirüs tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Başkan Vekili tayin ettiği Mehmet Hacıarifoğlu ile Genel Sekreter Cansel Çevikol arasında yetki krizi baş gösterdi. Yaşanan yetki karmaşası sonrası Antalya Valiliği’nin görüşüne başvurduğu İçişleri Bakanlığı, belediye başkanlığına ait tüm yetkilerin başkan vekilinde olduğunu bildirdi.

Haber 15-11-2020 09:52

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Muhittin Böcek'in sağlık durumuna ilişkin açıklama:

"Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızın sağlığı gayet iyi. İnşallah kısa süre içerisinde taburcu olacak, görevinin başına dönecek"

Yurthaber 13-11-2020 13:40

Kılıçdaroğlu, tedavisi devam eden Başkan Böcek'i hastanede ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Böcek'in son durumuyla ilgili, "Başkanın morali gayet iyi yerinde, gülümsedik, sohbet ettik, espri yaptık. Umarım kısa süre içerisinde görevinin başına döner." dedi.

Haber 13-11-2020 13:11

Kovid-19 tedavisi gören Muhittin Böcek, normal servise alındı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Muhittin Böcek'in durumu iyiye gidiyor, morali yerinde"

Yurthaber 11-11-2020 10:58

Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, klinik servis odasına alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti.

Haber 11-11-2020 10:51

Başkan Böcek'ten 64 gün sonra sevindiren haber: Yoğun bakımdan çıktı

Koronavirüs tedavisi sonrasında akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle 64 gündür yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bugün normal servise alındı.

Haber 09-11-2020 11:18

Başkan Böcek'in tedavisinde son durum

Koronavirüs tedavisi sonrasında akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in enfeksiyon bulgularının devam ettiği, yoğun tıbbi destek uygulandığı açıklandı.

Haber 07-11-2020 13:41

Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili açıklama

Koronavirüs tanısıyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavisine devam edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, enfeksiyon bulguları nedeniyle yoğun tıbbi destek uygulamalarının devam ettiği ifade edildi.

Haber 06-11-2020 12:54

Koronavirüs tedavisi gören Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili son durum

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımdaki tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bilincinin yerinde olduğu ve genel durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Haber 05-11-2020 13:57

Muhittin Böcek'in Kovid-19 tedavisi yoğun bakımda sürüyor

Muhittin Böcek'in Kovid-19 tedavisi yoğun bakımda sürüyor

Yurthaber 05-11-2020 13:34

Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili son durum

Koronavirüs tedavisi sonrasında akciğerlerinde oluşan hasar nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in enfeksiyon bulgularının devam ettiği, yoğun tıbbi destek uygulandığı açıklandı.

Haber 04-11-2020 13:00

Muhittin Böcek'ten iyi haber

Koronavirüs nedeniyle Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Başkanımızın sağlık durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Yemek yiyebiliyor, ancak enfeksiyon bulguları halen devam ediyor" dedi.

Haber 03-11-2020 13:00

Muhittin Böcek'in Kovid-19 tedavisi yoğun bakımda sürüyor

Muhittin Böcek'in Kovid-19 tedavisi yoğun bakımda sürüyor

Yurthaber 01-11-2020 12:51

Muhittin Böcek'in sağlık durumuna ilişkin açıklama

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bilincinin yerinde ve belirli düzeyde ağızdan beslenebildiği bildirildi.

Haber 31-10-2020 13:14

Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili son durum

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in genel seyrinin iyiye gittiği ancak enfeksiyon nedeniyle durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Haber 30-10-2020 13:53

GÜNCELLEME - Muhittin Böcek'in Kovid-19 tedavisi yoğun bakımda sürüyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi: - "Son birkaç gündür ulaşılan olumlu seyir ve bununla uyumlu klinik bulguları gözlemlenmekte, tıbbi destek uygulamaları devam etmektedir" - Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: - "Karaciğeri, böbreği ve diğer bütün sistemleri iyi durumda. Enfeksiyonu mevcut. Onunla mücadele ediyoruz. Bilinci açık. Ara sıra ağızdan besleniyor. Az az da olsa çorba içiyor" REKTÖR ÖZKAN'IN AÇIKLAMALARI EKLENDİ

Yurthaber 29-10-2020 16:40

Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili son dakika gelişme! İyi haber geldi: Bilinci açık, istediğini yiyip içiyor

Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, başkanın enfeksiyon mücadelesinin devam ettiğini, bilincinin yerinde olduğunu söyledi. Rektör Özkan, Böcek'e kas güçsüzlüğü nedeniyle fizik tedavi uygulandığını, uyandırıldığı zamanlarda ise istediğini yiyip içtiğini bildirdi.

Haber 29-10-2020 16:01

Başkan Böcek'in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tanısıyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuna ilişkin belediyeden yapılan açıklamada, durumunun ciddiyetini koruduğu, son birkaç gündür ise ulaşılan olumlu seyir ve bununla uyumlu klinik bulguların gözlemlenmekte olduğu bildirildi.

Haber 29-10-2020 15:20