Güney Kore Haberleri Ve Son Dakika Güney Kore Haberleri

Güney Kore Haberleri Ve Son Dakika Güney Kore Haberleri

Resmi adıyla Kore Cumhuriyeti olarak bilinen Güney Kore, Doğu Asya’daki bir ülkedir. Başkenti Seul olan ülke, 51 milyonluk nüfusu ile dünyanın önemli bir gücü olmayı başarır. Vatandaşlarına dünyanın en hızlı internet erişimini sunan Güney Kore’de aynı zamanda en uzun yıllık yükseköğrenim eğitimi verilir. Teknoloji ve yenilik dünyasında ilk sıralarda adını duyuran ülke, 21. Yüzyıldan beri Kore dalgası şeklinde isimlendirilen müzik akımıyla küresel bir etki uyandırmıştır. K-pop ve TV dizileri sayesinde çok sayıda insana kültürünü yayan ülke, 2014 yılından itibaren toplam 6 kez dünyanın en yenilikçi ülkesi unvanına layık görülür. 188’den fazla ülkeyle ilişkisi bulunan Güney Kore, farklı alanlarda küreselleşebilen bir bölge olur.

Güney Kore Haberleri

3. Dünya Savaşı'na doğru... Rusya-Kuzey Kore yakınlaşmasına Batı'dan flaş hamle: ABD, Güney Kore, Japonya Bloğu mu doğuyor?

Rusya ile Kuzey Kore arasında imzalanan silah anlaşmasının küresel siyasete etkileri devam ediyor. Batı, bu yakınlaşmadan oldukça huzursuz. ABD, Japonya ve Güney Kore bu konu hakkında birlikte hareket etmeye devam ediyor. Son olarak Batı cephesinden Rusya ile Kuzey Kore arasındaki silah anlaşmasına karşı sert önlem alınacağı açıklandı.

Haber 23-09-23 13:01

Dünya bu takası konuşuyor! ABD ile anlaştılar, İran'a 6 milyar dolar geldi

Dünya İran ile ABD arasında gerçekleşen mahkum takasını konuşuyor. İki ülke arasındaki arabuluculuk anlaşması kapsamında, İran'da tutuklu bulunan 5 ABD vatandaşı serbest bırakıldı. İran Merkez Bankası Başkanı Muhammed Rıza Ferzin de ABD yaptırımları nedeniyle Güney Kore'de bloke edilen İran'a ait 6 milyar doların Katar'daki 8 farklı banka hesabına euro olarak gönderildiğini açıkladı.

Haber 18-09-23 19:42

Kuzey Kore-Rusya arasındaki silah anlaşması sonrası Pentagon'dan kritik açıklama! Ukraynalıları öldürmekle eşdeğer...

Kuzey Kore ile Rusya arasında imzalanan silah tedarik anlaşması sonrası uluslararası camiadan gelen tepkiler devam ediyor. Pentagon cephesinden Kuzey Kore'nin Rusya'ya silah desteğini içeren anlaşma sonrası flaş açıklama geldi. Yapılan açıklamada, bu desteğin Ukrayna savaşını uzatacağı belirtilerek, "Masum Ukraynalıları öldürmekle eşdeğer" ifadesi kullanıldı.

Haber 15-09-23 10:10

Asya'da sular ısınıyor! Güney Kore'den Rusya-Kuzey Kore silah anlaşmasına flaş tepki: Ciddi bir tehdit oluşursa...

Kuzey Kore ile Rusya arasında silah tedarik anlaşmasının imzalanması sonrasında Güney Kore'den flaş bir açıklama geldi. Seul cephesi, Kuzey Kore ile Rusya arasındaki anlaşmanın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarını ihlal edeceğini vurgulayarak, "Bunlara karşı sert şekilde uyarıda bulunacağız ve müdahale önlemlerini değerlendireceğiz." dedi.

