Özel Tüketim Vergisi Haberleri

Telefon ve tabletlerde ÖTV kalkıyor mu? Telefonda ÖTV indirimi ne zaman? Sosyal medyadaki iddialar sonrası Bakanlıktan açıklama!

Telefon ve tabletlerde ÖTV'nin kalkacağı yönünde dün Twitter, Instagram ve Facebook'ta yer alan iddiaların ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Paylaşımlarda akıllı telefonlar ve tabletlerde Özel Tüketim Vergisinin kaldırılacağı öne sürülmüştü. "Cep telefonu ve tabletlerdeki ÖTV kalkacak mı?" sorusu internette araştırılıyor. Peki, Telefon ve tabletlerde ÖTV kalkıyor mu?

Finans 06-01-2023 07:58

28 Ekim ÖTV indirimi olacak mı, telefon alımlarında ÖTV indirimi gelecek mi? Otomobil ve teknolojik ürünlere Özel Tüketim Vergisi indirimi düzenlemesinde son durum!

28 Ekim'de ÖTV indirimi yapılabileceği konusunda Twitter'da art arda yapılan paylaşımların ardından; akıllı telefon, otomobil ya da teknolojik ürün almayı düşünen kişiler arama motorlarında yaptıkları araştırmalara hız verdi. Özel Tüketim Vergisi indirilirse çok sayıda üründe yaşanan fiyat artışları da geriye çekilmiş olacak. Peki, 28 Ekim ÖTV indirimi olacak mı, ÖTV indirimi gelecek mi? İşte konuya ilişkin merak edilenler ve Özel Tüketim Vergisi indirimi düzenlemesinde son durum...

Finans 28-10-2022 10:54

İkinci el araç piyasasında ÖTV etkisi! İndirimin adı bile yetti: Fiyatlar düşmeye başladı

İkinci el otomobil piyasasında hareketlilik yaşanıyor. ÖTV'deki düzenleme yetkisinin cumhurbaşkanına geçirilmesi, otomobil piyasasında olumlu etki yaptı. ÖTV'de yapılması beklenen indirim söylentisi şimdiden ikinci el piyasasında fiyatların düşmesine neden oldu. Gelen bilgilere göre ikinci el araç fiyatlarında 40 bin liraya kadar düşüş yaşandı.

Finans 28-07-2022 06:44

Özel Tüketim Vergisi

Özel Tüketim Vergisi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Özel Tüketim Vergisi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.