Haber 14-09-23 14:45

Sakarya, Güney Kore'nin Afet Erken Uyarı Sistemi Projesinden destek alacak

Akıllı Şehir Strateji Geliştirme çalışmaları yürüten Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Güney Kore'nin, "Yüksek Hassasiyetli Sensörlerle Afet Erken Uyarı Sistemi: Akıllı Şehir Çözüm Projesi"nden destek almaya hak kazandı.

Yurthaber 28-08-23 15:24

Japonya'nın flaş hamlesi sonrası çevre ve canlı yaşamı katliamı gerçekleşmesi bekleniyordu! Açıklamalar peş peşe geldi...

Japonya'nın 2011 yılındaki depremin akabinde oluşan tsunami sonrası Fukuşima nükleer santralinde biriken radyoaktif suyu okyanusa dökme hamlesi tüm dünya tarafından kaygıyla takip edilmişti. Çin Japonya'yı bu hamlesi yüzünden kınamış ve Japonya'dan gelen gıda mallarına yasak getirmişti. Güney Kore'den Japonya'ya 'şeffaf' olma çağrıları gelmişti. Japonya ilk açıklama geldi. Yapılan açıklamada, atık suyun radyoaktivite seviyesinin güvenli sınırlar içinde olduğu ifade edildi...

Haber 26-08-23 11:24

Kuzey Kore'den ABD ve Güney Kore'ye gözdağı! Lider Kim ultimatom niteliğindeki talimatı verdi: Düşmanın güç kullanmaya cesareti bile olmayacak...

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ABD ile Güney Kore arasında gerçekleştirilecek olan geniş kapsamlı askeri tatbikat öncesi hamlelerini daha da keskinleştirmeye başladı. Son olarak Kim, tehditlere karşı hazır olmak amacıyla füze üretiminin arttırılması yönünde talimat verdi.

Haber 14-08-23 11:42

Kuzey Kore lideri Kim talimatı verdi! Savaş sesleri yükseliyor: Seul'u işaret ederek...

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ABD ve Güney Kore'nin geniş çaplı bir askeri tatbikata hazırlanması üzerine kritik bir adım attı. Kim, orduya savaş planlarının kesinleştirilmesi talimatını verdi.

Haber 10-08-23 11:06

Japonya'nın savunma programı yayımlandı! İkinci Dünya Savaşı'ndan beri en karmaşık ortam...

Japonya Savunma Bakanlığı tarafından 'Japonya Savunması 2023' adlı rapor yayımlandı. Kuzey Kore, Çin ve Rusya'nın askeri kapasitelerini arttırıcı eğilimleri 'tehdit' olarak görüldü. Raporda Japonya'nın "İkinci Dünya Savaşı'nın sonundan bu yana en şiddetli ve karmaşık güvenlik ortamıyla karşı karşıya olduğunun" altı çizildi.

Haber 28-07-23 16:58

Güney Kore'de bir garip olay! Son 4 günde 2 binin üzerinde şüpheli paket ihbar edildi

Güney Kore'de son 4 günde 2 binin üzerinde şüpheli paket ihbar edildi. Öte yandan Güney Kore Polisi ise dolandırıcılıktan şüpheleniyor. İşte haberin detayları...

Haber 23-07-23 19:18

O ülkede afet teyakkuzu! 35 kişi hayatını kaybetti, birçok kayıp var...

Güney Kore'de şiddetli yağışlar olumsuz sonuçlar doğurmaya devam ediyor. Birçok bölgede devam eden yağışlar sele dönüştü, sel ve heyelandan dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 35'e yükseldi.

Haber 16-07-23 10:57

Şehir efsanesi değilmiş! Penis ve burun boyutları arasında bağlantı olduğu bilimsel olarak kanıtlandı

Translational Andrology and Urology'de yayınlanan yeni bir çalışma, daha uzun burunlu erkeklerin gerçekten daha büyük penislere sahip olduğunu gösterdi. Yapılan çalışma halk arasında şehir efsanesi haline gelen penis ve burun uzunlukları arasındaki bağlantıyı bilimsel olarak kanıtladı.

Trend 08-07-23 15:04

Robot, orkestra şefi oldu! EveR 6, Güney Kore'de şef kürsüsüne çıktı

EveR 6 isimli android robot, Güney Kore'nin ulusal orkestrasının performansını yönetmek üzere cuma akşamı Seul'de şef kürsüsüne çıktı. Robot, ülkede bu türde bir ilke imza attı.

Haber 03-07-23 11:08

Kimsenin doğum günü yoktu... O ülkeden yeni yasa! Herkes 1 gün içerisinde 1 veya 2 yaş gençleşti!

Yaş sayma yöntemleri genel itibarıyla ülkeler arasında farklılık göstermemesine rağmen Doğu Asya ülkelerinin bazılarında bu durum farklı. Güney Kore de geleneksel yaş sayma yöntemleriyle yaş hesaplayan bir ülkeydi. Yeni çıkartılan yasayla birlikte Güney Kore'deki insanlar 1 ila 2 yaş gençleşmiş oldu.

Haber 30-06-23 10:01

Kan donduran olay! Cani anne yeni doğan 2 bebeğini öldürdü: Cesetlerini yıllarca...

Güney Kore'de akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Cani bir anne, yeni doğan iki bebeğini öldürmek ve cesetlerini yıllarca derin dondurucuda saklamakla suçlandı. Polisin edindiği bilgilere göre, kadının kocasının durumdan haberi bile olmazken, kadının bu eylemi ekonomik zorluklar yüzünden yaptığı düşünülüyor. İşte haberin bütün detayları!

Haber 23-06-23 09:31

Romantik komedi dizisi “XO Kitty” ikinci sezon onayını aldı! Yeni sezon hazırlıkları başladı

Güney Kore yapımı romantik komedi dizisi “XO Kitty” ikinci sezon için Netflix’ten onay almayı başardı. İlk sezonuyla 18 Mayıs’ta gösterime giren dizinin ikinci sezonu için hazırlıkların şimdiden başlandığı açıklandı.

Trend 15-06-23 15:38

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, OpenAI'nin kurucusuyla yapay zekayı görüştü

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, sohbet robotu ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI'nin Kurucu Üst Yöneticisi (CEO) Sam Altman ile yapay zeka teknolojilerini görüştü.

Haber 11-06-23 09:27

O ülkede bir ilk olacak! Görünümü insan bedenini andırıyor

Güney Kore'de bir robot ilk kez orkestra yönetecek. Ülkenin başkenti Seul'de düzenlenecek "Absence" adlı gösteriyi "EveR 6" robotunun yöneteceği açıklandı. Görünümü insan bedenini andıran "EveR 6" adlı robotun konserdeki performansı Güney Kore için ilk olacak.

Haber 09-06-23 10:23

Yürüyen merdiven ters yöne hareket edince... Korkunç anlar kamerada! Çok sayıda yaralı var

Güney Kore'nin Seongnam kentinde bir metro istasyonunda yürüyen merdivenin arızalanarak aniden ters yöne hareket etmesi sonucu dengelerini kaybederek düşen 14 kişi yaralandı.

Haber 08-06-23 16:05

Polisiye en büyük tutkusuydu! Gerçekten suç işlemenin hissini merak etti... Bir kadını öldürüp parçalara ayırdı

Güney Kore’de yaşayan Jung Yoo-jung isimli bir kadın polisiye türündeki televizyon programları ve kitaplara karşı büyük bir tutku hissediyordu. Cinayet işlemenin hissini merak eden Jung Yoo-jung özel bir öğretmeni öldürmek için kız öğrenci kılığına girdi. Öğretmeni öldürdükten sonra parçalara ayıran Jung Yoo-jung mahkemede, “Gerçek bir suçun hissini merak ettim” diyerek kendisini savundu.

Trend 06-06-23 07:37

Kuzey Kore’nin uydu fırlatışı Güney Kore’yi karıştırdı! Siren sesleri bir an bile susmadı... Büyük panik yaşandı

Güney Kore’de yaşayan bir TikTok kullanıcısı Kuzey Kore’nin uydu fırlattığı anların Güney Kore’deki yansımalarını paylaştı. Sabah saatlerinde bir anda dışarından siren sesleri duymaya başlayan ve o anları saniye saniye kaydeden TikTok kullanıcısı yaşadıklarını paniği de paylaştı.

Trend 03-06-23 10:43

O ülkede telefonlara gelen mesaj panik yarattı! 'Hazır olun' 20 dakika sonra bir bildirim daha...

Kuzey Kore'nin askeri uydu fırlatma girişiminin ardından, Güney Kore'nin başkenti Seul'de cep telefonlarına yanlışlıkla "tahliyeye hazır olun" mesajı gönderildi. Mesajdan yaklaşık 20 dakika sonra telefonlara mesajın yanlışlıkla atıldığına dair bildirim gönderildiği kaydedildi. Endişeye yol açan mesajdan sonra şehir yönetimi eleştirilerin hedefi oldu. Seul Belediye Başkanı Oh Se-hoon'dan da dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haber 31-05-23 12:49

Güney Kore’de yolcu uçağının kapısını havadayken açmıştı! Gözaltına alınan yolcunun savunması 'pes' dedirtti

Güney Kore’de uçuş sırasında acil çıkış kapısını açan bir yolcu, inişin güvenli bir şekilde gerçekleşmesinin ardından polis tarafından gözaltına alınmıştı. 194 yolcunun hayatını tehlikeye atan kişi, "havasız kaldığı için uçaktan hızlıca inmeye çalıştığı" savunmasını yaptı.

Haber 27-05-23 21:33

Korku dolu anlar! Havadayken yolcu uçağının kapısını açtı... Büyük panik yaşandı

Güney Kore'de Daegu Uluslararası Havalimanı'na inmek için alçaldığı sırada Asiana Hava Yolları'na ait uçağın kapısı bir yolcu tarafından açıldı. Olayda kimsenin yaralanmadığı kaydedilen açıklamada, bazı yolcuların panik ve nefes darlığı şikayetiyle hastanelere sevk edildiği bildirildi. İsmi açıklanmayan 30 yaşındaki yolcu ise uçağın güvenli iniş yapmasından sonra havalimanında gözaltına alındı.

Trend 26-05-23 13:16

Ertelenmişti! Nuri sonunda başarıyla uzaya fırlatıldı

Güney Kore, geçtiğimiz günlerde uzaya gönderilmesi beklenen "Nuri" adlı yerli üretim roketinin fırlatılışını, teknik sebepler nedeniyle ertelemişti. Ülke, sekiz uyduyu yörüngeye yerleştirecek ilk yerli roketi "Nuri"yi sonunda başarılı bir şekilde fırlattı.

Haber 26-05-23 09:47

Güney Kore Nuriyi uzaya gönderemedi! Teknik sebepler nedeniyle fırlatma ertelendi

Güney Kore, uzaya göndereceği "Nuri" adlı yerli üretim roketinin fırlatılışını teknik sebepler nedeniyle erteledi. 200 ton ağırlığındaki roketin, ne zaman fırlatılacağına karar vermek üzere tekrar toplantı yapılacağı belirtildi.

Haber 25-05-23 10:17

Güzellik tanrıçası olarak bilinen 42 yaşındaki Jang Nara'nın en az 20 yaş genç görünmesini sağlayan ipuçları

Güzellik tanrıçası olarak tanınan 42 yaşındaki şarkıcı ve aktris Jang Nara, yaşına rağmen oldukça genç görünümüyle dikkat çekiyor. Güney Kore'de yaşlanmayan güzeller arasında yer alan Jang Nara'nın genç görünümün sırrı merak ediliyor. İşte Jang Nara'nın yaşlanma karşıtı bakım sırları...

Kadin 25-05-23 09:57

Bir garip olay... Müzedeki sanat eserini yedi! Kahvaltı yapmamıştım

Güney Kore'deki Leeum Sanat Müzesi'nde bir öğrenci aç olduğunu söyleyerek, bir duvara koli bandıyla yapıştırılmış olan "Comedian" adlı sanat eserini yedi.

Haber 01-05-23 18:41

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, Biden'ı kırmadı! Beyaz Saray’daki akşam yemeğinde şarkı söyledi

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden tarafından onuruna verilen akşam yemeği sırasında Biden’ın ricası üzerine “American Pie” adlı şarkıyı söyledi.

Haber 27-04-23 22:21

40 yıl sonra bir ilk! ABD, Güney Kore'ye nükleer balistik denizaltı yollamaya hazırlanıyor

ABD'den Kuzey Kore’nin artan nükleer tehditlerine karşı hamle geldi. ABD'nin Güney Kore'ye 40 yıl sonra ilk kez nükleer balistik denizaltı yollamaya hazırlandığı ifade edildi. Resmi açıklamanın ABD Başkanı Joe Biden ve Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol ile Beyaz Saray’da yapacağı görüşmenin ardından yapılacağı aktarıldı.

Haber 26-04-23 17:51

Kiraladıkları evin sahibinden böyle intikam aldılar! Muslukları açık bırakıp evden çıktılar... 120 ton su evin içine doldu

Çinli çift, Güney Kore'nin Seul kentinde 25 günlük bir konaklama için bir mülk rezervasyonu yaptırmıştı ve mülkün merkezde değil, şehrin dışında olduğunu fark ettiler. Kiraladıkları evin sahibini arayarak lokasyonun ilanda farklı yazıldığını ve rezervasyonlarını iptal etmek istediklerini söyleyen çift beklemedikleri bir tepkiyle karşılandı. Ev sahibinin ücret iadesini kabul etmemesi üzerine Çinli çift ilginç bir yöntemle intikam almayı seçti.

Trend 20-04-23 11:28

25 yaşındaki K-Pop yıldızı Moobin evinde ölü bulundu! Sevenlerini üzen haberi resmen duyurdular

Güney Kore’nin ünlü K-Pop gruplarından Astro’nun üyesi Moonbin’in Seul polisi tarafından evinde ölü bulunduğu açıklandı. Güney Kore’nin başkenti Seul’de menajeri tarafından 25 yaşındaki ünlü yıldızın cansız bedeninin bulunmasından sonra ölüm nedeni araştırılmaya başlandı. Sevilen ismin intihar ettiği düşünülürken kesin ölüm nedeni için otopsi sonucunun beklendiği ifade edildi.

Trend 20-04-23 07:38

Sosyal medya fenomeni durmak bilmiyor! Daha önce defalarca uyarıldı.. Savaş müzesinde müstehcen pozları bardağı taşıran son damla oldu

Singapurlu sosyal medya fenomeni Kiaraakitty Güney Kore’de limitleri zorlamaya devam ediyor. Daha öncesinde kıyafeti açık bulunduğu için uyarılan sosyal medya fenomeni bu kez bir savaş müzesinde müstehcen pozlara imza attı. Kiaraakitty, Kore Savaşı’nı konu alan müzede verdiği cesur pozlar tepkilere neden oldu.

Trend 15-04-23 14:38

Gençlere sosyalleşmesi için ayda 490 dolar harçlık! Güney Kore'nin kararı gündem oldu, Mansur Yavaş paylaştı

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın sosyal medyada retweet ettiği bir haber dikkat çekti. Yavaş'ın Güney Kore hükümetinin gençlere sosyalleşmeleri için ayda 490 dolar harçlık verme kararı aldığı haberi paylaşması gündem yarattı.

Haber 13-04-23 11:30

Kıyafeti açık bulunan sosyal medya fenomenini polisler sokak ortasında durdurdu! O anları saniye saniye çekti

Singapurlu Twitch yayıncısı ve OnlyFans fenomeni Kiaraakitty’in Güney Kore’nin başkenti Seul’da yaptığı canlı yayın sırasında ilginç anlar yaşandı. Kıyafetinin açık bulunduğunu iddia ederek çevresindekilerin polise şikayet ettiğini söyleyen fenomen sosyal medya canlı yayını sırada sokak ortasında kendisini durduran polislerle diyaloğunu gösterdi. O anlar sosyal medyada gündem yarattı.

Trend 10-04-23 14:36

Güney Kore ile Kuzey Kore arasında yeni kriz! '4 gündür telefonlarımıza çıkmıyorlar'

Güney Kore, Kuzey Kore’nin iki ülke arasındaki iletişim kanallarını açık tutmak üzere yapılan günlük rutin telefon aramalarına 4 gündür yanıt vermediğini duyurdu. Kuzey Kore’nin aramalara neden cevap vermediği henüz bilinmezken, Güney Kore hükümeti, durumu takip ederek gereken tepkiyi vereceğini belirtti.

Haber 10-04-23 10:59

Deprem bölgesine Güney Kore'den ilk turist kafilesi geldi! Havalimanında çiçeklerle karşılandılar

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen iki büyük depremde yıkıma uğrayan Adıyaman'a Güney Koreli ilk turist kafilesi geldi. Adıyaman Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan turistler, kentin tarihi alanlarını gezdi. Turistlerin 8 gün boyunca Türkiye'nin birçok ilini ziyaret edeceği öğrenildi.

Haber 02-04-23 17:48

69 yaşındaki kadın 960. denemede ehliyet almayı başardı! Servet harcadı yetmedi yüzlerce sınava girdi

Güney Kore’de yaşayan 69 yaşındaki Cha Sa-Soon isimli 69 yaşındaki kadın, 960 kez denedikten sonra ehliyetine kavuştu. 3 yılı boyunca haftanın 5 günü ehliyet sınavına giren 69 yaşındaki kadın, 960’ıncı denemesinde başarılı oldu.

Trend 28-03-23 09:31

Kim Min-Jae, Fenerbahçe'ye transfer yapıyor! Güney Kore'nin yeni süper yıldız adayı adım adım sarı - lacivertlilere geliyor...

Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı Kim Min-Jae, gösterdiği performansla taraftarların sevgilisi haline gelmişti. Güney Koreli yıldız, bu sezon başında İtalya Ligi Serie A devi Napoli'ye 18 milyon euro bonservis bedeliyle transfer olarak Fenerbahçe'ye para kazandırmıştı. Kim'den fazlasıyla memnun kalan sarı - lacivertliler, transferde rotasını bir kez daha Güney Kore'ye çevirdi. İşte detaylar...

Spor 24-03-23 18:31

Gören bir daha baktı! Hayvanat bahçesinden kaçan zebra Seul sokaklarını birbirine kattı... Sosyal medyada gündem yarattı

Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir hayvanat bahçesinden kaçan zebra sokakları birbirine kattı. Seoul Children’s Grand Park isimli hayvanat bahçesinden kaçan zebra sokaklarda başıboş gezerken trafiği adeta durma noktasına getirdi. Sürücüler aniden karşılarına çıkan zebraya çarpmamak için kendilerince önem aldı.

Trend 24-03-23 11:02

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'dan bölgede tansiyonu yükselten açıklama! 'Nükleer silahla karşılık vereceğiz'

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'dan dünyayı tedirgin eden bir açıklama daha geldi. Kuzey Kore füze denemelerine ara vermeden devam ederken Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, "Nükleer silahlara nükleer silahla, cephe çatışmasına cephe çatışmasıyla karşılık vereceklerini" ifade etti.

Haber 17-03-23 10:38

Eski cumhurbaşkanının torunun iddiaları ülkeyi karıştırdı! Dedesi ve babasını ifşa etti... “Dedem katil, babam kara paracı”

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Chun Doo-hwan'ın torunu Chun Woo-won, Instagram hesabından yaptığı açıklamalarda bir anda dünya manşetlerindeki yerini aldı. Günahlarından arınmış bir hayat istediğini dile getiren Chun Woo-won, aile üyelerinin işlediği suçları birbir anlattı. Chun Woo-won, eski cumhurbaşkanı olan dedesi için katil, babası için ise kara paracı ifadelerini kullanması ülkede soğuk duş etkisi yarattı.

Trend 17-03-23 09:12

Kuzey Kore'den yeni füze denemesi! 'Bedelini ödeyecekler'

Güney Kore, Kuzey Kore'nin Japon Denizi (Doğu Denizi) yönüne uzun menzilli balistik füze fırlattığını bildirdi. Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, Ulusal Güvenlik Konseyini toplantısı sonrası açıklamasında, "Pyonyang yönetiminin pervasız provokasyonlarının bedelini ödeyeceğini" belirtti.

Haber 16-03-23 09:17

Güney Kore ve ABD'den ortak hava tatbikatı!

Güney Kore Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'nin "olası tehditlerine karşı" ABD ile ortak hava tatbikatı düzenlediklerini bildirdi.

Haber 07-03-23 00:28

Güney Koreli gönüllülerden depremden etkilenen Samandağ'a yardım

Güney Koreli gönüllülerin bağışladığı gıda kolileri, Hatay'ın Samandağ ilçesindeki depremzedelere dağıtıldı.

Yurthaber 01-03-23 14:06

Güney Koreli arama kurtarma ekibinden ölenler için saygı duruşu! Tüyleri diken diken eden anlar...

6 Şubat’ta 9 saat arayla medyada gelen ve asrın felaketi olarak kabul edilen Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından afet bölgelerine Türkiye’den ve dünyadan yardım yağmıştı. Yardım için Türkiye’ye gelen Güney Koreli ekip ülkelerine döndü. Güney Koreli ekip havalimanında depremden hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulundu.

Trend 18-02-23 14:38

Güney Koreli doktordan deprem bölgesine duygusal veda! Onlar da evlerine döndü: “Bir kişiyi daha kurtaramadığım için üzgünüm”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan 7.7 ile 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından tüm Türkiye kendisini büyük bir acının ortasında buldu. 10 ili etkileyen depremlerin sonrasında afet bölgelerine Türkiye’den ve dünyadan yardımlar geldi. Yabancı arama-kurtarma ekipleri birer birer ülkelerine dönerken Güney Koreli bir doktorun yaptığı duygusal veda gündem oldu.

Trend 15-02-23 07:50

Güney Kore'den Türkiye'ye deprem desteği! Hükümete talimat verdi: Tüm kaynakları seferber edin

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, hükümete Türkiye’ye mümkün olan en fazla deprem desteğinin sağlanması için mevcut tüm kaynakları seferber etme talimatı verdi.

Haber 13-02-23 14:18

Güney Koreli çizerden anlamlı mesaj! Kore Savaşı’ndaki Türk askerlerinin desteğini hatırlattı... “Umarım kalbim kadar kırılmaz”

Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin sonrasında tüm dünyanın kalbi Türkiye’yle birlikte atmaya başladı. Güney Koreli çizer Myeong Minho, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler sonrasında taziye mesajını anlamlı bir çizim yaparak gösterdi. Kore Savaşı’nı hatırlatan çizerin mesajı duygulandırdı.

Trend 11-02-23 14:44